Vladimír Darida 16 Expres zprávy

09.01.202217:14

Darida se prosadil za Herthu

Hertha BSC deset minut před koncem prohrává s 1. FC Köln, proti němuž na 1:2 snižoval Vladimír Darida. Pro bývalého českého reprezentanta se jedná o první gól v sezoně.

18.12.202120:48

Darida pomohl k výhře Herthy

Hertha BSC si poradila s Borussií Dortmund (3:2), na čemž se asistencí podílel Vladimír Darida. Pro bývalého českého reprezentanta to byla čtvrtá gólová přihrávka v sezoně.

09.11.202113:13

Darida si poranil stehenní kost

Volnější program bude mít Vladimír Darida. Záložník Herthy má zdravotní problémy, poranil si stehenní kost a s velkou pravděpodobností přijde o berlínské derby proti Unionu, které je na programu po reprezentační přestávce.

kicker.de
16.10.202118:47

Darida asistencí pomohl Hertě

Hertha BSC zvítězila ve Frankfurtu (2:1), na čemž se asistencí podílel Vladimír Darida. Pro bývalého českého reprezentanta to byla třetí asistence v sezoně.

12.09.202119:48

Darida přidal ještě jednu asistenci

Hertha BSC vyhrála 3:1 na hřišti Bochumi, na čemž se dvěma asistencemi podílel Vladimír Darida. Pro bývalého českého reprezentanta to byly premiérové zápisy do statistik v ročníku.

12.09.202118:29

Darida asistoval u gólu

Vladimír Darida se dnes poprvé dočkal startu v zahajovací jedenáctce a okamžitě asistoval u otevírací branky Suata Serdara. Ten vzápětí přidal i druhý gól, a tak to vypadá, že by Hertha poprvé s Daridou v základu mohla i poprvé bodovat.

27.06.202116:58

Darida není ani na lavičce Česka

Česká reprezentace bude v dnešním osmifinále ME proti Nizozemsku postrádat zraněného kapitána Vladimíra Daridu, jenž není ani na lavičce. Kromě toho z disciplinárních důvodů chybí obránce Jan Bořil.

22.05.202116:17

Darida zařídil vedení Herthy

Hertha se loučí se sezonou duelem na půdě Hoffenheimu, po první půli vede 1:0 a do listiny střelců se zapsal Vladimír Darida, český záložník skóroval ve 43. minutě.

15.03.202118:18

Hertha ve třech zápasech bez Daridy

Vladimír Darida bude ve třech ligových kolech chybět v sestavě Herthy BSC. Český reprezentant byl potrestán za vyloučení v utkání s Borussií Dortmund (0:2).

kicker.de
13.03.202120:11

Darida byl proti Dortmundu vyloučen

Hertha BSC prohrává na hřišti Borussie Dortmund, navíc dohrává bez Vladimíra Daridy. Český reprezentant byl vyloučený po zákroku zezadu na unikajícího Marca Reuse.

06.03.202118:26

Darida pomohl k vítězství Herthy

Český záložník Vladimír Darida přispěl k vítězství Herthy BSC na Augsburgem (2:1). Po hodině hry přihrával na vyrovnávací gól Krzysztofa Piąteka.

02.01.202122:35

Darida asistoval na dva góly Herthy

Hertha BSC v dnešním zápase porazila Schalke 3:0, na čemž měl velký podíl Vladimír Darida. Český reprezentant asistoval na dvě branky "Staré dámy".

12.12.202018:18

Darida asistoval u gólu Herthy

Hertha BSC remizovala na půdě Borussie Mönchengladbach, na čemž se podílel Vladimír Darida. Český reprezentant po změně stran asistoval u gólu Mattéa Guendouziho.

16.11.202009:15

Darida: Nedokázali jsme podržet balon

Vladimír Darida byl jedním z hrdinů včerejšího utkání mezi českou reprezentací a Izraelem. Záložník Herthy dal jedinou branku duelu, prosadil se už v sedmé minutě. "Druhý poločas jsme nebyli tak klidní na balonu, nevyřešili jsme dobře šance jít do brejku. Kazili jsme balony a dostali jsme se zbytečně pod tlak. Izrael neměl co ztratit, dal všechny síly dopředu. Fotbal je trochu o hlavě, nedokázali jsme podržet balon vepředu. Zbytečně jsme byli ve stresu ke konci zápasu. Udělali jsme důležitý krok, ale ještě nás čeká derby se Slovenskem," řekl.

ČTK
29.09.202016:26

Darida prodloužil smlouvu s Herthou

Reprezentační záložník Vladimír Darida podepsal novou smlouvu s Herthou Berlín. Délku nového kontraktu klub nezveřejnil, jak je v bundeslize poměrně obvyklé. Stávající kontrakt měl vypršet v létě 2021. Darida hraje za Herthu od roku 2015, kdy přišel z Freiburgu.

transfermarkt.de
19.09.202017:47

Darida asistoval u dvou gólů Herthy

Hertha BSC vyhrála v Brémách 4:1, na čemž měl výrazný podíl Vladimír Darida. Český reprezentant asistoval na druhý a třetí gól "Staré dámy".

03.09.202019:15

Hertha bude jednat s Daridou

Vladimír Darida patří mezi důležité hráče Herthy BSC a to by mělo platit i po skončení nadcházející sezóny. Obě strany čeká po reprezentační přestávce jednání o prodloužení smlouvy do roku 2023.

kicker.de
14.08.202019:17

Schwolow si odbyl debut za Herthu

Německá Hertha Berlín porazila v přípravném utkání třetiligovou Viktorii Köln 2:0. Vítězný debut s čistým kontem si odbyl brankář Alexander Schwolow, který přišel z Freiburgu. Český záložník Vladimír Darida za Herthu nehrál kvůli drobným problémům s kotníkem.

sport1.de
06.06.202022:56

Darida po týdnu vylepšil vlastní rekord

Český reprezentant Vladimír Darida po týdnu vylepšil vlastní bundesligový rekord v uběhnuté vzdálenosti za jedno utkání. Záložník Herthy BSC podle statistické společnosti Opta v dnešním prohraném duelu proti Dortmundu (0:1) naběhal 14,65 kilometru. Devětadvacetiletý Darida tak překonal svůj rekord z minulé soboty, kdy v zápase s Augsburgem zdolal 14,34 kilometru a zlepšil vlastní maximum 14,16 kilometru, které držel od předloňského roku. Naběhané kilometry se v bundeslize měří od sezony 2013/14. "Je to hezké, ale raději bych měl ve statistikách gól," uvedl Darida, jenž dnes s Herthou vyšel poprvé po restartu soutěže po koronavirové pauze bodově naprázdno.

ČTK
02.06.202012:22

Darida překonal vlastní běžecký rekord

Záložník Herthy Vladimír Darida o víkendu vylepšil bundesligový rekord v uběhnuté vzdálenosti za jedno utkání. Devětadvacetiletý český reprezentant v zápase s Augsburgem zdolal 14,34 kilometru a překonal dosavadní vlastní maximum 14,16 kilometru, které držel od předloňského roku. Darida o víkendu potvrdil, že je fyzicky mimořádně dobře vybaveným hráčem. Bývalý tvořivý záložník Plzně se jako první v této bundesligové sezoně dostal v jednom zápase přes 14 kilometrů. Dosavadní maximum v ročníku drželi Joshua Kimmich z Bayernu Mnichov, Alessandro Schöpf z Schalke a Klaus Gjasula, jimž statistikové naměřili 13,7 kilometru.