RSC Anderlecht Belgie - RSC Anderlecht - Zprávy

RSC Anderlecht - 1. FSV Mainz 05 6:1

Na góly velmi bohatý byl zápas mezi Anderlechtem a Mohučí. Poprvé se již po devíti minutách prosadili domácí, když Stanciův zřejmě centr z pravé strany skončil až v Lösslově bráně. Už za šest minut však bylo srovnáno, když vyrovnávací branku Mohuče vstřelil Pablo de Blasis, který tak potvrdil svoji vynikající formu, kterou v letošní sezoně disponuje.

Preview: RSC Anderlecht - 1. FSV Mainz 05

Hned tři týmy disponují ve skupině C po třech zápasech shodně pěti body a bojují tak o postup do vyřazovací fáze letošního ročníku Evropské ligy. Kromě Qabaly, která zatím nezískala ani bod mají všechna ostatní mužstva velkou šanci na postup mezi nejlepších dvaatřicet mančaftů druhé nejprestižnější evropské pohárové soutěže.

1. FSV Mainz 05 - RSC Anderlecht 1:1

Zápas o první příčku v základní skupině C viděla německá Opel Arena. Domácí Mohuč zde přivítala Anderlecht, a souboj dvou dosud čtyřbodových celků sliboval zajímavou fotbalovou podívanou.

Preview: 1. FSV Mainz 05 - RSC Anderlecht

Mohuč si účast v základní skupině Evropské ligy vybojovala šestým místem v tabulce loňské Bundesligy a za něčím podobným míří i letos, když jí momentálně mezi německými celky patří sedmá příčka.

AS Saint-Étienne - RSC Anderlecht 1:1

St. Étienne si může ve fotbale patentovat góly v posledních minutách utkání. Několikrát se mu podařilo odvrátit porážku už v Ligue 1 a podobně jako před dvěma týdny v Mainzu dokázal částečně uspět i proti Anderlechtu. Hosté se ujali vedení zásluhou Youriho Tielemanse, nicméně radost jim ve čtvrté minutě nastavení pokazil domácí Nolan Roux.

Preview: AS Saint-Étienne - RSC Anderlecht

S početnými marodkami budou vstupovat do vzájemného zápasu St. Étienne a Anderlecht. Výsledkově na tom nejsou vůbec špatně, každopádně oba zřejmě netrpělivě vyhlížejí reprezentační pauzu, aby se větší část kádru dala zdravotně do kupy. Zatímco domácí naposledy uhráli cenný bod v Mainzu, hosté před vlastními fanoušky uspěli nad Gabalou.

RSC Anderlecht - FK Qäbälä 3:1

Hráči belgického Anderlechtu dokázali potvrdit úlohu favorita ve svém úvodním zápase základních skupin Evropské ligy proti ázerbájdžánské Gabale a zvítězili v poměru 3:1. Utkání mělo ten správný náboj a k vidění bylo mnoho vyložených příležitostí. Hosté v první půli ještě dokázali rychle odpovědět na obdrženou branku, ovšem ke konci poločasu inkasovali podruhé a čtvrthodiny před koncem jejich naděje na bodový zisk definitivně zhasla.

Preview: RSC Anderlecht - FK Qäbälä

Anderlecht nakonec musel vzít za vděk alespoň Evropskou ligu, neboť v předkole Ligy mistrů trošku překvapivě nestačil na Rostov. A úvod základních skupin mu do cesty postavil soupeře hodně nevyzpytatelného. Gabala už má zkušenosti s touhle soutěží z loňska, tehdy nakonec získala dvě remízy a teď se v novém ročníku pokusí o premiérové vítězství.

Brabec do Anderlechtu neodejde, zájem je ale i odjinud

Obránce Jakub Brabec z pražské Sparty do Anderlechtu Brusel neodejde. Fotbalistův agent Ondrej Chovanec ČTK řekl, že se kluby na přestupu nedohodly. Čtyřiadvacetiletý stoper podle něj pravděpodobně zůstane na Letné.

Anderlecht udělá ze Stanciua rekordní export rumunské ligy

Nicusor Stanciu na sebe v minulé sezoně upozornil dvanácti ligovými trefami, následně v letošním předkole Ligy mistrů popravil Spartu, a rázem by se měl ve 23 letech postarat o nový rekord, co se přestupů z Rumunska týče. Přesně za 9,8 milionů eur ho má získat pro změnu pokořitel druhých pražských "S", Anderlecht...

Ščasný potvrdil, že Brabec má namířeno do Anderlechtu

Obránce Jakub Brabec by mohl odejít ze Sparty do Anderlechtu. Trenér Sparty Zdeněk Ščasný v rozhovoru pro Českou televizi potvrdil, že dlouhá jednání spějí k dohodě. Brabec se tak možná rozloučil s Letnou nejlepším možným způsobem, když svým gólem zařídil Spartě postup do Evropské ligy přes Sönderjyske.

Slávisté prohráli 0:3 i na hřišti Anderlechtu

Slávistům se zázrak nepodařil a do Evropské ligy nepostoupili. V odvetě 4. předkola prohráli na hřišti Anderlechtu Brusel 0:3 stejně jako v prvním utkání doma.

Sampdoria dotáhla příchod Praeta

Dennis Praet se stal novou akvizicí Sampdorie. Janovský celek získal kapitána belgické reprezentace do 21 let za 10 milionů eur z Anderlechtu a podepsal s ním kontrakt do roku 2021...

Slavia se pokusí v Bruselu zdramatizovat souboj s Anderlechtem

Slávisty čeká ve čtvrtek odveta 4. předkola Evropské ligy na půdě Anderlechtu. Postup se červenobílým po domácí porážce 0:3 výrazně vzdálil, v Belgii by ale ještě rádi dvojzápas proti favoritovi zdramatizovali. Minimálně chtějí získat body do koeficientu. Zápas začne ve 20:00.

Slavia podlehla doma Anderlechtu 0:3 a postup je v nedohlednu

Slávisté prohráli v úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy s Anderlechtem Brusel doma 0:3 a před odvetou v Belgii ztratili reálné šance na postup do skupiny. Pražané, kteří se vrátili do pohárů po téměř sedmi letech, drželi s favoritem celou první půli krok, ale druhé dějství jim hrubě nevyšlo.