FK Teplice Česko - FK Teplice - Zprávy

Teplice se ve vzájemném střetu mohou dostat před Liberec

Přímý souboj o první polovinu tabulky nabídne utkání v Teplicích. Zatímco skláři mají výhodu domácího prostředí, hosté z Liberce zase dorazí s polštářem jednoho bodu a jedné pozice v tabulce.

Ofenzivní bolest Karviné vyléčil v remízovém duelu s Teplicemi obránce Krčík

Teplice remizovaly ve 22. kole Fortuna ligy na vlastním stadionu s Karvinou 2:2. O úvodní soutěžní zásah Slezanů v tomto kalendářním roce se postaral už ve 14. minutě premiérovým gólem v nejvyšší české soutěži slovenský obránce Dávid Krčík, jehož nenápadný pokus z velké vzdálenosti překvapil brankáře Richarda Ludhu. Skláři se sice po obratu dostali do vedení, poslední slovo však měl v 79. minutě Adeleke Akinyemi, jenž zařídil hostům první bodový zisk v jarní části soutěže. Naopak žlutomodří po zimní pauze stále nepoznali přemožitele.

Tepličtí jezdí po zadku a vyhrávají. Potvrdí formu i proti Karviné?

Dost odlišně vstoupily Teplice a Karviná do jarní části sezóny. Severočechy těší zisk sedmi bodů z devíti možných, Slezané naopak třikrát za sebou prohráli po výsledku 0:3. Budou obě strany pokračovat v nastoleném trendu i během vzájemného souboje?

Závěrečný rest z podzimu doplnil teplický Bílek. Černá série Olomouce bez gólu pokračuje

Sigma Olomouc nezvládla poslední dohrávku podzimní části Fortuna ligy, když v duelu 18. kola nestačila na Teplice v poměru 0:2. Tradičně pečlivý defenzivní výkon Sklářů podpořil ve 22. minutě rozhodující trefou Michal Bílek, jenž ve svých 26 letech zaznamenal premiérový gól v nejvyšší soutěži. Naopak Hanáci, kteří po vyloučení Víta Beneše ze 70. minuty dohrávali v oslabení, se přesného zásahu v tomto kalendářním roce ještě nedočkali a jejich náskok na domácí celek se ztenčil na pouhé dva body.

Olomouc cestuje do Teplic. Ukončí Sigma čekání na výhru?

Olomoucká Sigma zvítězila za posledních devět ligových kol jen jednou. I proto se jí moc nedaří vylepšit vyhlídky na postup do pohárové Evropy. Zlepšit se Hanáci hodlají v dohrávce 18. kola na hřišti Teplic, které naopak mohou být s posledními výsledky poměrně spokojeny.

Teplice v Pardubicích stihly odpovědět na nejrychlejší gól sezony před koncem

Fotbalisté Pardubic remizovali v prvním domácím utkání jarní fáze Fortuna ligy s Teplicemi 1:1. Východočechy poslal do vedení už po 23 sekundách nejrychlejším gólem aktuálního ročníku české nejvyšší soutěže ve výborné formě hrající Tomáš Zlatohlávek. Hosté však po změně stran dostali soupeře pod tlak a nakonec se dočkali zaslouženého vyrovnání, o které se postaral v 86. minutě Štěpán Chaloupek. Skláři se tak udrželi v klidném středu tabulky, domácí celek naopak ukončil sérii ligových vítězství na hodnotě tři.

Pardubice budou proti Teplicím usilovat o třetí únorovou výhru

Pardubice vlétly do únorových bojů jako uragán. Uspěly jak na hřišti Slovácka, tak následně v Karviné. Východočeši tak výrazně zvýšili své šance na udržení v nejvyšší soutěži. Potvrdí dobrou formu též proti Teplicím, které mají na svém kontě o bod víc?

Filovy jarní cíle: Dvouciferný počet gólů? To nemůžu říct

Teplický útočník Daniel Fila po devíti měsících znovu dvěma góly zařídil svému týmu ligovou výhru 2:1 nad Zlínem. V dnešním úvodním utkání jarní části fotbalové ligy zopakoval svůj počin z loňského května a se čtyřmi trefami v aktuálním ročníku se posunul do čela týmové tabulky střelců. Reprezentant do 21 let, který na severu Čech hostuje z pražské Slavie, novinářům po zápase 20. kola řekl, že po nevydařeném podzimu cítí do zbytku sezony o to větší motivaci.

Zlínskou šňůru nezdarů v Teplicích protáhl kmenový slávista

Teplice porazily ve 20. kole Fortuna ligy Zlín 2:1. Severočeši měli nad svým soupeřem v první půli jasně navrch, což zúročil ve 36. minutě hostující hráč z pražské Slavie Daniel Fila. Po změně stran sice po pár minutách na trávníku srovnal dalekonosnou ranou Tom Slončík, vzápětí se však znovu připomněl brněnský odchovanec a vítěznou brankou rozhodl o tříbodovém zisku Sklářů. Moravané tak po 17. za sebou odjeli ze Stínadel bez vítězství.

Teplice chtějí se Zlínem udělat další krok k záchraně

Dostat se hned na úvod jara do poměrně komfortní pozice mohou hráči Teplic, potřebují k tomu ale porazit Zlín. Naopak v případě nezdaru by se jim barážové příčky zase nebezpečně přiblížily.

Devatenáctiletý obránce Kričfaluši přestoupil ze Slavie do Teplic

Ondřej Kričfaluši přestoupil z pražské Slavie do Teplic. Devatenáctiletý obránce podepsal na Stínadlech smlouvu do června 2027. Vršovický celek má právo koupit hráče zpět za předem smluvených podmínek. Kluby o tom informovaly na svých webech.

Karviná vyhrála pátý přípravný zápas, Jablonec těsně zdolal Gol Gohar Sirjan

Karviná vyhrála na soustředění v tureckém Beleku i druhý zápas. Brazilský tým Mauaense porazila 2:0 a v přípravě si připsala páté vítězství v šestém utkání. Turecký kemp odstartoval nejtěsnějším vítězstvím i Jablonec. Severočeši zdolali íránský celek Gol Gohar Sirjan trefou dvacetiletého útočníka Matěje Náprstka ze 71. minuty. Jablonečtí další zápas absolvují v úterý proti srbskému mužstvu Novi Pazar.