Viktoria Plzeň Česko - Viktoria Plzeň - Zprávy

Rajtorala mrzelo, že životní gól neodvrátil vyřazení Plzně

Obránce František Rajtoral se ve čtvrtek dočkal možná životní chvíle, když gólem těsně před koncem nasměroval odvetu fotbalistů Plzně se Schalke 04 ve 2. kole Evropské ligy do prodloužení. Nakonec první vlnu euforie přebilo zklamání z vyřazení, s nímž se jen těžko smiřoval...

Hanousek nastoupí proti "své" Plzni

Rozpolcený bude v nedělním ligovém utkání s Plzní fotbalista Dukly Marek Hanousek. Sice bude hájit dres pražského celku, ovšem s vědomím, že už patří Plzni, která ho v zimě získala na přestup, ale nechala ho na jaře ještě hostovat v Dukle. Jednou by chtěl v Plzni prorazit stejně jako jeho vzor Petr Jiráček.

Bakoš zažil při vyloučení na půdě Schalke nejhorší chvíli kariéry

Sotva mluvil a oči klopil k zemi, když hovořil o svém zkratu a vyloučení, kterým oslabil plzeňský tým v odvetě 2. kola Evropské ligy na hřišti Schalke 04. Z útočníka Marka Bakoše se stal hlavní viník porážky a následného vyřazení českého mistra.

Horváth chválil spoluhráče

Kapitán Plzně Pavel Horváth, který nemohl kvůli karetnímu trestu zasáhnout do včerejší odvety Evropské ligy na hřišti Schalke, byl na svůj tým i přes porážku 1:3 v prodloužení a vyřazení ze soutěže hrdý. Byl přesvědčený o tom, že pokud by se ve 100. minutě nezranil záložník Václav Procházka, Západočeši by náporu německého celku odolali.

Schalke se třáslo, píší Němci

Schalke se o vítězství nad Plzní muselo třást a od blamáže ho zachránil až ostrostřelec Klaas-Jan Huntelaar, který zaznamenal hattrick. Píší to německé servery v komentářích ke čtvrtečnímu odvetnému zápasu 2. kola fotbalové Evropské ligy, který bundesligový tým vyhrál 3:1 a postoupil do další fáze soutěže.

Vrba je i po vyřazení se Schalke hrdý na plzeňskou jízdu poháry

Během prodloužení čtvrtečního utkání se Schalke 04 trenér Plzně Pavel Vrba na lavičce několikrát skryl hlavu do dlaní, ale po vyřazení z druhého kola Evropské ligy po napínavém prodloužení už mluvil o tom, jak pyšný na svůj tým je. Nyní touží po tom, aby Plzeň někdy v budoucnu podobnou jízdu poháry zopakovala.

Oslabená Plzeň vzdorovala Schalke přes 100 minut. Pak padla

Dramatické představení se špatným koncem pro Viktorii Plzeň. Tak by se dala v krátkosti shrnout dnešní odveta 2. kola Evropské ligy v Gelsenkirchenu. Plzeň dokázala i bez vyloučeného Bakoše dotáhnout zápas do prodloužení, kde však hrála také bez zraněného Procházky a nakonec padla...

Procházka věří, že mu zážitek z arény Schalke vylepší i postup

Po více než čtyřech letech si zahraje zápas evropského poháru na soupeřově hřišti. A obránce Plzně Václav Procházka věří, že mu duel proti Schalke 04 nezajistí jeden z vrcholných zážitků kariéry pouze proto, že se hraje v proslulé Veltins Areně, jednom z nejznámějších stadionů starého kontinentu.

Plzeň před odvetou na hřišti Schalke doufá v postupovou senzaci

Plzeňští stojí před soubojem, který rozhodne o pokračování či konci jejich letošní pohárové cesty. Aby se v Evropské lize udrželi, musejí ve čtvrteční odvetě 2. kola na hřišti Schalke 04 odpovědět na domácí remízu 1:1. To znamená, že potřebují minimálně jednou skórovat a zároveň neprohrát.

Plzeňští si na odvetu proti Schalke věří i bez Horvátha

Ztratili svého klíčového hráče, ale ani absence distancovaného kapitána Pavla Horvátha prý nepodlomí sebevědomí Plzně před odvetou 2. kola Evropské ligy na hřišti Schalke 04. Byť skládat základní sestavu Plzně bez tvořivého záložníka byla v posledních sezonách výjimečná a takřka nemyslitelná věc.

Plzeňský hrdina Bakoš: Cítil jsem, že to v Teplicích otočíme

Víra ve velký obrat hnala vpřed plzeňského útočníka Marka Bakoše v utkání v Teplicích, v němž dvěma trefami v závěrečné čtvrthodině rozhodl o výhře Západočechů 4:3. Bakoš prý nikdy tak bláznivý zápas nezažil, o to víc si cenil toho, že Plzeň získala tři body, přestože na Stínadlech třikrát prohrávala.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 3:4

V Teplicích si nezaujatý divák přišel na své. Od 40. minuty padlo sedm branek, během nichž hned třikrát vedli domácí, kteří nakonec neuhlídali ani jeden bod. Plzeň tak dokázala reagovat na Spartu i Liberec a drží třetí pozici.

Preview: FK Teplice - Viktoria Plzeň

Do Teplic v neděli přijede třetí Plzeň, která se ještě pokusí na jaře obhájit svůj mistrovský titul. Na první Spartu však momentálně ztrácí deset bodů. Oba týmy mohou na trávník poslat to nejlepší, co mají. Nejsou dosud hlášeny žádné absence.

Horvátha mrzely zahozené šance a přísná žlutá karta

Podle kapitána Pavla Horvátha se ve čtvrtečním utkání Evropské ligy se Schalke ukázalo, že plzeňské mužstvo ještě není velkým týmem. V opačném případě by jinak z mnoha šancí dali více než jeden gól a neumožnili soupeři srovnat na konečných 1:1.

Darida: Výsledek není zrovna nejlepší

První zápas v základní sestavě v evropských pohárech a hned gól. Takovou vizitku má po dnešním utkání EL plzeňský záložník Vladimír Darida, který svou trefou pomohl českému mistrovi k remíze se Schalke 1:1. Za životní zápas však dnešní duel nepovažuje. A to i proto, že gól stačil jen na remízu.