SC Bastia Francie - SC Bastia - Zprávy

AS Saint-Étienne - SC Bastia 2:1

Podruhé v řadě vyhrálo Saint-Étienne ligový zápas o gól, podruhé v řadě se mohlo skoro celých 90 minut těšit z přesilovky - v Lorientu se domácí gólman Lecomte nechal vyloučit už v první minutě, dnes proti Bastii se to Alexandru Djikuovi povedlo "až" ve třetí. Vítězství 2:1 Les Verts pojistili kapitán Loïc Perrin a nová posila Valentin Eysseric, za hosty nakrátko vyrovnával Gaël Danic..

Preview: AS Saint-Étienne - SC Bastia

V Saint-Étienne zatím přílišná spokojenost s novou sezonou nepanuje: oslabený tým sice sbírá body, jeho výkony však mají k nějakému ideálu hodně daleko a oproti loňské sezoně rozhodně není znát žádný progres, spíše naopak. Proti Bastii, která zahájila ročník přímo skvěle, tak budou mít svěřenci Christophe Galtiera co dělat..

SC Bastia - EA Guingamp 3:0

Bastia pokračuje i nadále v perfektním startu! Nažhavení Korsičané dnes udolali mdlý Guingamp suverénně 3:0 a vyšvihli se na provizorní druhé místo tabulky, hned za vedoucí PSG. Naopak hosté stále čekají na první body nové sezony. Dnes je popravily především dvě trefy Juliana Palmieriho, skóre v závěru ještě upravoval mladík Lassana Coulibaly..

Preview: SC Bastia - EA Guingamp

Zatím nad očekávání vydařený vstup do nové sezony prožívá Bastia. Korsický tým na úvod porazil vzpurné Rennes doma 2:1 a poté smolně remizoval 1:1 v Lorientu. Nyní se svěřenci Ghislaina Printanta opět představí před vlastním publikem a proti Guingampu neberou nic jiného než vítězství..

FC Lorient - SC Bastia 1:1

Benjamin Moukandjo proměnil pokutový kop v první minutě nastavení druhého poločasu a zařídil Lorientu alespoň bod ze střetnutí proti Bastii. Hosté si po minulé výhře nad Rennes brousili zuby opět na vítězství, ovšem o těsný náskok, který zařídil už ve 4. minutě Floyd Ayité, v závěru nakonec přišli.

Preview: FC Lorient - SC Bastia

Nebyl to od obou týmů vůbec špatný start. Zatímco Lorient uhrál bezbrankovou remízu na půdě silného Lyonu, Bastia si před vlastními fanoušky poradila s Rennes. Hosté se ovšem zase budou muset obejít bez Brandaa. Tenhle útočník nehrál loni víc jak půl sezóny kvůli dlouhodobému trestu a nyní vyfasoval další.

SC Bastia - Stade Rennes 2:1

Bastia vstoupila do nového ročníku Ligue 1 velmi bojovným výkonem a nakonec dokázala zvítězit nad favorizovaným Rennes v poměru 2:1. Hosté se sice dostali do vedení krátce před přestávkou, nicméně Bastia dokázala během poloviny druhé půle výsledek otočit a hubené vedení udržela až do závěrečného hvizdu. A to i přes to, že více jak čtvrthodiny dohrávala bez vyloučeného brazilského útočníka Brandãa.

Preview: SC Bastia - Stade Rennes

Žádná přestavba kádru se v Rennes přes letní pauzu neudála. Ambiciózní bretaňský celek chce za každou cenu vylepšit loňské deváté místo a po třech letech čekání se probojovat do evropských pohárů. Na úvod nového ročníku ho čeká hodně nepříjemná zkouška, a to horké korsické prostředí. Bastia přitom loni za svým soupeřem zaostala jen o tři body.

Preview Ligue 1: Zlomová sezona loňských zachránců

Ghislaina Printanta, Dominique Arribagého a Oliviera Guégana spojuje jedna věc: právě tito tři pánové byli jedinými novými trenéry, kteří nastoupili do rozjeté loňské sezony, a to shodně v kritické pozici. Nakonec všichni tři uspěli, takže se na Bastii, Toulouse a Remeš můžeme těšit i letos. Kdo z nich má největší šanci zvládnout premiérovou kompletní sezonu?

Olympique Marseille - SC Bastia 3:0

Marseille sice v závěrečném kole nedokázala stáhnout manko na třetí místo, přesto si díky pohodlnému vítězství 3:0 nad Bastií zajistila alespoň účast v Evropské lize, neboť udržela čtvrtou příčku před dotírajícím St. Étienne. Domácí získali stejný počet bodů jako jejich konkurent, ten měl nicméně o dost horší skóre.

Preview: Olympique Marseille - SC Bastia

Jen dva body dělí Marseille od účasti v předkole Ligy mistrů. K tomu, aby se posunula na třetí příčku, potřebuje nutně získat tři body z utkání proti Bastii a zároveň věřit, že Monako nevyhraje v Lorientu. Domácí zkrátka nemají nic ve svých rukou, každopádně jejich soupeř nebude lehkým oříškem.

Cissé by mohl pokračovat v kariéře, lákají ho Spojené státy

Djibril Cissé stále doufá, že si bude moci ještě protáhnout svou kariéru. Zkušený francouzský útočník má již více než rok zdravotní problémy a po letošní sezoně opustí Bastii, v případě zlepšení jeho zdravotního stavu se pak hráči místo konce kariéry otevírá řada možností v jiných zemích...

SC Bastia - SM Caen 1:1

Bastii ani Caen už v závěrečném kole sezony o nic nepůjde - domácí Korsičané sice remízou 1:1 přerušili vítěznou šňůru, záchranu však slavili už dříve, a teď se mezi jisté účastníky příštího ročníku Ligue 1 přidal i normandský nováček. Skóre otevřel v 10. minutě Sloan Privat, o chvíli později vyrovnával Floyd Ayité.

Preview: SC Bastia - SM Caen

Souboj dvou týmů, které dlouho hrály o záchranu, nakonec ale zakotvily ve středu tabulky, se odehraje v Bastii, kam přijíždí Caen. Hostující kouč Patrice Garande od svých svěřenců očekává, že zopakují skvělý výkon z minulého kola..

Stade Rennes - SC Bastia 0:1

Koho by napadlo, že týmem s nejlepší květnovou formou bude (vedle suverénního PSG) právě Bastia? Korsičané dlouho předváděli nemastné neslané výkony a byl jim předvídán tuhý boj o záchranu, místo toho však porazili nejprve doma ASSE, potom dokonce venku Rennes (dvakrát 1:0) a nejenže si tak pojistili místo v Ligue 1 na příští sezonu, ale v té současné navíc vyšplhali do první desítky..