19.03.2023 15:00 CET
1 : 2
(1:1)

Podbrezová Slovan nezaskočila a prišla o body

Slovan Bratislava už ďalšie ligové zaváhanie po ťažkom európskom pohárovom dueli nepripustil a na pôde Podbrezovej zvíťazil v nedeľu 2:1 (1:1).

V šiestej minúte nastal sporný moment. Blahút si vo veľkom vápne zasekol súperovho hráča. Domáci futbalista padol na trávnik a tribúny žiadali penaltu. V trinástej minúte Ďatko napriahol spoza vápna a dobrým zákrokom sa predviedol Trnovský. Podbrezová bola do týchto chvíľ o niečo lepšia.

V 19. minúte Weiss dostal prihrávku za obranu. Ludha vybehol a zachraňoval situáciu. V 28. minúte mohol skóre otvoriť nováčik. Green prekvapujúco hľadal spoluhráča vo vlastnej šestnástke. Jeho prihrávka našla Sangareho, ktorý netrafil bránu. Hostiteľ mohol ľutovať.

V 35. minúte mal príležitosť na prvý gól v zápase Slovan. Weiss našiel hlavu Kašiu, ktorý minul ľavú žrď. V 40. minúte priamy kop zahral Weiss. Vydarené zakončenie zneškodnil Ludha, lenže dorážka Vernona de Marca už rozvlnila sieť - 0:1. V 42. minúte mohlo byť 2:0, Barseghjan však prestrelil bránu. V nadstavenom čase Blahút nabil Kabongovi a Trnovský bol bezmocný - 1:1.

V 48. minúte chceli vedenie na svoju stranu strhnúť Železiarne. Bariš sa pohral s dvojicou hráčov a vysunul Sangareho. Posledný menovaný predviedol peknú individuálnu akciu. Dostal sa aj cez Kankavu, a na konci bol úspešný zásah Trnovského. V 52. minúte vyrobil veľkú hrúbku gólman Ludha. Domáci kapitán vybehol ďaleko za 16-ku oproti Greenovi. Anglický legionár súboj vyhral a poslal loptu do siete - 2:1.

V 64. minúte boli domáci nasťahovaní na polovici súpera, ale nevedeli vymyslieť finálnu prihrávku. Slovan sa umne a najmä skúsene bránil. Viac gólov v dueli nepadlo. Takmer 3200 platiacich divákov videlo prehru domácej Podbrezovej s úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava v pomere 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk