MFK Karviná Česko - MFK Karviná - Expres Zprávy

07.04.202410:44

Karviná dle Bielana první poločas přežila

Asistent trenéra Karviné Marek Bielan po bezgólové remíze s Plzní: "V prvním poločase nám to nešlo, byli jsme zakřiknutí a ztráceli balony. Chtěli jsme se opřít o Čavoše, Akinyemiho, ale nešlo to. Plzeň byla silná v osobních soubojích i ve vzduchu. My jsme ztráceli míče a nedostávali se do brejků po stranách, jak jsme chtěli. První poločas jsme nějak přežili a můžeme být rádi, že dvě velké šance měl Matěj Vydra a ne třeba Šulc. Vydra je skvělý, ale nepadá mu to tam. Druhý poločas byl od nás lepší, zvládli jsme ho i silově, byli jsme na balonu více než v prvním. Plzeň měla jednu velkou šanci díky Metsokovi. Chorého stopeři, a musím je pochválit, skvěle uskákali, uhráli to s ním. Chyběl nám hodně Doležal, který v minulých zápasech patřil k nejlepším, ale na tréninku mu Bergqvist přišlápl kotník. V kabině jsme se smáli, že bychom chtěli s Plzní hrát každý týden. Máme s ní čtyři body a nedostali jsme od ní gól," prohlásil Bielan s odkazem na podzimní vítězství 1:0.

ČTK
01.04.202410:22

Karviné se nelíbilo vyloučení

Karviná i vinou poločas dlouhého oslabení odjela s prázdnou z Hradce Králové, což se jejímu realizačnímu týmu kousalo těžce. "Zápas se mi těžko hodnotí. Celou reprezentační přestávku se na něco připravujeme, pak se nám to v závěru prvního poločasu rozbije. Červená karta byla strašně přísná, na faul jsem se koukal. (Náš hráč) chtěl soupeře předskakovat a došlápl mu možná trochu na lýtko. Bral bych žlutou kartu, kterou sudí původně udělil, pak do toho ale vstoupil videorozhodčí. Za stavu 1:1 šel Regáli sám na branku, kdyby proměnil, měl by to Hradec hodně těžké. Musím hráče pochválit, ukazují charakter a chuť do fotbalu. O deseti jsme šli do rizika a bod jsme si zasloužili. Proto teď někteří třicátníci sedí v šatně a mají slzy v očích. Brečet ale nebudeme. Fotbal je takový, jednou vám dá a jednou vezme," ujišťuje Marek Bielan, asistent trenéra Vlka.

Sestava Karviné:

I. poločas: Lapeš - Krčík, Svozil, Bergqvist, Fleišman - Boháč, Traoré - Memič, Čavoš, Regáli - Doležal.

II. poločas: Ciupa - Raspopovič, Traoré, Žák, Ražnatovič - Mikuš, Ezeh, Ayaosi, Papalelé - Vinícius, Akinyemi. Trenér: Vlk.

ČTK
16.03.202418:44

Vítězný debut kouče Bielana

Ačkoliv oficiálně je veden jako asistent trenéra, reálně plní Marek Bielan v tandemu s Radimem Grussmannem funkci nástupce Juraje Jarábka na lavičce Karviné. Po vítězném debutu si pochvaloval sílu mužstva. "Kluci hráli dobře už v Liberci. Viděl jsem skoro každý zápas mužstva, byl jsem na skoro každém tréninku a trenér Jarábek s nimi pracoval velmi dobře. Kondičně jsou kluci velmi dobře připravení, což dnes potvrdili. Za výhrou jsme si šli. Za tři dny, co jsme u týmu, jsme toho moc udělat nemohli. Jen jsme hráčům opakovali, že jsou ligoví fotbalisté, přestože mohli slyšet a číst, že to tak už není. Postavili jsme hru na Martinu Doležalovi na hrotu. Ač nedal gól, strašně moc nám pomohl. Co se týče penalt, nejsem tady od toho, abych komentoval výkon rozhodčích. Dnes a zítra jsem trenér A-mužstva, v pondělí se ale vracím k rezervnímu týmu. Zda tu bude jiný trenér, je na vedení. Pokud tu už dnes byl, tak viděl, že tohle mužstvo má sílu," chválil Slezany po výhře v záchranářském duelu s Českými Budějovicemi.

ČTK
12.03.202419:13

Jarábek už není trenérem Karviné

Třetího trenéra během letošní sezony bude mít Karviná. Klubu hrozí sestup z české nejvyšší soutěže, což vyhazovem odnesl Juraj Jarábek.

mfkkarvina.cz
09.03.202421:16

Je na nás znát deka, pronesl Jarábek

Karviná prohrála 0:1 v Liberci a čekání na plný bodový zisk prodloužila již na 11 zápasů (0-3-8), nadále tak zůstává na dně FORTUNA:LIGY. "Pro nás další těžký zápas na těžkém terénu. Chlapci odvedli maximum v defenzivní práci, soupeře jsme do větších šancí nepouštěli. Se vším jsme si poradili, až na zlomový moment. Před ním měl být odkop od brány, ale páni rozhodčí to viděli jinak, což vyústilo v penaltu, už třetí za sebou. Ruka byla jasná, štěstí nám momentálně vůbec nepřeje. V závěru jsme vrhli vše na jednu kartu, Iván měl šanci. Dopředu jsme toho však celkově moc nepředvedli. Výsledek je nešťastný pro nás a šťastný pro Liberec. Myslím, že průběhu zápasu by více odpovídala remíza. Je na nás trochu znát deka, hráči chtějí, ale v ofenzivě nám to moc nejde. Gólů dáváme málo. Nadále dělám vše pro klub a chlapcům stále věřím. Ale nedokážu říct, jak na neuspokojivé výsledky zareaguje vedení," řekl po utkání karvinský lodivod Juraj Jarábek.

ČTK
03.03.202408:49

Jarábek kritizoval své svěřence

Trenér Karviné Juraj Jarábek byl po další porážce svého celku velmi nespokojený. Z nezdaru se Slováckem viní hrubá individuální selhání hráčů. "Slovácko prohrálo tři zápasy po sobě, bylo v podobné situaci na jaře jako my. Byli jsem na něj připravení, to se i potvrdilo a šli jsme do vedení. Ale neustále se opakují naše chyby. Je to velká škoda. Znovu jsme dostali velmi lacinou vyrovnávací branku, když Jirka Fleišman pouštěl míč do zázemí. Znovu jsme dostali červenou kartu, po velké stupiditě Ayaosiho, pro kterou není omluva. Nejprve zbytečně dohrál brankáře a pak udělal zákrok, který sudí musel posoudit za žlutou kartu. O jednoho méně se dá hrát. Ale nepohlídali jsme si jednu standardku a pak sudí nařídil penaltu za ruku. Já vlastně nevím, co ruka je a co není. Znovu jsme prohráli doma a poslední jsme právem. To, že jsme hráli se Spartou, Slavií a Slováckem nás neomlouvá, protože bodovat se dá s každým," neschovává se Jarábek.

ČTK
02.03.202410:54

Karviná získala obránce

Zajímavou posilu do svých řad přivedla Karviná. Smlouvu s posledním klubem první ligy podepsal švédský střední obránce Douglas Bergqvist. Hrát bude s číslem 21.

x.com/mfkkarvina
24.02.202416:10

Dvě vynucená střídání v Teplicích

Teplice hostí Karvinou a oba týmy v průběhu první půle přišly o jednoho hráče. Na domácí straně nuceně střídal Abdallah Gning, v hostujícím dresu musel předčasně z trávníku Lukáš Budínský.

22.02.202419:20

Raspopović přestoupil do Karviné

Karviná získala toužebně očekávanou posilu do obrany, kterou vyztuží Momčilo Raspopović. Sedminásobný reprezentant Černé Hory k nováčkovi FORTUNA:LIGY přestupuje z HNK Gorica.

infotbal.cz, transfermarkt.de
22.02.202417:45

Daníček a Moses na dva zápasy mimo

Trest na dva soutěžní zápasy dostali po čtvrtečním zasedání disciplinárky Vlastimil Daníček ze Slovácka a karvinský David Moses. Daníček byl vyloučen v duelu 21. ligového kola ve Zlíně, rovněž za úder loktem Kamerunci Didibovi. Nigerijec Moses dostal červenou kartu v dohrávce 18. kola nejvyšší soutěže proti Pardubicím po ostrému skluzu na Vojtěcha Patráka. Komise následně vysvětlila, proč došla k těmto rozhodnutím i s ohledem na třízápasový distanc Václava Jurečky ze Slavie.

"Rozdíl v trestech pro Vlastimila Daníčka a Václava Jurečku spočívá ve faktu, že hráč Slovácka netrefil svého protihráče do oblasti hlavy a obličeje. V obou případech bylo zohledněno, že úder loktem do oblasti hlavy nebyl veden vyšší intenzitou. V opačném případě by udělený trest musel být vyšší. Jako takový je možné uvést případ Rigina Cicilii ze Slovácka, jenž od DK LFA v této sezoně obdržel trest na čtyři soutěžní utkání," uvedl Baček.

