SFC Opava Česko - SFC Opava - Zprávy

Trenér Kopecký skončil na lavičce Opavy

Prvním odvolaným trenérem v tomto ročníku české FORTUNA:LIGY se stal Ivan Kopecký, který kvůli špatným výsledkům skončil v Opavě. Poslední tým soutěže dočasně povedou jeho asistent Josef Dvorník a sportovní manažer Alois Grussmann. Na příchodu nového kouče vedení klubu pracuje. Opava o tom informovala na svém webu.

Liberci vedení dlouho nevydrželo a v Opavě remizoval

Spokojeni už delší čas nejsou fanoušci Liberce a důvod jim k tomu nedalo ani utkání na půdě poslední Opavy. Tam totiž jejich oblíbenci vedli zásluhou Musy, jenže vzápětí srovnal Dedič, kvůli čemuž skončilo utkání remízou.

Opava chce sérii bez výhry protrhnout proti Liberci

Už je tomu dlouho od doby, kdy fotbalisté a fanoušci Opavy mohli naposledy oslavit ligové vítězství. Další příležitost k tomu mají proti týmu, který do sezóny také odstartoval pod očekávání, Liberec se vyskytuje na konci první desítky.

První poločas z naší strany nebyl dobrý, uznal Látal po výhře nad Opavou

Olomoučtí vyhráli v předehrávce 9. kola první ligy nad Opavou 2:0. Domácí poslal v 55. minutě do vedení Martin Nešpor a pojistku přidal v 82. minutě střídající Tomáš Zahradníček. Sigma bodovala potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunula na čtvrté místo. Opava naopak prohrála pošesté z posledních sedmi kol a zůstala čtrnáctá.

Olomoučtí dvěma góly po přestávce porazili Opavu 2:0

Přestože více ze hry měli fotbalisté Sigmy v první půli duelu s Opavou, gólově udeřili až po přestávce. To se totiž prosadili Nešpor a Zahradníček, Hanáci se tak vyšvihli do elitní šestky, hosté protáhli svou sérii bez výhry.

Trápící se Opava chce bodovat v Olomouci

Šest ligových zápasů v řadě bez jediného vítězství, taková je aktuální série fotbalistů Opavy. Ti se pokusí zaskočit na jeho půdě favorita z Olomouc, kde v poslední době všechna vzájemná utkání končila remízou.

Opavský primátor Navrátil odchází z představenstva SFC

Primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO) rezignoval na post místopředsedy představenstva městské společnosti Slezský fotbalový klub (SFC). Odchod dlouhodobě plánoval. V klubu chtěl působit do doby, než bude situace kolem prvoligového celku stabilizovaná. ČTK to řekla mluvčí Opavy Lada Dobrovolná. Naopak členem vedení by se měl stát bývalý reprezentant Zdeněk Pospěch.

Opavu posílil Sus, Jurečka byl přeřazen do rezervy

Opavu posílil obránce Martin Sus. Devětadvacetiletý hráč, který naposledy působil ve slovenské Seredi, podepsal se Slezany roční smlouvu s opcí. Naopak do divizní rezervy byl přeřazen záložník či útočník Václav Jurečka.

Šok pro Slavii. V nastavení ztratila vítězství proti oslabené Opavě

Takový zápas si příznivci sešívaných před reprezentační přestávkou rozhodně nepřáli. Jejich oblíbenci nezvládli duel v Opavě, přestože více než pětasedmdesát minut hráli proti deseti. Skóre sice v první půli otevřel Olayinka, v samotném nastavení ale srovnával Žídek.

Slavia jede do Opavy vystřízlivět euforii z Ligy mistrů

Vedoucí tým ligy, pražská Slavia, jede hájit svůj pětibodový náskok na hřiště Opavy. Slezanům se po nadějném úvodu přestalo zcela dařit a neustále se propadají tabulkou. Outsidery budou i v neděli, rádi by však sešívané překvapili.

Opava dostala pokutu 80 tisíc a má podmínečně uzavřený kotel

Opavský klub zaplatí pokutu 80 tisíc korun a bude mít podmínečně uzavřený kotel na dva soutěžní zápasy ve zkušební době do konce letošního roku. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace slezský klub potrestala za výtržnosti fanoušků při domácím utkání se Zlínem.

Plzeň po delší době uspěla, doma porazila trápící se Opavu

Plzeň po třech ligových zápasech zvítězila a poskočila na druhé místo. Doma si snadno poradila s Opavou, které Západočeši nasázeli čtyři branky. Hosté prohráli popáté v řadě a dál se propadají tabulkou.

Plzeň i Opava po dobrém startu strádají, kdo z nich si spraví náladu?

Po dvou kolech byly v tabulce tři stoprocentní týmy - Slavia, Plzeň a Opava. Zatímco sešívaní nadále vedou tabulku, Slezané od té doby všechna utkání prohráli. Viktoriáni se udrželi o kolo déle, z posledních třech duelů ale vytěžili pouze dva body.

Csaplár: Bylo to naše zasloužené vítězství

Opavští prohráli v 6. ligovém kole se Zlínem 0:3. Dva góly "Ševců" dal Tomáš Poznar a jednou se trefil Pablo Podio. Slezané dohrávali bez vyloučeného Pavla Zavadila. Opava počtvrté za sebou prohrála a doma podruhé po sobě neskórovala. Zlín venku v lize bodoval poprvé po osmi zápasech a připsal si druhé vítězství za sebou.

Trápení Opavy pokračuje, se Zlínem vysoko prohrála

Počtvrté za sebou odešli fotbalisté Opavy poraženi. Od jejich duelu se Zlínem se čekal vyrovnaný boj, jenže domácí jej absolutně nezvládli a prohráli 0:3. Dvěma góly se na tom podepsal Poznar, jednou se prosadil Podio.