02.04.201714:34

Jankto pomohl dalším gólem Udinese

Udinese neudrželo vedení na hřišti Turína a nakonec si odváží pouze bod, hostům přitom pomohl do vedení Jakub Jankto. Pro českého reprezentanta se jednalo o pátou branku v letošní sezóně.

01.04.201713:58

Arsenal se prý zaměřil na Jankta

Jakub Jankto si svými výkony za Udinese i českou reprezentaci získává pozornost řady evropských klubů, nouzi o zájemce tak mít mladý záložník rozhodně nebude. Dalším obdivovatelem slávistického odchovance je podle anglických médií Arsenal.

football-italia.net
19.03.201719:55

Jankto korunoval vítězství Udine

Udinese Calcio dnes otočilo zápas proti Palermu a vyhrálo 4:1, k čemuž znovu přispěl Jakub Jankto. Český záložník v 80. minutě uzavíral skóre.

13.03.201709:28

Jankto si pochvaloval nácvik standardek

Jakub Jankto zaznamenal v italské lize gól a dvě asistence a dovedl Udinese k výhře 3:1 na hřišti Pescary. Český reprezentant do 21 let se trefil v 51. minutě po rychlé rozehrávce standardní situace. "V týdnu jsme hodně nacvičovali standardky a vyplatilo se. Když se vám takhle zúročí příprava, je to vždy velká satisfakce. Mohl jsem dát ještě jeden gól, ale špatně jsem si to zpracoval. Ale když jsme vyhráli, tak to nemrzí," řekl Jankto pro klubovou televizi.

ČTK
12.03.201716:29

Jankto gólem pojistil vedení Udinese

Udinese ve druhém dějství vede nad Pescarou, jedním gólem k tomu přispěl i Jakub Jankto. Pro českého mládežnického reprezentanta jde o třetí ligový zápas v letošním ročníku Serie A.

29.01.201719:01

Jankto a Krejčí úspěšně asistovali

V italské lize byli dnes hodně vidět ofenzivní čeští fotbalisté. Patrik Schick se gólem podílel na výhře Sampdorie 3:2 nad AS Řím, Jakub Jankto gólovou asistencí přispěl k triumfu Udinese nad AC Milán a vidět byl i Ladislav Krejčí, jeho přihrávka pomohla k remíze Boloni na půdě Cagliari.

08.01.201713:20

Jankto pokořil defenzívu Interu Milán

Jakub Jankto dal svou druhou branku v italské nejvyšší soutěži, český útočník ve službách Udinese dnes v 17. minutě otevíral skóre zápasu s Interem Milán.

31.10.201621:57

Udinese pomohl asistencí Jankto

Hráči Udine remizovali v italské lize s FC Turín 2:2. Druhý gól domácího týmu padl v 70. minutě po rohovém kopu Jakuba Jankta, ale hosté stihli vyrovnat. Udine od 16. minuty prohrávalo po střele Benassiho, ale po hodině hry překonal brankáře hostů Harta hlavou Théréau. Pak poslal od rohového praporku centr do vápna záložník české jednadvacítky, Wague trefil tyč a odražený míč dopravil za čáru Zapata. Turínský celek ale druhou porážku za sebou nakonec odvrátil, na 2:2 vyrovnal v 78. minutě Ljajič. Jankto nastoupil v základní sestavě domácího mužstva a odehrál 75 minut.

ČTK
15.10.201622:31

Jankto posílal Udinese do vedení

S původně důležitou brankou se po půlhodině hry s Juventusem vytasil český reprezentant do 21 let Jakub Jankto. Jeho první ligová branka za Udinese však byla vzápětí přemazána Dybalou.

12.09.201621:56

Leicester se prý zajímá o záložníka Jankta

Anglický mistr Leicester má podle deníku Guardian zájem o českého záložníka Jakuba Jankta z Udine. O reprezentanta do 21 let se má zajímat i další anglický celek Bournemouth. Dvacetiletý odchovanec Slavie odešel do Itálie v roce 2014, na první start v Serii A ale zatím čeká. V minulé sezoně hostoval v druholigovém Ascoli. Už dříve se o Jankta zajímal Arsenal, nyní se přidaly další dva anglické celky. Podle Guardianu by mohl být k mání za osm milionů liber (asi 256 milionů korun). Jankto může hrát na levé straně zálohy či ze středu. Svými výkony zaujal i trenéra reprezentační jednadvacítky Vítězslava Lavičku, který ho v obou posledních kvalifikačních zápasech nasadil do základní sestavy.