ČTK
15.02.202416:56

Moses má zatím zastavenou činnost

Automaticky zastavenou činnost má za vyloučení karvinský středopolař David Moses. Dvacetiletý nigerijský záložník v závěru středečního utkání s Pardubicemi ostrým zákrokem zezadu fauloval Vojtěcha Patráka a ke svému údivu obdržel rovnou červenou kartu.

ČTK
03.02.202416:26

Karviná - Skalica 2:1

Přípravné utkání:

MFK Karviná - Skalica 2:1 (0:0)

Branky: 64. Ayaosi, 85. Memič - 84. Morong.

I. poločas: Holec - Čurma, Svozil, Bederka, Ražnatović - Žák, Budínský - Kačor, Ezeh, Iván - Vinicius.

II. poločas: Holec - Krčík, Traoré, Kauan Carneiro - Memić, Moses, Boháč, Fleišman - Ayaosi - Akinyemi, Regáli. Trenér: Jarábek.

ČTK
01.02.202422:17

Soukeník na odchodu z Karviné

Karvinou po roce a půl opouští Dominik Soukeník, jenž se dohodl na předčasném ukončení smlouvy. Čtyřiadvacetiletý záložník po postupu do nejvyšší soutěže nastoupil jenom do dvou ligových utkání.

twitter.com/MFKKarvina
27.01.202416:21

MFK Karviná - Škupi Skopje 1:0

Přípravné utkání v Turecku:

MFK Karviná - Škupi Skopje 1:0 (0:0).

Branka: 78. Budínský z pen.

Sestava Karviné: Holec - Krčík, Svozil, Bederka - Žák (46. Ezeh), Budínský (85. Kauan Carneiro), Boháč (60. Kačor), Fleišman (60. Ražnatovič) - Ayaosi (46. Papalelé) - Doležal (46. Akinyemi), Regáli (60. Vinicius). Trenér: Jarábek.

ČTK
26.01.202411:20

Karviná - Mauaense 2:0

Přípravné utkání v Beleku (Turecko, hráno 2x35 minut):

MFK Karviná - Grémio Esportivo Mauaense 2:0 (0:0)

Branky: 50. Ayaosi, 60. Doležal.

Sestava Karviné: Lapeš (36. Ciupa) - Boháč (36. Doležal), Bederka (36. Svozil), Carneiro, Ražnatovič (36. Regáli, 47. Ayaosi) - Traoré, Žák (36. Budínský) - Kačor, Ayaosi (36. Ezeh), Papalélé - Vinícius. Trenér: Jarábek.

ČTK
24.01.202421:01

Karviná - Niš 2:0

Přípravné utkání v Beleku (Turecko):

MFK Karviná - Radnički Niš 2:0 (2:0)

Branky: 30. a 43. Doležal.

I. poločas: Ciupa - Traoré, Krčík, Svozil, Fleišman - Žák, Budínský - Iván, Ezeh, Regáli - Doležal.

II. poločas: Lapeš - Traoré, Krčík (75. Budínský), Bederka - Memič, Moses, Boháč, Ražnatovič - Ayaosi - Ezeh (65. Žák), Akinyemi. Trenér: Jarábek.

ČTK
20.01.202415:23

Žilina - Karviná 7:4

Žilina - MFK Karviná 7:4 (2:2)

Branky: 36. Gidi, 39. Bille z pen., 47. Ilko, 51. Sauer, 59. Essomba, 73. Jambor, 84. Ďatko - 19., 58. a 62. Akinyemi, 24. Ezeh.

Sestava Karviné: Lapeš (46. Ciupa) - Traoré, Krčík (46. Ojora), Čurma - Ezeh (65. Kačor), Moses, Boháč (75. Vinicius), Memič (46. Papalelé) - Ayaosi (46. Ražnatovič) - Vinicius (46. Kauan Carneiro), Akinyemi (75. Ezeh). Trenér: Jarábek.

ČTK
19.01.202413:41

Górnik Zabrze - MFK Karviná 2:3

Górnik Zabrze - MFK Karviná 2:3 (0:2).

Branky: 63. Rasak, 65. vlastní Ražnatović - 14. Akinyemi, 17. Memić, 88. Doležal.

I. poločas: Holec - Krčík, Traoré, Kauan Carneiro, Ražnatovič - Boháč, Moses - Memič, Ayaosi, Regáli - Akinyemi.

II. poločas: Holec - Čurma, Svozil, Bederka, Ražnatovič - Žák, Budínský - Iván, Ezeh, Papalelé - Doležal. Trenér: Jarábek.