Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Nezastavitelný Brest v Parku princů senzačně obral suverénní PSG o body

PSG v souboji dvou rozjetých celků neudrželo slibný dvougólový náskok a v 19. kole Ligue 1 nakonec pouze remizovalo s Brestem 2:2. Lídr tabulky přitom díky brankám Marca Asensia a Randala Kola Muaniho ještě v úvodu druhé půle pohodlně vedl, ze strany Pařížanů ale přišlo uspokojení následované postupným návratem červenobílých zpět do hry. Už 10 minut po změně stran totiž hosté vstřelili kontaktní gól a konečnou dělbu bodů zařídil v závěrečné desetiminutovce střídající Mathias Pereira Lage. Oba soupeři tak opět potvrdili, že příliš často neprohrávají. Domácí v nejvyšší soutěži neodešli bez bodu od poloviny září, zatímco Piráti naposledy naplno neuspěli na začátku listopadu.

PSG bude čelit ataku z Bretaňského poloostrova. Zařádí si Piráti z Brestu i v Parku princů?

Od příchodu ke kormidlu PSG prožil Luis Enrique jen tři porážky napříč všemi soutěžemi. A v lednu jeho výběr evidentně nemá žádné potíže. Na úvod nového roku získal do své vitríny pohár z Trophée des Champions, zvládl i dva duely v Coupe de France i jeden ligový. Teď ho každopádně prověří velmi nepříjemný oponent, a to největší vzezření této sezóny z Brestu.

Štika francouzské nejvyšší soutěže pokračuje ve vítězném tažení i po Vánocích

Hráči Brestu v 18. kole Ligue 1 porazili na svém hřišti Montpellier 2:0. Piráti byli celý zápas aktivnějším celkem a i přesto, že jim v prvním poločase obrana týmu z jihu Francie úctyhodně vzdorovala, ji tři minuty po přestávce dokázal zlomit sváteční střelec Hugo Magnetti, který si připsal teprve třetí ligový gól v kariéře. Červenobílí tak protáhli šňůru výher a stále pronásledují giganty před nimi. Naopak La Paillade se musí realisticky začít dívat pod sebe a nadále neztrácet, jinak se jich velmi brzy bude týkat boj o udržení.

Využije zaváhání Monaca kometa z Brestu? Doma uvítá Montpellier, má mu co vracet

Není pochyb o tom, že nejpřekvapivější výsledky za uplynulý podzim vykázal Brest. Celek, který se měl hlavně prát o udržení se v Ligue 1, podobně jako tomu bylo v minulé sezóně, se najednou permanentně dere do top čtyřky a útočí na kvalifikaci do Ligy mistrů. V roce 2024 se v prvním ligovém klání představí proti Montpellieru, který je čtyři body od pásma sestupu.

Schick našel v Brestu zdatného konkurenta. Doumbia čtyřmi góly za poločas rozložil Lorient

Brest zvítězil v 17. kole Ligue 1 před vlastními diváky nad Lorientem 4:0. Úvodní dějství měl zcela ve své režii Kamory Doumbia, který se v základní sestavě Pirátů objevil teprve podruhé v ligové sezoně. Mladý Malijec, jenž do Bretaně zamířil na roční hostování z Reims, otevřel střelecké konto duelu ve 22. minutě, kdy z těžké pozice namířil nádherně do šibenice. Poté během sedmi minut dokonal hattrick a snový poločas zakončil v nastavení čtvrtou trefou. O jeden zásah tak překonal skvělý výkon Patrika Schicka v souběžně hraném utkání Bundesligy. Domácí se po střeleckém galapředstavení 20letého forvarda posunuli na čtvrtou příčku tabulky.

Brest hodlá proti Lorientu natáhnout sérii bez porážky na pět zápasů

Les Pirates zatím na podzim hrají nad očekávání, což znamená, že s největší pravděpodobností půjdou do vánoční přestávky na pohárové příčce. Zato u bretaňských sousedů zažívají zcela opačné pocity, neboť se nedaří opustit sestupové pásmo.

Brest pokračoval na západu Francie ve spanilé jízdě. Nantes nezachytilo vstup do druhé půle

Nantes prohrálo v 16. kole Ligue 1 na domácí půdě s Brestem 0:2. První poločas příliš šancí nenabídl. Téměř ihned po změně stran se však chopili iniciativy hosté, kteří během 10 minut vstřelili dva góly. Nádherným volejem se nejprve prezentoval Hugo Magnetti, na kterého navázal o chvíli později v malém vápně nikým nehlídaný Steve Mounié, jenž neměl problém s dorážkou. Piráti tak neprohráli již pátý zápas v řadě a v neúplné tabulce se prozatím vyšplhali zpět do top čtyřky.

Boj na Bretaňském poloostrově: Nantes uvítá v derby lokálního rivala z Brestu

Brest prožil jakousi menší výsledkovou krizi na přelomu října a listopadu, od té doby se ale dostal znovu do slušné pohody, kterou bude chtít potvrdit také v bitvě o Bretaňský poloostrov na půdě Nantes. Pakliže můžeme v Ligue 1 ukázat na někoho, kdo zásadně překvapuje, jsou to právě Piráti. A Nantes proti nim nečeká v derby bezpochyby vůbec jednoduchá pořízená.

Bizotovy zákroky udržely Brest při životě. V Métách jej vítězným gólem doplnil Le Douaron

Fotbalisté Brestu odčinili ztrátu se Štrasburkem, když v 15. kole Ligue 1 porazili Méty na jejich půdě 1:0. Vyrovnané utkání s minimem vyložených příležitostí nakonec rozhodl v 75. minutě Jérémy Le Douaron, jenž se prosadil podruhé v řadě. Les Pirates se tak i díky zaváhání Lens posunuli zpět mezi pět nejlepších celků soutěže. Domácí naopak podruhé v řadě padli bez vstřelené branky, k čemuž přispěl velkou měrou i skvělý Marco Bizot.

Brest chce proti Metám prodloužit sérii neporazitelnosti

Les Pirates se sice během podzimu nevyvarovali zbytečným bodovým ztrátám, nicméně pořád mají sezonu výborně rozehranou. A Les Grenats za nimi coby ligový nováček o mnoho nezaostávají.

Brest přidělal Vieirovi další vrásky na čele. Štrasburk znovu nevyhrál a prodloužil své čekání

Fotbalisté Štrasburku v dohrávce 12. kola Ligue 1 prohloubili své výsledkové trápení, když na hřišti Brestu remizovali 1:1. O úvodní trefu se na konci první půle postaral domácí útočník Jérémy Le Douaron, jenž se do celku z regionu Bretaň dostal před třemi roky z klubu působícího až ve čtvrté nejvyšší francouzské soutěži. V 80. minutě však srovnal nizozemský mladík Emanuel Emegha. Navzdory jeho úspěchu hosté nedokázali najít recept na výhru již v osmém ligovém klání po sobě a s legendárním Patrickem Vieirou na lavičce se nachází jen dva body od sestupového pásma.

Brest může v dohrávce poskočit na pátou příčku, potřebuje doma skolit malátný Štrasburk

Francie se v tomto týdnu, kdy mají všechny kluby figurující v pohárové Evropě volno od svých povinností, rozhodla dohnat vlastní resty. A po středečním Choc des Olympiques ještě zbývá zjistit v Ligue 1 výsledek mezi Brestem a Štrasburkem. Zápas zhatila v listopadu silná bouře Ciarán, která zhruba před měsícem plenila nejenom území Bretaňského poloostrova.

Brest okusil vítězný pocit také na svém hřišti. Clermont venku po delší době nebodoval

Hráči Brestu potvrdili návrat na vítěznou vlnu z minulého víkendu a ve 14. kole Ligue 1 před zraky vlastních fanoušků porazili Clermont 3:0. Na první domácí triumf v nejvyšší soutěži od konce září zadělal tým z Bretaně ještě v první půli, kdy se postupně prosadili Romain Del Castillo, jenž proměnil nařízenou penaltu, a Mathias Pereira Lage. Autor prvního gólu navíc po změně stran přidal definitivní pojistku. O poznání veselejší sérii ukončili Les Lanciers, pro něž šlo o první venkovní duel po více než dvou měsících, ve kterém nezískali ani bod.

Brest narazí na Clermont, oba týmy naposledy bodovaly v Montpellieru

Brest vstoupil do sezóny moc povedeným způsobem, v posledních týdnech ale přece prožíval výsledkový propad. Až před týdnem se mu podařilo utnout svou sérii pěti klání bez vítězství a tři porážky v řadě, to když naplno uspěl na půdě Montpellieru. Samozřejmě že navázat na předchozí zdárný výkon hodlá proti Clermontu, obzvláště když se jeho soupeři obecně nedaří.

Brest přerušil výsledkovou mizérii. Opomenutý střelec tentokrát Montpellier z potíží nevytáhl

Fotbalisté Brestu zvítězili ve 13. kole Ligue 1 na hřišti Montpellieru 3:1, a ukončili tak nelichotivou sérii pěti zápasů bez triumfu. K úspěchu je nečekaně nasměroval hráč domácího celku, neboť si ve 20. minutě vstřelil vlastní gól Maxime Estéve. La Paillade se sice brzy po změně stran podařilo vyrovnat, zhruba po hodině hry ovšem výhru hostů trefil střídající Mathias Pereira Lage. Tentokrát svému týmu nepomohl ani jinak ve výborné formě hrající útočník Akor Adams, jenž byl vcelku překvapivě vynechán z poslední nominace nigerijského národního mužstva.