24.11.2022 18:30 CET
4 : 1
(3:0)

Trnava výrazne predčila Zemplín a zazimuje tretia

V dohrávanom dueli 16. kola jesennej časti aktuálneho ročníka Fortunaligy si hráči favorizovaného Spartaka Trnava poradili na Štadióne Antona Malatinského v "malom Ríme" s mužstvom MFK Zemplín Michalovce presvedčivo 4:1 (3:0).

Vo štvrtej minúte rozohral rohový kop Oseni. Na prednej žrdi našiel kapitána Procházku, ktorý loptu predĺžil na druhú stranu päťky, kde bola nikým nebránená až dvojica Trnavčanov. Loptu hlavičkou usmernil do siete Taiwo - 1:0. V 14. minúte sa spočiatku nevinné prenesenie hry Štetinu na Koštrnu zmenilo až na gól. Pravý obranca Spartaka poslal loptu z prvej na nabiehajúceho Ivána, ktorý sa individuálne presadil a nabil do čistej šance pred odkrytú bránku Danielovi - 2:0. V 19. minúte neskončil gólom nebezpečný center na prednú päťku; Trnava dostala iba výhodu rohu. V 23. minúte prišla ďalšia veľká príležitosť červenočiernych. Taiwo sa na hranici šestnástky uvoľnil a z ničoho nič sa dostal do zakončenia, no zoči voči michalovskému brankárovi ťahal za kratší koniec. V 38. minúte dobre zahral Oseni, ktorý bol v obkolesení dvoch brániacich hráčov. Nigérijčan sa dokázal uvoľniť a vyslal prihrávku za obranu, ktorú si prebral Iván. V hodine dvanástej mu Kotula loptu vykopol na rohový kop. V 39. minúte Daniel poslal loptu do ohňa. Hostia sa najprv dokázali ubrániť, ale loptu posunuli iba k Taiwovi, ktorý zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Michalovce v prvom polčase pôsobili odovzdaným dojmom. Ľahko prehrávali súboje a nedôrazne bránili.

V 49. minúte Oseni rýchlo rozohral rohový kop nakrátko Danielovi. Daniel si obhodil brániaceho hráča a tvrdou ranou spoza šestnástky navýšil vedenie svojho tímu už na 4:0. V 53. minúte mohlo byť z ničoho nič skorigované. Po Mendezovom prízemnom centri si Spartak takmer strelil vlastný gól, ktorému zabránil pozorný Takáč. V 57. minúte bežal Daniel po ľavom krídle a poslal milimetrový center na Azeveda. Legionár poriadne pretiahol Száraza, avšak jeho hlavička prišla z ofsajdu. V 65. minúte trielil sám na brankára Boateng; vybiehajúceho Száraza v ťažkej pozícii neprekonal. V 72.minúte dobre zahratý rohový kop zakončil z prvej na zadnej žrdi striedajúci Slebodník, ktorému stála v ceste prihustá spleť tiel. V 87. minúte si na prízemný center z ľavej strany nabehol najprv Záhradník, ktorého Takáč vychytal, ale na dorážku v podaní Petríka už nestačil. Trnava porazila Michalovce 4:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk