FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Nantes si ve 2. kole poradilo s Metami

Před týdnem Les Canaris přivezli bod z Monaka a teď v každém poločase jedenkrát skórovali do sítě Les Grenats. Ti nedokázali navázat na minulý víkend, kdy si na konto připsali bod za remízu 3:3 proti obhájci titulu z Lille.

FC Nantes vyrukuje na FC Mety

Nantes před týdnem překvapilo remízou v Monaku a tentokrát doma přivítá papírově slabšího soupeře FC Mety. Kanárci s ním nemají zrovna optimální bilanci, doma za patnáct let vyhráli jen jednou.

Obhájce titulu na úvod sezony pouze remizoval s Metami

Lille sice vstoupilo do utkání lépe, jenže nedlouho po startu druhého poločasu prohrávalo už o dvě branky. Čtyřicet minut pak hrálo v početní převaze, nicméně alespoň bod se podařilo zachránit až v poslední nastavené minutě.

Obhájce jde do boje, Lille začíná v Metách

Lille začne obhajobu mistrovského titulu na hřišti Met a přestože mělo skvělou loňskou sezonu, příliš se mu na titul nevěří. Pohybovat se v popředí, to bude hlavním cílem týmu, který po úspěšném Christophu Galtierovi převzal nový trenér Jocelyn Gourvennec. A nezačal vůbec špatně, v zápase Trophée des Champions udolal Pařížany a zvedl nad hlavu další trofej.

Marseille si v Metách po neuvěřitelném závěru pojistila Evropskou ligu

Poměrně kuriózní závěr mělo utkání mezi Metami a Olympiquem Marseille. V nastaveném čase se rozhodl sudí Hakim Ben El Hadj odpískat dva pokutové kopy, z toho jeden po závěrečném hvizdu. Boulaya i Milik nezaváhali a zápas skončil 1:1.

Marseille chce proti Metám stvrdit konečné páté místo

Šance, že o pátou příčku přijde, je sice mizivá, ale dokud není hotovo, není důvodu slavit. Olympique Marseille sice nebude v evropských pohárech chybět, ale před sezonou se přeci jenom šeptalo o Lize mistrů. Na druhé straně Mety ještě musí střežit desáté místo před dotírajícími Saint-Étienne a Angers.

Lorient zdolal Mety a o jeho osudu se rozhodne až v posledním kole

V něm změří síly se Strasbourgem, který může v závěrečném zúčtování také obsadit barážovou pozici. Mety v posledních týdnech marně hledaly stálou formu, přesto zůstanou v klidném středu tabulky.

Zachraňující se Lorient potřebuje zabrat, přivítá ve středu tabulky hrající Méty

Zadrápnout se alespoň do sedmnácté pozice a nestrachovat se případnou baráží či dokonce přímým sestupem, tenhle jediný cíl mají před závěrečnými dvěma koly fotbalisté Lorientu, kteří pořád nemůžou zlomit odpor Nantes ani Nimes, jež se v tabulce nacházejí těsně pod nimi. Výhra z klání proti ve středu průběžného pořadí hrajícím Métám je pro ně povinností.

Nîmes po dobrém výkonu vyloupilo Stade Municipal Saint-Symphorien v Metách

Tahle výhra sama o sobě však na udržení v Ligue 1 stačit nebude, jelikož ztráta na první nesestupovou pozici zůstává tříbodová. Les Grenats budou hrát ve zbývajících dvou kolech o setrvání v horní polovině tabulky.

Pozice Nîmes už je kritická, zvládne svůj duel v Metách?

Nîmes Olympique má tři kola před koncem obtížný úkol vyhrabat se ze sestupového pásma, k tomu aby to zvládl mu ale výhra v Metách nemusí stačit. Reálnější je posun na barážovou pozici, ze které se dá o setrvání v Ligue 1 ještě zabojovat.

Sestupující Dijon schytal na cestě do Ligue 2 další debakl, tentokráte od Met

DFCO si před týdnem zajeli pro pětigólovou nadílku do Roazhon Parku v Rennes. A stejným výsledkem skončilo toto jejich domácí klání, což znamená, že v pětatřiceti utkáních inkasovali šestašedesátkrát. Oproti tomu Les Grenats si po nepovedených vystoupeních z posledních týdnů konečně spravili chuť. I proto, že hráli celý jeden poločas proti deseti.

Poslední Dijon doma vyzve nevalně působící Méty

Sestupující Dijon nemá už ani teoretickou možnost vyhoupnout se z poslední příčky aspoň o nějaký ten stupínek výše, Méty už několik týdnů strádají, a přišly tak o šanci probojovat se do evropských pohárů na příští ročník, ačkoli tenhle cíl ani náhodou nebyl před startem sezóny jejich prioritou. Oba týmy by zřejmě mohly mít ten největší problém se správnou motivací.

PSG skolilo venku Méty, přišlo ale o zraněného Mbappého. Bude pařížský forvard brzy fit?

Velkou vadu na kráse mělo vítězství PSG na půdě Mét, kterým se aspoň dočasně dostalo do průběžného vedení Ligue 1. Kylian Mbappé, hlavní strůjce pařížského úspěchu, jenž si zapsal na své konto hned dvě branky, musel být totiž v závěru utkání střídán vlivem zranění. První zprávy hovoří každopádně o tom, že by jeho bolavé stehno nemělo být velkou překážkou.

Generálku před semifinále Ligy mistrů podstoupí PSG na půdě Mét

Porazit venku Méty, dostat se dočasně na první příčku tabulky a pak už pouze vyčkávat, jak dopadne nedělní ligový šlágr mezi Lyonem a Lille, asi takové cíle mají fotbalisté PSG, a to i s ohledem na následující semifinálový duel Ligy mistrů proti Manchesteru City. Do karet jim určitě nahrává i fakt, že mezi absentujícími se nachází už jen pár jmen, včetně Marquinhose.

Zápas mezi Remeší a Metami gól nepřinesl

O něco spokojenější budou s tímto výsledkem zřejmě hosté, kteří po třech ligových porážkách připisují alespoň bod. Na druhou stranu pro Remeš se jedná o druhou po sobě jdoucí bezbrankovou remízu. V každém případě platí, že oba celky můžou dohrávat sezonu s jistotou, že se jich Ligue 1 bude týkat i příští rok.