03.03.202416:34

Jankto se konečně trefil za Cagliari

Jakub Jankto se dočkal první branky v dresu Cagliari. Český záložník skóroval v dnešním souboji s Empoli, v 69. minutě otevíral skóre.

25.02.202417:38

Jankto nedohrál kvůli zranění

Jakub Jankto možná načas vypadne ze sestavy Cagliari, v dnešním zápase s Neapolí musel po hodině hry střídat kvůli blíže nespecifikovaným problémům s kolenem.

football-italia.net
31.01.202410:41

Barák nakonec do Cagliari za Janktem?

Antonín Barák má dalšího zájemce. O záložníka Fiorentiny prvotně jevila interes mistrovská Neapol, z přesunu příbramského odchovance pod Vesus ale nakonec sešlo. Devětadvacetiletý reprezentant by se však přece jen nakonec mohl stěhovat na novou adresu, snahu o jeho zisk totiž podle informací televizní stanice Sky Sport projevilo Cagliari. Až 18. tým Serie A vede uznávaný odborník Claudio Ranieri, Barák by se v novém působišti opět sešel v jednom klubu s krajanem Jakubem Janktem.

gianlucadimarzio.com, livesport.cz
22.10.202317:17

Jankto zaznamenal asistenci

Cagliari remizovalo po dramatickém závěru utkání se Salernitanou 2:2. Všem trefám byl po střídání na hřišti přítomen i Jakub Jankto. Úvodní branka navíc padla v 79. minutě díky jeho přihrávce. Český záložník zaznamenal v Serii A bod do statistik produktivity poprvé od května 2021, kdy ještě v dresu Samdporie skóroval v utkání s AS Řím.

livesport.cz
28.08.202320:40

Jankto nastoupí v základní sestavě

Jakub Jankto před sebou má debut v základní sestavě Cagliari. Do utkání proti Turínu český záložník ještě nastoupil jako střídající hráč, pro dnešní souboj s Interem Milán už figuruje v základní sestavě.

15.10.202219:27

Jankto musel střídat se zraněním

Sparta dohrává zápas s Pardubicemi bez Jakuba Jankta. Šestadvacetiletý záložník musel ve 24. minutě střídat se svalovým zraněním, na trávníku ho nahradil Adam Karabec.

25.09.202210:19

Tři změny v české reprezentaci

Tři dodatečné úpravy své nominace musel na základě zdravotních problémů učinit Jaroslav Šilhavý. Již pro zápas s Portugalskem mu nebyli k dispozici Lukáš Masopust a Jakub Jankto, během něj potom musel střídat také Jakub Brabec. Toto trio ve Švýcarsku zastoupí Lukáš Provod, Ondřej Lingr (Slavia) a Patrizio Stronati (Puskás).

repre.fotbal.cz
24.09.202219:38

Česko postrádá dva hráče

V základní sestavě Česka na utkání proti Portugalsku se neobjevili Jakub Jankto a Lukáš Masopust. Záložník Sparty je zraněný, univerzála Slavie trápí viróza. Oba přijdou i o úterní souboj ve Švýcarsku.

10.09.202219:41

Jankto vstřelil první gól ve FORTUNA:LIZE

Sparta před koncem prvního poločasu vede v Teplicích, kde se prosadil Jakub Jankto, jenž si zapsal premiérový gól ve FORTUNA:LIZE.

15.07.202222:09

Getafe přestalo počítat s Janktem

Jakub Jankto se po jednom roce chystá pryč z Getafe. Českému záložníkovi se i vinou zranění nedařilo, španělský klub s ním nepočítá a fotbalista si hledá nové angažmá.

marca.com
05.06.202221:30

Nedohrál ani Jankto

Prokletá se zdá být pozice levého křídelního beka. Po srážce koleno na stehno s Pablem Sarabiou musel na nosítka Jakub Jankto a ani on tak dnes nedohraje.

22.05.202221:08

Jankto asistoval na gól Getafe

Getafe v závěrečném kole LaLigy prohrálo na půdě Elche 1:3, čemuž nezabránila asistence Jakuba Jankta. Pro českého reprezentanta se jednalo o druhou gólovou nahrávku v sezoně.

18.03.202223:08

Jankto inkasoval červenou kartu

Český reprezentační záložník Jakub Jankto nenastoupil za Getafe v dnešní předehrávce 29. kola utkání španělské ligy v Bilbau, ale v závěru vyfasoval červenou kartu na lavičce za protesty. Zápas skončil remízou 1:1, po níž je Getafe na patnáctém místě tabulky pět bodů nad pásmem sestupu. Getafe vedlo už od 3. minuty, kdy se trefil hlavou Enes Ünal, ale po půlhodině vyrovnal Yuri Berchiche. Hosté hráli od 66. minuty bez vyloučeného Cuency, další červenou kartu pak uviděl v 90. minutě v zámezí Jankto, jehož rozhodčí trestal za protesty.

ČTK
12.02.202223:09

Jankto asistoval za Getafe

Getafe prohrálo přestřelku na Wanda Metropolitano s Atléticem Madrid (3:4), čemuž nezabránila ani gólová nahrávka Jakuba Jankta. Šestadvacetiletý záložník si připsal první asistenci ve svém novém působišti.

11.12.202118:32

Jankto odehrál 16 minut

Český reprezentační záložník Jakub Jankto se po zranění vrací na trávníky. Minule proti Bilbau zvládl v dresu Getafe pětiminutovku, teď už více než čtvrthodinku, na hřiště šel v 74. minutě. Jeho tým ale nakonec neudržel na půdě Deportiva Alavés těsný náskok a pouze remizoval 1:1.

06.12.202122:52

Jankto se vrátil do sestavy Getafe

Jakub Jankto se po dvou a půl měsících vrátil do sestavy Getafe. Český záložník je v pořádku po zranění kotníku a odehrál závěrečné minuty duelu proti Athleticu, zápas skončil remízou 0:0.

11.11.202113:28

Jankto zůstává na marodce Getafe

Jakub Jankto se jen tak nevrátí do sestavy Getafe. Český reprezentant v září utrpěl zranění kotníku a stále není fit, madridskému klubu bude k dispozici až v prosinci.

marca.com
18.09.202120:13

Jankto má možná zlomenou nohu

Hodně vážné by mohlo být zranění, které si z dnešního utkání proti Rayu odnesl Jakub Jankto. První zprávy hovořily o tom, že má český záložník zraněné koleno, poslední informace hovoří o možné zlomenině holeně.

marca.com
18.09.202115:41

Jankto brzy střídal

Necelou čtvrthodinu dnes za Getafe vydržel na hřišti Jakub Jankto. Český záložník si ve 13. minutě poranil koleno a přepustil místo Machínovi.

02.09.202122:17

Česko dohrává bez Jankta

Jakub Jankto nedohrál dnešní zápas s Běloruskem. Záložník Getafe střídal v 77. minutě, důvodem bylo svalové zranění.