SFC Opava Česko - SFC Opava - Zprávy

Sparta pod novým trenérem bez potíží uspěla v Opavě

Úspěšný debut si v roli hlavního trenéra pražské Sparty odbyl dosavadní asistent Michal Horňák. Jeho mužstvo se po středečním debaklu od Slavie probralo a stejným výsledkem, tedy 0:3, zvládlo zápas v Opavě. Postupně se prosadili Hanousek, Karlsson a Drchal.

Sparta pod novým trenérem míří do Opavy

Ve čtvrtečních ranních hodinách přišla zpráva, že trenéra Ščasného vystřídá na lavičce Sparty Michal Horňák. Zda oproti nepovedenému týdnu nastane ve zbytku sezóny zlepšení, o tom může napovědět už závěr základní části v Opavě, která bojuje o postup do skupiny o Evropu.

Stronati: Od začátku jsme věděli, že to bude boj

Ostravští zdolali ve 29. kole základní části nejvyšší soutěže Opavu 2:0. Domácí góly ve slezském derby vstřelili Dame Diop a Robert Hrubý a definitivně jimi pojistili Ostravě účast ve finálové skupině o titul. Zápas na vyproděném stadionu sledovalo 15 tisíc diváků.

Slezské derby pro Baník, Opava nekladla odpor

Pro nezaujatého diváka nepříliš atraktivní duel mezi slezskými rivaly, Ostravou a Opavou, skončil zaslouženým vítězstvím domácího Baníku. Do vedení jej před více než patnácti tisíci diváky v první půli poslal dalším gólem Diop, po přestávce navyšoval střídající Hrubý.

Slezské derby je tu, Baník přivítá Opavu

Pikantní utkání, které se dá označit za šlágr kola, se odehraje v neděli odpoledne ve Vítkovicích. Domácí Ostrava si bude chtít vítězstvím zajistit skupinu o titul a vyhnout se dalšímu derby, Opavané se budou snažit o pravý opak a vyhnutí se tuhým bojům o záchranu.

Z přepadení opavských fandů policie obvinila už 17 lidí

Policisté obvinili dalších šest fanoušků Baníku Ostrava z loňského říjnového přepadení posádky auta příznivců opavského klubu. Kriminalisté tak v této souvislosti stíhají už 17 lidí. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Kopecký: Doufám, že nás to nakopne do dalších kol

Opavští ve 28. kole první ligy porazili Olomouc 2:1. Domácí vedli od 16. minuty po trefě Tomáše Jursy, v závěru první půle srovnal Jakub Plšek, ale sedm minut před koncem rozhodl Tomáš Smola. Slezané si připsali druhé jarní vítězství a přiblížili se na dva body k desátým Teplicím. Sigma naopak utrpěla teprve druhou porážku za posledních osm kol a zůstala sedmá.

Opava gólem v závěru udolala Olomouc a přiblížila se desítce

Velký krok k záchraně učinili v zápase 28. kola fotbalisté Opavy. Ti na domácím stadionu zaskočili dosud nejlepší jarní celek, Olomouc, a na desáté místo zaručující jistotu záchrany ztrácí pouhé dva body.

Olomouc může v Opavě zaútočit na postup do skupiny o titul

Opavě se jaře zatím tolik nedaří, přesto je blízko záchraně v první lize. To Olomouc po zimě šlape jako hodinky a útoční na pohárovou Evropu. Souboj dvou týmu s rozdílnou formou se odehraje na opavském městském stadionu.

Příbram po skalpu Opavy zamíchala kartami ve skupině o udržení

Příbram v pohledné podívané zdolala Opavu 3:1, po delší době se radovala s tříbodového zisku a pořádně zamotala boj o záchranu. Utkání kromě čtyř branek nabídlo chybná rozhodnutí rozhodčích na obou stranách, o kterých se ještě jistě bude diskutovat.

Příbram touží Opavě oplatit debakl z podzimu

Souboj ligových nováčků načne program dalšího kola. Domácí Příbrami se na v poslední době nedaří a vážně jí hrozí, že se zaplete do bojů o záchranu. Ani Opavě se na jaře doposud příliš nevedlo, avšak naposledy přemohla Duklu a další cenné body chce vybojovat i u Litavky.

Klukům nemám moc co vyčíst, řekl po prohře Dukly v Opavě Skuhravý

Hráči Dukly ve 26. kole první ligy prohráli v Opavě 0:2 a zůstali na posledním místě tabulky o bod za Karvinou. Slezského nováčka poslal do vedení už v šesté minutě Tomáš Smola a po změně stran přidal pojistku střídající Bronislav Stáňa. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti.

Dukla prohrála v Opavě 0:2 a zůstala na posledním místě

Fotbalisté Dukly ve 26. kole první ligy prohráli v Opavě 0:2 a zůstali na posledním místě tabulky o bod za Karvinou. Slezského nováčka poslal do vedení už v šesté minutě Tomáš Smola a po změně stran přidal pojistku střídající Bronislav Stáňa. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti, když v závěru první půle dostal červenou kartu Jan Žídek a v 53. minutě byl vyloučen také hostující Ivan Ostojič. Opava v jarní části poprvé zvítězila a je jedenáctá.

Opava i Dukla se společně porvou o důležité body

Opava na jaře stále čeká na tříbodový zisk a toto čekání hodlá za každou cenu ukončit doma proti Dukle. Hosté však také potřebují body jako sůl a věří, že k dalšímu úspěchu jim pomůže znalost trenéra, jenž koučoval i Slezany.

Bohemians se s Opavou rozešli bez branek

Nepříliš atraktivní podívanou přineslo divákům důležité střetnutí 25. kola FORTUNA:LIGY. Domácí Klokani uhráli bod proti Opavě, které se tak nepovedlo zvítězit ani v šestém jarním zápase. Slezanům nepomohla ani deset minut dlouhá přesilovka po vyloučení Šmída.