SFC Opava Česko - SFC Opava - Zprávy

V souboji tabulkových sousedů přivítá Opava Zlín

Se shodným počtem šesti bodů se na hranici první desítky pohybují po pěti kolech oba aktéři sobotního klání v Opavě. Domácí jsou i přes dobrý start až na jedenáctém místě, avšak o skóre lepší Zlín mohou ve vzájemném zápase předskočit.

Rada: Vyhráli jsme, to je pro mě to nejdůležitější

Jablonečtí v pátém kole první ligy porazili Opavu 2:1 a doma v nejvyšší soutěži zvítězili podeváté za sebou. Vše podstatné se na Střelnici událo až ve druhém poločase. Po vyloučení hostujícího Václava Jurečky se jako první prosadil Jan Sýkora, po vyrovnání Pavla Zavadila vrátil Severočechům vedení Jan Matoušek.

Střelnice je stále nedobytou tvrzí. Jablonec přemohl Opavu

Jablonec doma ani potřetí nezaváhal, tentokrát udolal Opavu, která prohrála třetí zápas v řadě. Na branky čekali diváci až do druhého poločasu. Kromě gólů zápas ovlivnila červená karta pro hostujícího Jurečku.

Třetí Jablonec doma přivítá neoblíbenou Opavu

Herně se sice hráčům Jablonce start do nové sezóny nevydařil, navíc vypadli z Evropské ligy, v tabulce ligové soutěže si ale vedou velmi dobře. Po čtyřech kolech okupují třetí místo, nyní však doma přivítají Opavu, na kterou se jim loni nedařilo.

Slezským králem je Baník, v Opavě vyhrál 2:0

Po loňském nezdaru hráči Baníku zabrali a zase dobyli hřiště největšího rivala, Opavy. Slezskými králi se stali po velmi atraktivním a útočně laděném utkání, úvodní gól vstřelil proti bývalému zaměstnavateli Smola a v závěru na něj navázal Azevedo.

Vypjatá páteční předehrávka, obstará ji slezské derby

Velmi pikantním duelem odstartuje čtvrté kolo české nejvyšší soutěže. Bojovat se totiž bude o Slezsko, které ve dvou loňských duelech patřilo vždy domácímu týmu. Tentokráte jsou ale šance poměrně vyrovnané, zatímco domácí Opavě se vstup do sezóny vydařil, Baník se trápí.

Mladá Boleslav otočila a Opavu s přehledem porazila

Hráči Mladé Boleslavi nevstoupili do utkání třetího kola proti Opavě ideálně a kvůli Dedičově brance již velmi brzy prohrávali. Ještě do poločasu ale dokázali otočit Mešanović s Buchou, po pauze potvrdili vítězství domácích Budínský a Takács.

Opava se v Boleslavi pokusí o třetí výhru

Mladá Boleslav v minulém kole schytala debakl od Bohemians a reputaci si příliš nevylepšila ani v Evropské lize. Proti Opavě tak potřebuje zabrat, ovšem Slezané vstoupili do nové sezóny výborně.

Opava je i po druhém kole stoprocentní, Příbram doma udolala 1:0

Výborně vstoupila do nového ročníku české fotbalové ligy Opava, která ze dvou kol vytěžila maximální počet bodů. Slezský celek před týdnem udolal České Budějovice a stejný kousek se mu povedl i doma proti Příbrami. Utkání rozhodl jedinou trefou pět minut před koncem René Dědič.

Opavští chtějí proti Příbrami navázat na dobrý vstup do sezóny

Fotbalisté Opavy zvládli vstup do nového ročníku v Českých Budějovicích a potvrdit stoprocentní bilanci budou chtít na domácí půdě. Proti stojí Příbram, která se na stadionu žlutomodrých loni objevila dvakrát a pokaždé z toho byla porážka.

Fendrich: Důležité byly hlavně dva zákroky v závěru zápasu

Přestože hráči Českých Budějovic v úvodním prvoligovém kole s Opavou byli v ofenzivě aktivnější, ani jednou nedokázali brankáře Viléma Fendricha překonat. Hostující gólman k vítězství 1:0 přispěl několika zákroky, především když se dvakrát blýskl v posledních vteřinách zápasu.

Budějovicím první zápas nevyšel. Opavě stačil k výhře jediný gól

Českým Budějovicím nevyšel první zápas v nejvyšší soutěži po čtyřech ročnících. Dynamo v domácím prostředí nevyzrálo na Opavu. Žádné branky se Jihočeši nedočkali, naopak hostům vystřelil tři body jediným zásahem Jurečka.

Obnovená premiére Budějovic v lize. Prvním soupeřem bude Opava

Velká sláva se v neděli odehraje v Českých Budějovicích. Fotbalisté tamního Dynama okusí po dlouhé době první ligu a při této příležitosti dorazí na jih Čech slezská Opava.

Opava se v nové sezoně znovu chce vyhnout baráži

Opavské hráče čeká po loňském postupu druhý ročník v první lize po sobě. Slezané chtějí navázat na minulou sezonu, v níž po skupině o záchranu obsadili dvanácté místo, a znovu se vyhnout baráži o udržení. Za velkou výhodu považují fakt, že na rozdíl od minulého ročníku nebudou muset hrát v úvodu domácí zápasy v azylu.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 na startovním roštu (2/4)

Krátká letní přestávka v české FORTUNA:LIZE přinesla spoustu očekávaných přestupů, ale také několik překapivých. Zorientovat se ve všech hektický změnách v kádrech není jednoduché, stejně tak poskládat si ideální jedenáctku jednotlivých mužstev. Pokud to chcete mít o něco snazší, pokračujte ve čtení, neboť na následujících řádcích se dozvíte vše podstatné.