MFK Karviná Česko - MFK Karviná - Zprávy

Votrokům cesta na cizí stadion opět nevyšla. Karviné přinesl štěstí Nigerijec Ezeh

Hradec Králové se nedočkal premiérového vítězství mimo domácí půdu ani ve 12. kole FORTUNA:LIGY, ve kterém podlehl Karviné 0:1. Slezané se prezentovali sympatickým výkonem a měli více ze hry, přesto jim výhru zařídil až v 78. minutě premiérovou trefou mezi českou elitou Lucky Ezeh. Nigerijský útočník zároveň minimálně na chvíli odrazil svůj celek z barážových pozic.

Karviná i Hradec se sehrávají pod novým koučem. Jak dopadne jejich vzájemný souboj?

Karviná a Hradec Králové zůstávají jedinými týmy v nejvyšší soutěži, které se krátce po začátku sezóny odhodlaly ke změně trenéra. Oba mají pod novými kouči na svém kontě jedno vítězství i jednu prohru. Kterou z položek rozšíří po vzájemném souboji?

Střelecký ostrov nebyl svědkem další kanonády Karviné, domácím přiřkl body gól Alliho

České Budějovice zvládli důležitý zápas 11. kola Fortuna ligy, když na vlastní půdě porazili Karvinou 1:0. Dlouho to vypadalo, že vyrovnaný zápas dojde do bezbrankové remízy, v závěru se ovšem přece jen dokázala prosadit letní posila domácích Wale Musa Alli. Hosté tak po vysoké výhře nad Libercem museli skousnout těžkou porážku s týmem, který měl ve spodních patrech tabulky naprosto totožnou formu.

Karviná po trenérské rošádě zabrala. Jak si povede na hřišti tabulkového souseda z Budějovic?

Karviné se uplynulý víkend podařilo po dlouhé době zvítězit. Díky skalpu Liberce se Slezané bodově dotáhli na České Budějovice, s nimiž změří síly v jedenáctém kole. Jihočeši sbírají v probíhající sezóně výhry jen doma, naposledy se jim však něco takového povedlo před měsícem.

Staronový kouč dovedl Karvinou k první výhře od července. Mezi střelce se vrátil Budínský

Karviná porazila v domácím duelu 10. kola Fortuna ligy Slovan Liberec vysoko 5:2 a vůbec poprvé od úvodního hracího dne, kdy porazila Zlín, si připsala tři body. Hodně podstatného se odehrálo již v první půli, v níž Slezané hned třikrát skórovali, přičemž přesný zásah zaznamenal i Lukáš Budínský, jenž se na vstřelené brance naposledy podílel právě při červencovém triumfu nad Ševci.

Karviná i Liberec chtějí ve vzájemném střetu ukončit trápení

Jen tři týmy v nejvyšší české soutěži za sebou aktuálně mají čtyři zápasy bez vítězství. Dva z nich se střetnou v sobotu v Karviné. Domácí se po nadějném startu potácí na předposlední příčce, rovněž hosté z Liberce nejsou tam, kde by chtěli být.

Na lavičku Karviné podruhé usedne slovenský trenér Jarábek

Novým trenérem Karviné se stal Juraj Jarábek. Šedesátiletý slovenský kouč se k nováčkovi nejvyšší soutěže vrací po dvou a půl letech, spolu s ním přichází asistent Branislav Mráz. Předposlední tým prvoligové tabulky o tom informoval na webu.

Slovácko hodilo debakl z Prahy za hlavu. Trápící se Karvinou nalomil hned v úvodu Holzer

Fotbalisté Slovácka zvítězili v devátém kole Fortuna ligy na domácím hřišti nad Karvinou 2:0. Celek z Uherského Hradiště nasměroval k povedené odpovědi na pětigólový příděl z pražské Letné už ve druhé minutě Daniel Holzer, který pohotovou střelou z hranice malého vápna využil zaváhání ze strany Slezanů. Stejný hráč měl prsty i ve druhém zásahu svého týmu, když asistoval u gólu Matěje Valenty. Zelenobílí se z rychlých direktů již nedokázali oklepat a připsali si čtvrtou porážku v řadě.

Karviná chce po trenérské rošádě posouvat limity. Začít s tím může na Slovácku

Slovácko před týdnem schytalo pětigólový debakl na půdě Sparty a na domácím hřišti bude chtít na nepříjemnou zkušenost zapomenout. Do Uherského Hradiště dorazí Karviná, která kvůli marnému čekání na vítězství odvolala trenéra. Jak si u řeky Moravy povede dočasný šéf lavičky MFK?

Karviná je bez trenéra, Hejdušek byl po dlouhé sérii bez výhry odvolán

Na lavičce Karviné skončil kvůli špatným výsledkům trenér Tomáš Hejdušek. Nováček nejvyšší soutěže je po osmi kolech se čtyřmi body předposlední. Mužstvo dočasně převezmou asistenti v čele s Ľubomírem Luhovým. Slezský klub to oznámil na svém webu.

Skláři v závěru roztříštili defenzivu Karviné. Duel týmů s nejhorší formou rozhodl Fila

Fotbalisté Karviné prohloubili mizerné výsledky, když v osmém kole Fortuna ligy padli na vlastní půdě s Teplicemi 0:1. Zápas byl v první půli definován spíše důraznými obrannými zákroky a potyčkami namísto fotbalové krásy. Ke smůle fanoušků se obraz hry nezměnil ani po změně stran, na dlouhou dobu byl ke gólu nejblíže v 68. minutě domácí Patrik Čavoš, jeho střela z rohu vápna však proletěla vedle pravé tyče Severočechů. Ti se nakonec sami prosadili, jejich čekání na tříbodový zisk, které trvalo od konce července, ukončil Daniel Fila.

Boj o konec čekání na výhru: Karviná po návratu domů hostí Teplice

Po absolvování těžkých utkání v Praze a překvapivém vypadnutí z národního poháru se hráči Karviné vracejí domů. Zde budou chtít ukončit čekání na výhru, avšak stejný cíl budou mít také hosté z Teplic. Bude některé z mužstev ve svém snažení úspěšné?

Opora Karviné Mikuš přijde kvůli zranění o zbytek sezony

Nováček FORTUNA:LIGY z Karviné přišel do konce sezony o nejlepšího střelce Rajmunda Mikuše. Sedmadvacetiletý slovenský obránce či záložník si vážně poranil kolenní kloub a stehenní sval. Slezský klub o tom informoval na svém webu.

Je to ostuda, nebyli jsme ani lepší, řekl Hejdušek po vyřazení Karviné z poháru

Karviná ve 2. kole domácího poháru nečekaně podlehla na hřišti třetiligového Uničova 0:1 a v tomto ročníku MOL Cupu vypadla jako první tým z nejvyšší soutěže.

Sešívané ikony přihlížely dominanci Slavie, obrat proti Karviné nastartovala chyba exsparťana

Pražská Slavia zvítězila v domácím duelu sedmého kola FORTUNA:LIGY nad Karvinou 5:1, a udržela tak letošní stoprocentní bilanci před svými fanoušky. Mezi těmi tentokrát nechyběly ani velké postavy nedávné historie červenobílých, jako například Tomáš Souček nebo Milan Škoda. Triumf favorita se však navzdory jednoznačnému skóre nerodil lehce, neboť Slezané již po šesti minutách senzačně vedli. Domácím situaci usnadnil bývalý brankář konkurenční Sparty Dominik Holec, jenž velkou chybou v rozehrávce vybídl ke skórování Muhameda Tijaniho. Otočku pak ještě před odchodem do šaten zařídil Matěj Jurásek.