Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Rennes se zželelo slavné značky francouzské kopané. Exkluzivní přesilovku zužitkoval irský bek

Lyon zvítězil ve 12. kole Ligue 1 na půdě Rennes 1:0 a konečně se dočkal premiérového tříbodového zisku sezony. Domácí favorit si obrovsky zkomplikoval zápas hned v páté minutě, kdy fauloval za červenou kartu Guéla Doué. Les Gones následně na trávníku opticky dominovali, branky se ale dočkali až v závěrečné třetině hry. Rozhodující zásah měl na svědomí nečekaný střelec, postaral se o něj totiž irský obránce Jake O’Brien, který se po letním příchodu z Anglie prosadil ve francouzské nejvyšší soutěži poprvé.

Lyon se pokusí ukončit čekání na výhru na půdě Rennes

Posledním týmem v Ligue 1, kterému svítí na kontě výher nula, je trápící se Lyon. Ten má na svém kontě pouhé čtyři body, a pokud opravdu nezačne sbírat dobré výsledky a nedostane se na stabilní úroveň, možná že se do konce kalendářního roku ze sestupového pásma nevymaní. Při nedělním odpoledni zavítá na půdu Rennes, jemuž se také v posledních týdnech nedaří.

Dva skvělí gólmani byli na Lyon moc. Méty zatarasily domácím cestu za prvním vítězstvím

Utrápený Lyon remizoval v 11. kole Ligue 1 na svém stadionu s Métami 1:1, a stále se tak nedočkal prvního vítězství v ročníku. Největší zásluhu na bodovém zisku hostů měli jejich brankáři. Alexandre Oukidja už v první minutě zneškodnil samostatný únik soupeře, brzy nato se však zranil a musel střídat. Na jeho kvalitní práci dokonale navázal 22letý Guillaume Dietsch, který při své premiéře ve francouzské nejvyšší soutěži propustil z několika nebezpečných pokusů jen vyrovnávací gól Skellyho Alvera.

Pořád jsem jako sopka, vzkazoval Grosso. Jeho Lyon se pokusí o první výhru proti Métám

Minulou neděli prožíval Fabio Grosso asi jedny z nejhorších chvilek, jaké mu fotbal mohl přinést. Se svým týmem chystal plány v derby na Marseille, jenomže fanoušci celku z jihu Francie ho při cestě na stadion autobusem zasáhli kamenem do obličeje. Zranění si žádalo několik stehů. A viditelně pochroumaný nyní povede Lyon do ligového boje proti Métám.

Marseille se nesmí k incidentu otáčet zády, tvrdí Aulas. Odsoudil i vlastní fanoušky

Novodobá éra Lyonu byla vždycky spjatá se jménem Jean-Michel Aulas. Od roku 1987 až do května toho letošního zastával funkci prezidenta. A byť své žezlo předal současnému majiteli Johnovi Textorovi, výsledky Les Gones nadále bedlivě sleduje. Vůbec přitom neměl radost z toho, jaké události provázely nedělní duel na půdě Marseille, jež nakonec ani nebyl sehraný.

Fotografie, která hýbe Francií. Zakrvácený Grosso je jen další výstrahou

Násilí fanoušků na stadionech i mimo ně v posledních měsících v Evropě graduje. Před zápasem předkola Ligy mistrů zemřel jeden z příznivců Dinama Záhřeb, v Nizozemsku se zase kvůli nepokojům nedohrál zápas Ajaxu s Feyenoordem. Dlouhodobé problémy má ale především Francie.

Po útoku na autobus Lyonu bylo zadrženo devět fanoušků

Francouzská vláda odsoudila násilnosti fanoušků, kvůli kterým se v neděli neodehrál ligový zápas Marseille - Lyon. Uvedla také, že po útoku příznivců na autobus hostujícího celku bylo zadrženo devět chuligánů. Informovala o tom agentura AFP.

Kameny a petardy. Fanoušci Marseille napadli autobus Lyonu, zraněný byl Grosso

Zápas 10. kola francouzské ligy mezi Marseille a Lyonem se dnes neodehrál kvůli útoku domácích fanoušků na autobus hostů, při němž byl zraněn trenér Fabio Grosso. Italský kouč Lyonu utrpěl krvavé zranění v obličeji, rozhodčí utkání odvolal krátce před výkopem.

