EA Guingamp Francie - EA Guingamp - Zprávy

EA Guingamp - AS Monaco 0:2

Monako i nadále udržuje tlak na vedoucí PSG, popáté v řadě udrželo čisté konto a i bez zraněného Radamela Falcaa dokázalo vyhrát v Guingampu bez větších problémů 2:0. Svěřenci Claudia Ranieriho si zajistili tři body už v první půli zásluhou gólů Anthonyho Martiala a Layvina Kurzawy.

Preview: EA Guingamp - AS Monaco

Monako pracuje v posledních několika týdnech především skvěle vzadu a zajisté by si přálo, aby tomu v Guingampu nebylo jinak. Hosté už čtyřikrát v řadě neinkasovali a kouč Claudio Ranieri má kvůli defenzivní činnosti důvod ke spokojenosti. EAG nebude mít co ztratit, devátá pozice mu navíc dodává na psychické pohodě.

Valenciennes FC - EA Guingamp 1:1

Valenciennes prožilo proti Guingampu podobný zápas jako v několika minulých týdnech. Jeho herní projev byl sice lepší než soupeřův, ale na lepší úspěch než na remízu 1:1 stejně nestačil. Hosté prakticky z jediné vážnější možnosti dvacet minut před koncem vyrovnali zásluhou Sankharého a můžou domů odjíždět spokojeni.

Preview: Valenciennes FC - EA Guingamp

Fotbalisté Guingampu zažívají v nováčkovské sezóně velmi úspěšnou první polovinu soutěže a v tuto chvíli se nacházejí s dvaadvaceti body na devátém místě tabulky, což po šestnácti odehraných kolech vůbec není špatná bilance. Naopak tradiční účastník Valenciennes má velké problémy a pokud nezačne pravidelně bodovat, tak to bude mít v boji o záchranu nesmírně obtížné. Doposud získal jen deset bodů a je šestnáctý.

EA Guingamp - Girondins Bordeaux 0:1

Ačkoli Bordeaux hrálo od 53. minuty bez vyloučeného Lucase Orbána, dokázalo i ve sníženém počtu hráčů udržet průběžné jednobrankové vedení, které mu v první půli zařídil Julien Faubert. Guingamp prohrál teprve podruhé od začátku října, díky tomuto neúspěchu v tabulce spadl právě pod svého soupeře.

Preview: EA Guingamp - Girondins Bordeaux

Fotbalisté Bordeaux mohou zabalit své šance v Evropské lize a soustředit se plně na domácí scénu. Deváté místo není to, na kterém by chtěli být Les Girondins po konci sezóny skončit a rádi by se v Guingampu přiblížili pohárovým příčkám. Nováček ligy je na tom překvapivě lépe než jeho soupeř o bod a celkové dvě příčky.

EA Guingamp - FC Nantes 1:0

Nadále platí, že FC Nantes v Guingampu v tomto tisíciletí ještě nevyhrálo, což za současné konstelace znamená, že přepustilo pátou pozici v tabulce lepšícímu se ASSE.

Preview: EA Guingamp - FC Nantes

I v rámci patnáctého kola se spolu utkají dva týmy z Bretaně.

Montpellier HSC - EA Guingamp 1:1

Suverénně největší specialista Ligue 1 na získávání remíz Montpellier opět nezklamal, proti Guingampu si připsal svůj devátý nerozhodný výsledek v sezóně a dál zůstává na nevalném šestnáctém místě. Cabellův parádní zásah ze druhé půle nebyl dostačující, soupeř díky proměněné penaltě Giresseho nakonec vyrovnal.

Preview: Montpellier HSC - EA Guingamp

Velké jubileum oslaví v zápase proti nováčkovi z Guingampu montpellierský Jean Fernandez - zkušený kouč povede svěřené mužstvo do svého 600. zápasu. Pokud by se navíc Les Pailladins zároveň povedlo prolomit dosavadní chabou formu, určitě by se nezlobil..

EA Guingamp - Lille OSC 0:0

Lille sice nadále drží svoji úžasnou sérii bez obdržené branky, dnes ale bude kouč René Girard asi jen stěží spokojen - Dogy totiž uhrály na půdě nováčka z Guingampu pouze remízu 0:0, což znamená, že jejich ztráta na vedoucí PSG vzrostla už na čtyři body.

Preview: EA Guingamp - Lille OSC

Skvělou sezonu zatím prožívá Lille - pod vedením nového kouče Reného Girarda se z normandského týmu stala nekompromisní mašina na vítězství, které je prakticky nemožné vstřelit gól. Alespoň tak se věci mají na začátku listopadu. Dnes však ambiciózní Dogy čeká velice těžký soupeř - Guingamp, který si z údělu nováčka nic nedělá a místo plácání se na dně atakuje pohárové příčky.

Olympique Lyon - EA Guingamp 2:0

Ale že to trvalo, než Lyon doma v lize znovu naplno bodoval. A odnesl to Guingamp.

Preview: Olympique Lyon - EA Guingamp

V domácím prostředí lyonští naplno bodovali v rámci Ligue 1 naposledy v šestém kole, ovšem ani v případě vítězství v tomto "mači" neopustí dolní polovinu tabulky.

EA Guingamp - AC Ajaccio 2:1

Ne, ne a ne - Ajacciu se prostě letos nedaří. Proti Guingampu se Korsičané dušovali, že neberou nic jiného než tři body, ale opak je pravdou - ve skvělé formě hrající nováček zvítězil 2:1.