Vladimír Darida má s Herthou BSC kontrakt do konce nadcházející sezóny, zůstat v hlavním městě Německa by však mohl o poznání déle. "Stará dáma" chce s kapitánem české reprezentace zahájit jednání o prodloužení smlouvy.

kicker.de
14.12.201917:11

Darida zajistil Hertě vedení

Hertha vede 1:0 nad Freiburgem a velký podíl na tom má Vladimír Darida, český záložník dal v 53. minutě zatím jedinou branku utkání.

30.11.201916:27

Darida snížil proti Dortmundu

Hertha BSC o poločase prohrává s Dortmundem, proti němuž se střelecky prosadil Vladimír Darida. Český záložník si připsal na konto druhou bundesligovou branku v probíhající sezóně.

14.11.201923:13

Darida: Je to čistá euforie

Česko otočilo zápas s Kosovem a postupuje na mistrovství Evropy 2020. ""Je to čistá euforie. Celý sraz jsme chtěli jen jedno - abychom vyhráli. To se podařilo. Výborně jsme začali, škoda, že jsme nedali nějaké branky. Pak soupeř na začátku (druhé půle) z první vážnější šance dal gól, prohrávali jsme 0:1, to byl trochu šok. Ale ukázali jsme svou sílu a mentalitu. Jen dobře, že jsme to dnes ukončili. Každé mistrovství, každý koncový turnaj je něčím jedinečný. Jsou to pak vzpomínky na celý život," zhodnotil utkání záložník Vladimír Darida.

ČTK
26.10.201917:17

Darida dostal červenou kartu

Vladimír Darida nebude mít dobré vzpomínky na dnešní zápas s Hoffenheimem, jeho Hertha těsně před koncem prohrává 2:3 a dohrává v oslabení, český záložník byl v 84. minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

04.10.201921:53

Darida navýšil vedení Herthy

Hertha vede nad Düsseldorfem 3:1 a velký podíl na tom má Vladimír Darida. Český záložník v závěru první půle připravil vedoucí gól svého týmu, po hodině hry se pak do listiny střelců zapsal sám.

29.09.201920:16

Darida asistoval u dvou gólů Herthy

Hertha BSC rozstřílela Köln 4:0 a vyhrála druhé ligové utkání v řadě. Na vysokém vítězství se podílel i Vladimír Darida, který asistoval u dvou branek berlínského mužstva.

30.04.201917:56

Hertha BSC do konce sezóny bez Daridy

Vladimír Darida ve zbytku tohoto ročníku nebude hrát za Herthu BSC. Český reprezentant si na nedělním tréninku přivodil zranění vnějšího kolenního vazu.

kicker.de
13.03.201913:06

Darida se po zranění vrátil do tréninku

Záložník Vladimír Darida se po zranění stehna dnes vrátil do tréninku s fotbalisty Herthy. Osmadvacetiletý český reprezentant kvůli problémům s nohou vynechal poslední tři bundesligové zápasy. Darida figuruje mezi náhradníky pro nadcházející zápasy české reprezentace na úvod evropské kvalifikace v Anglii a poté doma v přípravě s Brazílií. Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý oznámí tři dodatečně nominované hráče do pondělního srazu mužstva v Praze.

ČTK
28.02.201913:32

Hertha proti Mainzu nevyužije Daridu

Vladimír Darida nenastoupí za Herthu BSC v nadcházejícím ligovém utkání s Mainzem. Český reprezentant je mimo hru se zraněným stehenním svalem.

kicker.de
24.02.201909:17

Čtyři zájemci chtěli získat Daridu

Vladimír Darida sice za Herthu BSC pravidelně nenastupuje, během ledna však odmítl bundesligový celek opustit. Jak 28letý záložník pro česká média uvedl, zájem o jeho služby měly Fenerbahçe, Leganés, Rayo Vallecano a Udinese, sám je ale ve "Staré dámě" spokojený.

transfermarketweb.com
30.10.201820:23

Darida nastoupil v základu Herthy

Český záložník Vladimír Darida nastoupil v základní sestavě Herthy v pohárovém utkání v Darmstadtu. Darida se dostal do úvodní jedenáctky poprvé od svého zranění kolena, které mu až do poloviny října nedovolilo zasáhnout do této sezony.

27.10.201817:08

Darida se vrátil do sestavy Herthy

Vladimír Darida si na své konto dnes připsal první odehrané minuty v nové sezoně. Záložník Herthy je v pořádku po problémech s kolenem a jako střídající hráč zasáhl do zápasu v Dortmundu.

10.02.201818:48

Darida asistoval při výhře Herthy

Hertha zvítězila v 22. kole německé ligy na hřišti třetího Leverkusenu 2:0. Na výhře se podílel přihrávkou na vítězný gól český reprezentant Vladimír Darida, jenž nastoupil v základní sestavě a odehrál 88 minut. Darida krátce před přestávkou prostrčil míč mezi obránci na unikajícího Lazara a ten nedal zakončením na zadní tyč brankáři Leverkusenu šanci. Po přestávce pojistil výhru týmu z hlavního města Kalou, který využil velkou chybu stopera Taha.

ČTK
19.01.201822:47

Darida nastoupil poprvé po zranění kolena

Záložník Vladimír Darida nastoupil poprvé od říjnového zranění kolena a následné operaci na pár minut za Herthu, která dnes v německé fotbalové lize remizovala s Dortmundem 1:1. Jedenáctý tým tabulky poslal do vedení po přestávce Davie Selke, favorizované Borussii zařídil alespoň bodů v 71. minutě Šindži Kagawa. Darida, který si poranil koleno 14. října v utkání proti Schalke, se dostal do hry v 84. minutě místo Salomona Kaloua. V nastaveném čase obdržel žlutou kartu za faul na Juliana Weigla. Hertha neprohrála doma s Dortmundem počtvrté za sebou.

ČTK
20.11.201718:46

Darida prý musí na operaci kolena

Operaci zraněného kolena by měl absolvovat Vladimír Darida. Ten je mimo hru od poloviny října, opakovaná snaha o zvýšení zátěže se pak nesetkávala s kladnou odezvou a český reprezentant tak musí pod nůž.

kicker.de
25.09.201719:30

Darida možná přijde o duel Evropské ligy

Český záložník Vladimír Darida bude možná fotbalistům Herthy kvůli zranění chybět ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti švédskému Östersundu. Sedmadvacetiletého špílmarcha bundesligového celku trápí pohmožděná žebra, jež ho dnes nepustila na trénink. "Bolí ho to při dýchání. Pokud nebude moci hrát, nastoupí někdo další. Vladiho absence by ale byla v každém případě nepříjemná," uvedl trenér Herthy Pál Dárdai. V sobotním bundesligovém duelu v Mohuči odehrál Darida poslední půlhodinu.

ČTK
05.03.201717:44

Darida hraje sté utkání v BL

Vladimír Darida samozřejmě v Hamburgu nechybí v základní sestavě berlínské Herthy a odbývá si tak své první velké jubileum v Německu, když v 1. Bundeslize startuje posté. Dříve ex-plzeňský záložník sbíral starty také ve Freiburgu.

twitter.com/OptaFranz
25.02.201720:52

Darida pojistil vedení Herthy

Hertha porazila Eintracht Frankfurt, druhým gólem se na tom podílel Vladimír Darida. Pro českého reprezentanta se jednalo o druhou branku v letošním ročníku Bundesligy.