Lyon podlehl i Clermontu a je poslední. Duel týmů bez výhry rozhodl rozstřílený odchovanec

Hráči Clermontu porazili v devátém kole Ligue 1 v souboji dvou dosud nejhorších celků soutěže Lyon 2:1. Kopiníci za plným bodovým ziskem vykročili velmi dobře, už v 10. minutě totiž vedli zásluhou rakouského reprezentanta Muhammeda Chama. Pojistka premiérového vítězství hostů v ročníku přišla chvíli po půlhodině hry z kopačky clermontského odchovance Yohanna Magnina, jenž se prosadil už v minulém ligovém střetnutí.

Lyon je nadále v krizi. Děláme laciné chyby, hledá příčiny nový trenér Grosso

Lyon zapracoval na ofenzívě, včera dal tři branky a vyrovnal tak statistický počin z prvních sedmi duelů nové sezony, jedná se ale o jedinou nedělní vlaštovku z pohledu OL. Dřívější sedminásobný francouzský šampion se nadále zmítá v krizi a topí se u dna tabulky Ligue 1.

Zásahy Kroupiho zanechaly na Lyonu další šrámy. Olympique po bídné druhé půli opět selhal

Fotbalisté Lyonu v osmém kole Ligue 1 dlouho sahali po první výhře v ročníku, nakonec ovšem na vlastním hřišti jen remizovali s Lorientem 3:3. V dramatickém duelu zazářili především teprve 17letý Eli Junior Kroupi a zkušený kanonýr Alexandre Lacazette, kteří shodně zaznamenali dva přesné zásahy. Olympique tak v tomto utkání vstřelil stejný počet branek jako ve všech předchozích duelech sezony dohromady, ale pozice nejhorší ofenzivy soutěže mu zůstala i nadále.

Kdy utne Lyon sérii bez výhry? Doma narazí na aktuálně také tápající Lorient

Tak mizerný vstup do sezóny si Lyon rozhodně nenaplánoval. Na svém kontě nemá jediné vítězství, má jen dva body na kontě a nachází se na samotném dně tabulky. Změnit situaci k lepšímu se pokusí jeden z francouzských velikánů proti Lorientu, který je pouze o dvě příčky vepředu. Oba celky by tak pozitivní výsledek ze vzájemného duelu vážně nutně potřebovaly.

Stade Reims - Olympique Lyon 2:0

Fotbalisté Reims porazili v domácím utkání sedmého kola Ligue 1 Olympique Lyon 2:0. O výhře červenobílých, kteří se v neúplné tabulce vyšvihli hned za vedoucí Monako, rozhodl na konci prvního poločasu Marshall Munetsi. Tříbodový zisk celku z Remeše pak ještě po změně stran pojistil Yunis Abdelhamid. Les Gones tak navzdory nedávné výměně trenéra v této sezoně ještě nezvítězili a s nejhorším skóre v lize se propadli na poslední místo francouzské nejvyšší soutěže.

Lyon se proti Remeši pokusí o první letošní vítězství

Klub, který byl v letech 2002-2008 nedostižným vládcem Francie se patnáct roků po posledním triumfu krčí na samém chvostu tabulky Ligue 1. Teď vyráží do Remeše, která nemívá před soupeři přílišný respekt.

Francouzský kat na lavičce Lyonu vstoupil do angažmá prohrou, Brest jde do čela ligy

Lyon prohrál v šestém kole Ligue 1 v Brestu 0:1. Zajímavou zápletku duelu připravilo vedení Les Gones, jež na začátku týdne instalovalo na lavičku nového trenéra Fabiana Grossa. Ten byl francouzským fanouškům znám nejen svým předchozím hráčským působením ve městě pod Alpami, ale i tím, že proměnil závěrečnou penaltu ve finále mistrovství světa v roce 2006 právě proti výběru ze země galského kohouta. Premiérový zápas ale italskému stratégovi nevyšel podle představ, tým z Bretaně byl po celý zápas výrazně střelecky aktivnější a jen díky skvělému Anthonymu Lopesovi bylo dlouhou dobu skóre vyrovnané. "Piráti" však nakonec na dlouholetou oporu hostů našli recept v 87. minutě, kdy je do průběžného čela soutěže posunul Steve Mounié.