Český reprezentant Jakub Jankto by se mohl letos v létě stěhovat z Udine do Sampdorie Janov. Podle televizní stanice Sportitalia je už na světě dohoda. Sampdoria má zaplatit 15 milionů eur.

Posilou italského Udinese by se letos v létě mohl stát argentinský obránce Mateo Musacchio z AC Milán. V srpnu 28letý stoper se dobře zná s trenérem Udine Velazquézem z působení ve Villarrealu. Navíc by mohl posloužit také jako protiváha při přestupu českého záložníka Jakuba Jankta, o kterého prý AC stojí.

Podle italského deníku Corriere dello Sport se římské Lazio velmi živě zajímá o českého reprezentačního záložníka Jakuba Jankta z Udine. "Zebry" podle italského listu ovšem požadují odstupné ve výši 15 milionů eur.

transfermarketweb.com
24.04.201818:33

Jankto vynechá příští duel Udine

Jakub Jankto z Udine dostal od italské disciplinární komise trest na jedno utkání za žluté karty a vynechá příští duel svého klubu v Beneventu. Vedle českého reprezentanta byli potrestáni kvůli žlutým kartám jednozápasovým distancem Claud Adjapong ze Sassuola s turínským Cristianem Ansaldim a Cheick Diabate z Beneventa s Bryan Dabem z Fiorentiny, kteří byli vyloučeni.

18.04.201821:36

Jankto se prosadil proti Neapoli

Záložník Jakub Jankto se trefil za Udine v zápase na půdě Neapole. Byla to pro něj třetí branka v sezóně. V 41. minutě poslal svůj tým do vedení 1:0. Domácí však ještě do poločasu srovnali.

10.01.201813:14

Jankto během ledna není na prodej

Udinese během probíhajícího transferového okna neuvolní Jakuba Jankta. Český reprezentant, který je spojený s řadou italských i zahraničních velkoklubů, nedostal svolení k možnému přestupu.

08.01.201817:45

AC Milán prý chce Jankta za Gómeze

Podle listu Gazzetta dello Sport chce AC Milán získat záložníka Jakuba Jankta z Udine za deset milionů eur (255 milionů korun) a paraguayského obránce Gustava Gómeze. Jednadvacetiletý český fotbalista by také mohl do slavného klubu odejít v lednu nejprve na hostování s opcí.

ČTK
21.12.201721:32

AC Milán prý jednal s Janktovým agentem

Jakub Jankto je už několik měsíců v hledáčku AC Milán a italský klub možná bude o přestup usilovat již v lednu. Naznačují to poslední informace tisku, podle nichž se zástupci Rossoneri sešli s agentem českého záložníka Udinese.

16.12.201716:49

Češi pojistili překvapivé vedení Udinese

Udinese senzačně vede 3:1 na půdě Interu Milán a svůj podíl na tom mají i čeští reprezentanti. Třetí gól Bianconeri dal v 77. minutě Antonín Barák, jemuž asistoval Jakub Jankto.

10.12.201715:50

Barák a Jankto táhnou Udinese za výhrou

Udinese vede 2:0 nad Beneventem a hlavní zásluhu na tom mají čeští reprezentanti. Už v páté minutě otevíral skóre Antonín Barák, na gól mu přihrál Jakub Jankto. Ve 41. minutě následně Barák asistoval u Lasagnova gólu.

07.12.201715:30

Jankta sledují zástupci Interu

Inter Milán hledá posily a jednu potencionální si vyhlédl u ligové konkurence. Nerazzurri mají zájem o Jakuba Jankta z Udinese, který se však před nedávnem nechal slyšet, že by si chtěl vyzkoušet Premier League.

04.12.201720:41

Udinese dvěma góly pomohl Jankto

Jakub Jankto pomohl v dnešním zápase na půdě Crotone dvěma brankami Udinese. To deset minut před koncem vede o tři góly, přičemž poločasovou přestávku olemovaly dvě branky českého reprezentanta, jenž si připsal druhý a třetí zápis v letošním ročníku Serie A.

30.11.201720:18

Jankto zpečetil postup Udinese

Český reprezentant Jakub Jankto zpečetil drtivé vítězství fotbalistů Udine ve čtvrtém kole Italského poháru nad Perugií 8:3. Jankto uzavřel skóre zápasu se čtrnáctým týmem druhé ligy v 86. minutě. Antonín Barák sledoval postup Udine do osmifinále pouze z lavičky. Příště čeká Udine v poháru mnohem těžší soupeř, kterým bude vedoucí tým nejvyšší soutěže Neapol. Hlavní hvězdou zápasu proti Perugii byl zkušený argentinský útočník Maxi López, který dal polovinu gólů Udine. Dvakrát skóroval z penalty.

ČTK
04.10.201714:54

AC Milán se prý pokusí o Jankta

Jakub Jankto by se mohl během ledna stěhovat. Zájem o českého reprezentanta, jenž obléká dres Udinese, má podobně jako před uzavřením letního transferového okna AC Milán.

26.09.201717:11

Everton sleduje záložníka Jankta

Jakub Jankto má dlouhodobou smlouvu s Udinese, ani to však neodráží případné zájemce. Podle anglických médií sledují 21letého záložníka skauti Evertonu.

10.09.201716:01

Jankto otevřel skóre za Udinese

Udinese po prvním poločasu vede nad Janovem, jediným gólem se o to postaral Jakub Jankto. Český reprezentant otevřel skóre po čtvrthodině hry a zaznamenal tak svůj první ligový gól v letošní sezóně.

03.09.201716:03

AC Milán připravuje Jankta pro leden

Milánské AC sice v létě nepochodilo s nabídkou za českého záložníka Jakuba Jankta, už teď má ale podle některých spekulací vyjednávat o přestupu realizovaném až v lednu.

gazzetta.it
27.08.201723:17

Barák poprvé nastoupil za Udinese

Záložník Antonín Barák poprvé zasáhl do zápasu italské ligy v dresu Udinese, které však v druhém kole prohrálo na hřišti Spalu Ferrara 2:3. Bývalý hráč pražské Slavie odehrál závěrečných 34 minut. Kromě něj za italský celek nastoupil Jakub Jankto, jenž asistoval u první branky.