OGC Nice Francie - OGC Nice - Zprávy

Olympique Nice - AS Monaco 0:2

Domácí Nice nepotvrdilo roli favorita a hosté z Monaka díky brankám Meriema a Sergia Almirona vybojovali důležité tři body v boji o záchranu. Sestupu se vzdálili už na osm bodů.

Preview: Olympique Nice - AS Monaco

Fotbalistům Nice patří šestá příčka a svěřenci trenéra Antonettiho se ještě budou snažit atakovat příčky nad sebou a pokusí se probojovat do pohárové Evropy. Hosté z Monaka jsou jen pět bodů nad sestupovým pásmem a rozhodně nemají ještě "vyhráno".

Paris Saint-Germain - Olympique Nice 2:3

Paříž je znovu vážně ohrožena sestupem. V domácím utkání s Nice si ještě nedlouho před koncem vedla, nakonec však prohrála 2:3. Nice se díky třem bodům vyhouplo na šesté místo.

Preview: Paris Saint-Germain - Olympique Nice

Fotbalisté PSG přivítají v Parku princů Nice a pokusí se navázat na jediný světlejší okamžik letošní sezóny – na vítězství v Ligovém poháru. Svěřenci Paula Le Guena potřebují zoufale body, aby se vyhnuli sestupovým příčkám. Hosté také nejsou v optimální pohodě, z posledních jedenácti zápasů dokázali zvítězit pouze v jediném.

Olympique Nice - Olympique Lille 0:0

Bezbrankovou remízu přineslo utkání mezi Nice a hosty z Lille. Nejvíce může domácí mužstvo mrzet neproměněná penalta z 23. minuty. Mírně lepším týmem bylo Lille, ale nedokázalo se brankově prosadit.

Preview: Olympique Nice - Olympique Lille

Zajímavé utkání bude k vidění v sobotu mezi Nice a Lille. Oba týmy dělí v tabulce pouze bod a také možnost boje o evropské poháry ještě není ztracená.

FC Sochaux - Olympique Nice 1:0

Sochaux dokázalo strhnout vítězství na svou stranu "za pět minut dvanáct". Jediný a rozhodující gól vstřelil v 88 minutě Pitau a výrazně tak pomohl svému týmu na cestě za záchranou.

Preview: FC Sochaux - Olympique Nice

Nice se stále nevzdalo myšlenky na evropské poháry v příští sezóně. Vlastně ani nemá proč. Na pátém místě tabulky ztrácejí na čtvrtou Marseille tři body a tato ztráta se rozhodně smazat dá. Další krok musejí hráči Nice udělat v neděli proti Sochaux.

Olympique Nice - FC Lorient 1:2

Lorient dokázal zvítězit na půdě Nice 2:1, hosté se v úvodu utkání ujali vedení, Nice srovnalo po padesáti minutách hry. Rozhodující branku vsítil v 71. minutě Saifi a zařídil hostům tři body.

Preview: Olympique Nice - FC Lorient

Dva týmy bojující o účast v Poháru UEFA se střetnou v sobotu na Municipal du Ray v Nice.

FC Metz - Olympique Nice 1:2

Nice si výhrou 2:1 v zápase nad Métami udrželo dobrou šanci na spnění svého cíle. Tím je pro Nice postavení v první šestce po závěrečném kole Ligue 1. Pro hosty tento sobotní výsledek znamená první výhru v posledních osmi zápasech.

Preview: FC Metz - Olympique Nice

Souboj týmů z opačných konců tabulky, to slibuje zápas mezi FC Metz a Olympique Nice. Domácí už počítají na příští sezónu s Ligue 2, zato hosté se cítí na evropské poháry.

Olympique Nice - Le Mans UC 72 0:0

Sousedé ze špičky tabulky Ligue 1 si po remíze 0:0 body dělili a tak bodový rozdíl mezi nimi nenarostl. Jenže jelikož Nancy zvítězilo, oba týmy v boji o Ligu mistrů body ztratily.

Preview: Olympique Nice - Le Mans UC 72

Souboj dvou sousedů v tabulce, které od sebe dělí jen bod, uvidí v sobotu Nice. Domácí tým přivítá Le Mans, soupeř bude jistě chtít napravit své vyřazení z Ligového poháru. Tým kolem trenéra Garcii vypadl v semifinále s Racingem Lens až v prodloužení divokým výsledkem 4:5.

AS Saint-Etienne - Olympique Nice 0:0

Ani nedělní utkání mezi St. Etienne a Nice branky nepřineslo, v tomto kole nejvyšší francouzské soutěže to je už čtvrtá bezgólová remíza. Největší zásluhu na bodovém zisku hostů měl brankář Lloris, který předvedl několik fantastických zákroků.