04.03.2023 16:30 CET
1 : 2
(1:1)

Žilina otočila duel s Mikulášom a zahrá si v prvej šestke

V poslednom kole základnej časti Fortunaligy podľahol domáci MFK Tatran Liptovský Mikuláš hosťom zo Žiliny, bojujúcimi o účasť v prvej nadstavbovej šestke 1:2 (1:1).

V desiatej minúte sa Dedič v šestnástke Žiliny otočil okolo vlastnej osi a jeho tvrdá rana bola tečovaná na rohový kop. Hneď v ďalšej minúte loptu z rohu Spychka jemne pohladil hlavou. Tumma sa do nej hodil rybičkou, a Belko znovu predviedol veľmi dobrý zákrok. V 19. minúte exžilinský útočník Dedič loptu po prudkom centri z pravej strany usmernil za bezmocného Belka - 1:0. V 21. minúte Galčík loptu iba preskočil, Jambor prestrelil múr brániacich hráčov a trafil k ľavej tyči - 1:1. V 29. minúte si domáci skomplikovali situáciu: po druhej žltej a následnej červenej karte musel z ihriska dole Tumma. V 42. minúte vystrelil Galčík a Sváček jeho pokus spod brvna vytlačil nad bránku.

V 52. minúte Laurovi v rozhodujúcom momente lopta skĺzla po kopačke a netrafil ju presne. V 53. minúte zakončil Iľko, a brániaci Bedecs loptu tečoval tesne vedľa vlastnej bránky. V 57. minúte sa z ľavej strany k streleckému pokusu prebil Dedič. Jeho delovku pokryl Belko. V 59. minúte strieľal zo strednej vzdialenosti Gaži. Loptu smerujúcu k pravej tyči opäť chytil Belko. V 65. minúte Minárik v dobrej pozícii minul bránku Tatrana. V 86. minúte Leitner našiel Kaprálika, ktorý si na pravej strane urobil priestor a vydarenou strelou poslal Žilinu do vedenia. Viac gólov už diváci v Poprade nevideli, a tak Žilina zdolala Liptovský Mikuláš 2:1 a zabezpečila si účasť v prvej nadstavbovej šestke o titul.

Autor: Dušan Guman / sport.sk