SC Bastia Francie - SC Bastia - Zprávy

AS Monaco - SC Bastia 3:0

Monaco si nic nedělalo z dobré formy Bastie a jasnou výhrou 3:0 jí připomnělo, že záchranu ještě stále nemá jistou. Aspirujícího čtvrtfinalistu Ligy mistrů dnes táhl především mladý Anthony Martial, autor dvou gólů..

Preview: AS Monaco - SC Bastia

Monako je poměrně v laufu a věří, že na konci sezóny stane na jedné z prvních třech příček, aby si mohlo obdobně jako letos zahrát Ligu mistrů. Nečeká ho ale vůbec snadná zkouška. Bastia aktuálně disponuje jednou z nejlepších forem z Ligue 1 a navíc letos už na Stade Louis II jednou vyhrála.

SC Bastia - OGC Nice 2:1

Parádní domácí série Bastie pokračuje. Svěřenci Ghislaina Printanta dnes v hodně vyhroceném derby udolali rivala z Nice těsně 2:1, když na úvodní trefu Carlose Eduarda zareagovali Guillaume Gillet a Giovanni Sio, a posunuli se na provizorní devátou příčku. Hosté dohrávali utkání v devíti..

Preview: SC Bastia - OGC Nice

Zápasy Nice s Bastií sice nepatří k nejsledovanějším francouzským derby, to však neznamená, že je týmy neprožívají - oba fanouškovské tábory se řadí k těm "ostřejším" v zemi, a dnes se tedy na Korsice bude kromě bodů hrát i o čest..

FC Lorient - SC Bastia 2:0

Lorient zvládl důležitý záchranářský duel s rozjetou Bastií a po výhře 2:0 uhájil dvoubodový náskok na sestupovou zónu. Skóre otevřel už po 16 minutách hry Francois Bellugou, pět minut před koncem jej doplnil Gianni Bruno.

Preview: FC Lorient - SC Bastia

Důležitý záchranářský souboj uvidí diváci v Lorientu, kam přijíždí rozjetá Bastia; zatímco hosté z ohroženého pásma prchají úctyhodnou rychlostí, domácí Les Merlus stále balancují těsně nad propastí.

SC Bastia - Lille OSC 2:1

Bastia potvrdila vynikající formu z posledních kol, před vlastními fanoušky udolala mátožné Lille 2:1 a přeskočila jej tak v tabulce. Svěřenci Ghislaina Printanta tak po třetí výhře v řadě mohou pomalu přestat myslet na boj o záchranu..

Preview: SC Bastia - Lille OSC

Ač by v to ještě pár měsíců zpátky nikdo z fanoušků nedoufal, nyní - na konci února - jde Bastia do domácího souboje se silným Lille jako poměrně jasný favorit. Pod vedením kouče Ghislaina Printanta nabral ostrovní celek výbornou formu, zatímco v Lille už teď vědí, že na tuto sezonu budou nejspíš chtít zapomenout..

FC Nantes - SC Bastia 0:2

Bastia protáhla svou šňůru neporazitelnosti už na osm bodů a stále se vzdaluje červeným příčkám. Zato Nantes, u kterého se ještě před novým rokem zdálo, že by mohlo zabojovat o evropské poháry, i nadále paběrkuje. Porážka 0:2 znamená naopak jeho prodloužení série bez vítězství už na šest ligových kol.

Preview: FC Nantes - SC Bastia

Skomírající Nantes přivítá na vlastním stadionu rozjetou Bastii, která momentálně rozhodně nevypadá jako tým, jejž by měl na konci sezony čekat sestup o patro níže. Vděčí za to zejména blahodárnému vlivu nového kouče Ghislaina Printanta, pod jehož vedením Korsičané postoupili i do finále domácího Ligového poháru..

SC Bastia - FC Metz 2:0

Bastia před vlastními fanoušky udolala poslední Méty a završila tak skvělý týden, v němž dříve dokázala přes Monaco postoupit do finále Ligového poháru. Výhru 2:0 zajistili Francois Kamano (65') a Ryad Boudebouz z penalty (79'), hosté dohrávali v deseti..

Preview: SC Bastia - FC Metz

Souboj mezi domácí Bastií a nováčkem z Mét sice na papíře vypadá jako duel dvou konkurentů v boji o záchranu, ve skutečnosti jsou však Korsičané vysokými favority - nejen že doma na Stade Armand Césari už letos stihli porazit i věhlasné PSG, navíc mají i mnohem lepší formu..

AS Monaco - SC Bastia 0:1p

Teprve podruhé v historii si Bastia zahraje o titul z Coupe de la Ligue. V semifinálovém klání totiž dokázala venku porazit Monako po thrillerovém penaltovém rozstřelu a o cennou trofej si to rozdá s PSG. Finále se odehraje jako již tradičně v hlavním městě Francie na Stade de France zhruba v polovině dubna.

Monako si to o pohárové finále rozdá s Bastií

Fotbalisté Monaka se i letos pokoušejí probojovat do evropských pohárů a zatím si ve francouzské nejvyšší soutěži nevedou úplně špatně. V tuto chvíli se nacházejí na pátém místě tabulky se čtyřiceti body a nyní se pokusí dosáhnout na finále ligového poháru, kde by v případném souboji o titul vyzvali v tuto chvíli asi nejsilnější celek Francie z PSG. V duelu s Bastiou budou plnit úlohu mírného favorita, ovšem jednoduchý zápas je rozhodně nečeká.

RC Lens - SC Bastia 1:1

Dva proměněné pokutové kopy rozhodly o konečné remíze 1:1 v záchranářském duelu mezi Lens a Bastií. Hosté vedli od 62. minuty díky Ryadu Boudebouzovi, deset minut před koncem ale zachránil bod domácímu mužstvu také z bílého puntíku Ahmed Kantari. Dělba bodů asi nakonec odpovídala tomu, co se odehrávalo na hřišti.