MFK Karviná Česko - MFK Karviná - Zprávy

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:0

Fotbalisté Bohemians 1905 si tak trochu pokazili závěr podzimu, když na půdě Karviné prohráli až brankou tři minuty před koncem. Klokani zároveň nenatáhli sérii neporazitelnosti na sedm utkání. Důležitou výhru Karviné zařídil jedinou brankou Lukáš Budinský.

Preview: MFK Karviná - Bohemians Praha 1905

Už šest zápasů v řadě neporažená Bohemka se představí na půdě Karviné, kde jí nečeká vůbec snadná práce. Karvinští chtějí odčinit zaváhání z derby proti Ostravě a naopak navázat na předchozí domácí vítězství s Jabloncem. Oba aktéři také budou bojovat s nepřízní počasí.

Cítíme křivdu, vztekal se karvinský Wágner po prohře v Ostravě

S pocitem křivdy opouštěli ostravský trávník fotbalisté Karviné. Ačkoliv ve slezském derby a v souboji dvou týmů z konce tabulky vedli nad Baníkem 1:0, nakonec po gólu Milana Baroš pět minut před koncem utkání prohráli 1:2.

Baník Ostrava - MFK Karviná 2:1

Baník konečně doma zabral a vyválčil v souboji s Karvinou tři body. Svěřenci trenéra Radima Kučery museli otáčet skóre, protože jako první se prosadil hostující Tomáš Wágner. Za čtyři minuty srovnal jeho jmenovec Poznar a rozhodující branku zaznamenala ostravská ikona Milan Baroš.

Preview: Baník Ostrava - MFK Karviná

Sobota má na programu jen jedno utkání české HET ligy, ale stojí za to. Baník Ostrava přivítá ve slezském derby Karvinou! Ani jednomu celku se příliš nedaří, Baník dokonce po minulém kole spadl na poslední místo.

Podle Kalabišky měl Vlkův příchod hlavně motivační efekt

Minimálně krátkodobý efekt odvolání kouče Jozefa Webera v Karviné splnilo. Hráči patnáctého týmu tabulky pod dočasným vedením sportovního ředitele Lubomíra Vlka porazili na domácím hřišti Jablonec 2:1 a odpoutali se ze sestupových příček. Podle střelce vítězné branky Jana Kalabišky měla výměna kouče hlavně motivační efekt.

MFK Karviná - FK Jablonec 2:1

Lubomír Vlk začal na lavičce Karviné nejlépe jak mohl. Domácí MFK otočil nepříznivý výsledek proti Jablonci a připsal si důležité tři body. Rozhodující branku měl na svědomí Jan Kalabiška. Zmínit je nutno skvělý výkon brankáře Le Gianga i nahrávajícího Jana Šíslera.

Preview: MFK Karviná - FK Jablonec

Už bez trenéra Jozefa Webera vstoupí do závěrečné části podzimu fotbalisté Karviné. Ostrou premiéru si proti Jablonci odbude nový kouč, dosavadní sportovní ředitel Lubomír Vlk. Dokáže tým pod jeho vedení konečně zabrat a po pěti kolech znovu zvítězit?

Karviná odvolala kouče Webera, tým přebírá sportovní ředitel Vlk

Karvinou už nevede Jozef Weber. Vedení klubu den po sobotní prohře na Dukle trenéra odvolalo a na jeho post dočasně dosadilo sportovního ředitele Lubomíra Vlka, kterému bude pomáhat dosavadní asistent Josef Mucha. Klub o tom informoval na svém webu.

Dukla Praha - MFK Karviná 3:2

Fotbalisté Dukly ve 13. ligovém kole doma s Karvinou dohnali dvoubrankovou ztrátu a zvítězili 3:2. Pražané ještě šest minut před koncem prohrávali, ale Jan Holenda a střídající Lukáš Holík v závěru dokonali obrat. Dukla tak udržela domácí neporazitelnost v sezoně, Slezané na premiérovou venkovní výhru v tomto ročníku dál čekají. Karviné nepomohly ani branky Filipa Panáka a Lukáše Budínského. První gól Dukly vstřelil Dominik Preisler.

Preview: Dukla Praha - MFK Karviná

Souboj dvou prozatím zhrzených celků se uskuteční na Julisce. Ani Dukla a ani Karviná nejsou v postavení, kdy by si mohli dovolit zaváhat. Body zkrátka potřebují oba dva. Poslední vzájemné měření sil diváky nepotěšilo, neboť v něm nepadla žádná branka.

Liberec v dohrávce poháru porazil Karvinou 5:3 po prodloužení

Liberečtí porazili v dohrávce osmifinále domácího poháru Karvinou 5:3 po prodloužení. Slovan poslal po čtvrthodině do vedení Jan Mikula, ve 28. a 39. minutě otočil skóre dvěma góly Jan Kalabiška, ale šest minut před koncem srovnal Matěj Pulkrab. V prodloužení pak o postupu domácího favorita do jarního čtvrtfinále rozhodli Roman Potočný, znovu Pulkrab a Matěj Hybš, za Slezany už jen snížil Ondřej Lingr.

Slovan Liberec - MFK Karviná 5:3e

Fotbalisté Liberce porazili v dohrávce osmifinále domácího poháru Karvinou 5:3 po prodloužení. Slovan poslal po čtvrthodině do vedení Jan Mikula, ve 28. a 39. minutě otočil skóre dvěma góly Jan Kalabiška, ale šest minut před koncem srovnal Matěj Pulkrab. V prodloužení pak o postupu domácího favorita do jarního čtvrtfinále rozhodli Roman Potočný, znovu Pulkrab a Matěj Hybš, za Slezany už jen snížil Ondřej Lingr.

V dohrávce poháru přivítá rozjetý Liberec trápící se Karvinou

Ve středeční dohrávce domácího poháru mezi hráči Liberce a Karviné se potkají dva týmy s odlišnou formou. Zatímco Slovan je v lize po šňůře tří výher na čtvrtém místě, hosté třikrát za sebou prohráli, a tak by si rádi v MOL Cupu aspoň částečně spravili chuť. Utkání má výkop v 16:30.

Wágnera mrzel neuznaný gól, nemyslí si, že by fauloval

Hráči Karviné i přes prohru 1:3 hodně trápili ligového lídra Plzeň a vytvořili si hned několik gólových šancí. Velkou zásluhu na tom měl především bývalý hráč Plzně Tomáš Wágner, který po svém poločasovém příchodu na hřiště rozhýbal karvinskou ofenzivu a trápil své bývalé spoluhráče. Litoval ale toho, že úzkostlivé rozhodnutí sudího Zbyňka Proskeho připravilo Karvinou o vyrovnání na 2:2.