03.09.2022 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Pod Tatrami nedal gól Liptovský Mikuláš ani Skalica

Liptovský Mikuláš sa prvého sezónneho víťazstva nedočkal ani v deviatom kola aktuálneho ročníka Fortunaligy. S MFK Skalica remizoval v Poprade bez gólov 0:0, hoci ku gólu bolo viackrát veľmi blízko.

Gólu sa diváci nedočkali ani v druhom polčase, a tak duel medzi Liptovským Mikulášom a Skalicou skončil remízou. O čosi lepším mužstvom boli futbalisti Tatrana. V zápase však absentoval výraznejší počet vyložených príležitostí, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlilo aj na finálnom skóre. Vo štvrtej minúte prišlo veľké zaváhanie Junasa, ktoré mohol využiť napádajúci Laura. Brankárovi Skalice veľmi pomohol Blažek, ktorý dokázal byť rýchlejší a poslať loptu na roh. V 24. minúte sa k strele spoza šestnástky odhodlal Vlasko. Grögera prinútil poriadne sa natiahnuť.

V 53. minúte Čögley akosi nebral do úvahy dotieravého Ďungela a chcel brankárovi sklepnúť loptu hrudníkom. Junas musel poriadne pridať, aby nekapituloval. V 55. minúte si domáci vypracovali veľký tlak. Dvakrát zazvonila žrď a raz musel zasiahnuť brankár Junas. Presadiť sa nedokázali Jendrišek, Župa ani Káčerík. V 64. minúte uspel proti presile dvoch hráčov Jendrišek. Jeho strelu z asi 20-tich metrov musel kryť Junas. Liptovský Mikuláš remizoval s nováčikom zo Skalice 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk