SM Caen Francie - SM Caen - Zprávy

Preview: SM Caen - Toulouse FC

Čtvrtý celek tabulky Toulouse by neměl na půdě předposledního Caen podle papírových předpokladů zaváhat. Jenže trenérovi hostí Alainu Casanovovi se stala na rozdíl od soupeře jedna velká nepříjemnost, na kterou nebyl příliš zvyklý. Osm hráčů mu během reprezentačního cyklu chybělo na tréninku.

Nice nedokázalo porazit Caen

Caen si mohlo připsat svou první výhru po několika měsících, v poslední minutě ale inkasovalo a vytrvává v sestupových vodách. Nice zůstává na osmém místě.

Preview: OGC Nice - SM Caen

Až po krk v sestupových vodách namočené Caen zajíždí v sobotu na hřiště Nice. Domácí fotbalisté okupují střed tabulky, ale na pohárové příčky už ztrácejí plných deset bodů a letošní sezónu budou nejspíše dohrávat pouze z "povinnosti".

Caen smolně prohrálo, nestačilo na Lille

Lille si po Lyonu dokázalo poradit i s týmem z opačného konce tabulky. Venku porazilo Caen 1:0. To zůstává předposlední a na nesestupové pásmo ztrácí již tři body.

Preview: SM Caen - Lille OSC

Nejenže Caen v poslední minutě prohrálo v důležitém souboji na půdě Grenoblu 1:2, ale nyní šanci na odpoutání se ze sestupového pásma nebude mít velkou. To by se totiž muselo vyhrát nad sedmým Lille, aktuálním katem sedminásobného mistra Francie Lyonu.

Grenoble Foot 38 - SM Caen 2:1

Grenoble se posunul do horní poloviny tabulky po velmi těsné výhře nad Caen, které tak zůstává těsně nad bránou sestupu a jeho situace se začíná stále více komplikovat.

Preview: Grenoble Foot 38 - SM Caen

Velké změny se dají očekávat v mužstvu Caen, které prochází herní krizí a čím dál rychleji se přibližuje sestupovým příčkám. Trenér hostů Dumas slíbil, že "nezůstane kámen na kameni" a do hry zasáhnou pouze hráči, kteří mají chuť bojovat. Jestli se to kouči Caen podaří, se dozvíme v sobotu večer, kdy jeho svěřenci zajíždí na hřiště Grenoblu.

SM Caen - Olympique Marseille 0:1

Ani Marseille v honbě za vedoucím Lyonem neklopýtla a na hřišti Caen vybojovala hubenou výhru 1:0, i když byla po celé utkání lepším týmem a vypracovala si řadu šancí. O utkání rozhodla 67. minuta, kdy se mezi jediného úspěšného střelce zapsal Brandao.

Preview: SM Caen - Olympique Marseille

Po dramatickém utkání v Poháru UEFA čeká na fotbalisty Marseille zdánlivě lehčí soupeř - v neděli zajíždí svěřenci trenéra Geretse na půdu sestupem ohroženého Caen.

Nantes ani Caen důležité body nezískalo, zápas skončil 1:1

Oba týmy potřebovali vyhrát. Oba týmy si ale nakonec rozdělí po bodu. Oba týmy se nadále vznášejí těsně nad sestupovými vodami. Nantes na svém stadionu remizovalo 1:1 s Caen.

Preview: FC Nantes - SM Caen

Hlava kouče Caen Francka Dumase může být po další prohře na hřišti čtrnáctého Nantes sťata, i když podle jeho slov podporu od vedení stále má. Mužstvo totiž v úterní dohrávce prohrálo v důležitém střetnutí na hřišti Valenciennes a je nyní jen bod od sestupového pásma. Hosté nevyhráli už devět zápasů za sebou.

Valenciennes FC - SM Caen 2:0

Valenciennes prodloužilo svou sérii bez prohry na sedm zápasů. Konečně se mu podařilo získat všechny tři body, když porazilo také sestupem ohrožené Caen 2:0, na který nyní ztrácí pouhý bod. VA se tak dostalo ze sestupového pásma na sedmnáctou příčku, ze které odsunulo St. Étienne.

Preview: Valenciennes FC - SM Caen

Důležitý souboj o záchranu čeká patnácté Caen s osmnáctým Valenciennes. Mezi oběma celky je pouhý čtyřbodový rozdíl a pokud by se domácím podařilo zvítězit, mohli by se odpoutat ze sestupového pásma. Bohužel budou hrát bez útočníka Darchevilla.

SM Caen - FC Lorient 1:1

Domácí byli možná trochu lepším týmem, nakonec je ovšem pro oba celky remíza spravedlivým výsledkem. Caen vedl po 33 minutách zásluhou Savidana, na druhé straně ale ihned na začátku druhé půle vyrovnal Saifi. I čtvrtý vzájemný zápas v Ligue 1 za sebou tak skončil plichtou.

Preview: SM Caen - FC Lorient

Oba celky se zatím úspěšně vyhýbají sestupovému pásmu, lepší výchozí pozici má ovšem Lorient. Ten je v první polovině tabulky a tento výsledek by na jeho záchranářské ambice velký vliv neměl. To naopak Caen by se hodil každý bodík, protože sestup klepe na dveře. Caen bude mít určitě také motivaci přerušit nepříznivou sérii porážek, která trvá tři zápasy.