FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Zaútočí Monaco na třetí příčku? Doma vyzve vždy nepříjemné Méty

Monacu se před reprezentační přestávkou velmi dobře zadařilo, vyhrálo na půdě St. Étienne hned o čtyři branky a určitě o něm pořád musíme hovořit jako o kandidátovi na zisk ligového titulu. Aby se aspoň dočasně vyhouplo na třetí místo, nutně musí porazit velmi nebezpečné Méty. Těm sice poslední tři ligové duely nevyšly, i tak však okupují horní polovinu tabulky.

Rennes vyhrálo v Metách 3:1, přestože na začátku druhého poločasu přišlo o vyloučeného Dokua

Důležité tři body vyválčilo v Metách ambiciózní Stade Rennes. Letošní účastník Ligy mistrů zvítězil 3:1, přestože od 51. minuty musel hrát bez vyloučeného Dokua. V tu chvíli vedli hosté už o dva góly a těsně před koncem zápasu zvýšili ještě o jeden zásah. Mety zvládly už jen korigovat.

FC Mety a Stade Rennes bojují o poháry

FC Mety mohou udělat další krůček na cestě za postupem do pohárové Evropy a v sobotu svedou přímý duel o lepší výchozí pozici se Stade Rennes. Jen o bod jsou na tom lépe domácí, přičemž na pátou příčku ztrácejí jen tři body.

Zápas dvou sousedů v tabulce skončil nerozhodně

Lens mělo před tímto vzájemným kláním na Mety pouze tříbodový náskok. Oba kluby zůstávají na šestém a sedmém místě, což by vzhledem k výsledkům v Coupe de France a Coupe de la Ligue rovněž mohlo znamenat účast v pohárové Evropě. Na druhou stranu do konce sezony stále chybí odehrát devět duelů, přičemž konkurence je silná.

RC Lens i FC Mety chtějí do Evropy, jak dopadne vzájemný souboj?

Přímý souboj o evropské poháry se odehraje na stadionu RC Lens. Ten si stále drží skvělé páté místo a další krůček ke vynikajícímu umístění může udělat proti Metám.

Mety si připisují další ztrátu, tentokrát nestačily na Angers

Svěřenci Frédérica Antonettiho prohráli doma s Angers 0:1 a nenavázali na duely s Nice a s Bordeaux. Nicméně pohárové příčky zůstávají stále na dosah. Ani hráči Angers k nim však nemají daleko, přestože od klubu ze Stade Raymond Kopa se spíše očekává konečné umístění ve středu tabulky.

Mety chtějí setrvat na pátém místě, k tomu potřebují zdolat Angers

Po francouzské riviéře v Nice vyloupily Mety i Bordeaux a v tabulce Ligue 1 se posunuly už na senzační páté místo. Les Grenats nepřestávají udivovat a v souboji s SCO Angers si mohou páté místo pojistit.

Méty otočily v Bordeaux výsledek a vezou tři body

Další neúspěch si na své konto připisuje Girondins Bordeaux. Tradiční celek Ligue 1 sice doma nad FC Méty vedl, ale soupeři dovolil výsledek otočit, přičemž rozhodující branku vstřelil v první minutě nastaveného času Vagner.

Bordeaux potřebuje zabrat, doma hostí houževnaté Mety

Girondins Bordeaux se od konce ledna zase propadá tabulkou. Zapříčinily to čtyři porážky z posledních pěti kol a právě na tom budou chtít "Les Girondins" zapracovat proti Metám. Těm se v soutěži daří o poznání lépe a po poslední výhře v Nice už jim patří šesté místo.

Mety po třech zápasech znovu naplno bodovaly

Vítězství se podařilo odvézt ze stadionu v Nice, takže pohárové příčky zůstávají na dosah. Orli tak připisují třetí prohru v řadě. A svěřence Adriana Ursey čeká evidentně ještě hodně náročná práce.

OGC Nice se pokusí ukořistit tři body proti Metám

Do Allianz Riviéry nastoupí k zápasu s OGC Nice nevyzpytatelné FC Mety. Je poměrně překvapením, že Mety se v tabulce pohybují výše a zatímco se přibližují evropským pohárům, Nice prožívá opačnou tendenci.

Štrasburk připravil pro Mety další porážku

Les Grenats před týdnem po šesti zápasech prohráli, když smolně nestačili na ASSE. Druhou porážku v řadě si pro ně přichystal Štrasburk, který tak udělal další důležitý krok pro boj o udržení v Ligue 1.

Mety hostí Strasbourg, přiblíží se zase o krok evropským pohárům?

Na Stade Municipal Saint-Symphorien se v neděli utkají FC Mety a Racing Strasbourg, tedy týmy z opačných pólů tabulky. Favoritem budou vzhledem k formě i historii vzájemných zápasů domácí.

ASSE s velkou porcí štěstí porazilo Mety

O jedinou branku utkání se totiž postaral hostující obránce John Boye, přičemž ale cílil do nesprávné sítě. Les Verts tak zase o kousek poskočili od barážové příčky, zatímco Les Grenats přišli o možnost atakovat pohárové umístění.

Saint-Étienne přivítá rozjeté Mety

Místo boje o záchranu se Mety rozhodly zaútočit na evropské poháry a z šestého místa dotírají na páté Stade Rennes. Za deset kol prohrály jen jednou a v takové formě se představí na stadionu Geoffroye Guicharda v Saint-Étienne, kterému se naopak příliš nedaří.