12.03.2023 15:00 CET
0 : 1
(0:1)

Slovan po drobrom výsledku v Bazileji zakopol so Žilinou

Bratislavský Slovan podľahol v prvom kole nadstavby Fortunaligy na Tehelnom poli MŠK Žilina 0:1 (0:1).

V 19. minúte sa do kombinácie Slovana zapojil veľký počet hráčov. Vo finálnej fáze akcie Lichý prihral Greenovi. Ten poslal loptu na zadnú žrď Barseghjanovi, ktorý zakončil do siete, ale z postavenia mimo hry. Skóre sa nemenilo. V 36. minúte hostia rozvlnili sieť prakticky zo svojej prvej šance. Sauer našiel veľmi presnou prihrávkou Javorčeka, ktorý si poradil s brániacim Pauschekom i brankárom Trnovským a poslal Žilinu do vedenia - 0:1. V 41. minúte Nemčík veľmi ľahko prešiel s loptou cez niekoľkých hráčov belasých. Loptu na hranici šestnástky odovzdal Ďurišovi, ktorý prihral doprava Galčíkovi. Posledný menovaný si zasekol brániaceho hráča a zvnútra šestnástky namieril do bližšej, ľavej žrde. V poslednej minúte prvého dejstva Slovan výrazne prepadol a Žilina bola v prečíslení. Avšak Ďuriša spoluhráči prihrávkou zahnali. Zasekol si obrancu a netrafil bránu.

V 60. minúte Barseghjan prihral rozbehnutému Čavričovi, ktorý vo veľkej príležitosti krížnou strelou po zemi minul. V 73. minúte Čakvetadze našiel na opačnej strane šestnástky Čavriča, no ten vo vyloženej pozícii zakončil hlavou nad Belkovu bránu. V 79. minúte Zuberu neskóroval cez Belka. Ešte väčšiu šancu mal Barseghjan, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu, ale chcel si prehadzovať loptu na druhú nohu a práve to sa mu stalo osudným. V 87. minúte Zmrhal urobil chybu. Kopásek prihral Kaprálikovi, a ten z uhla prestrelil priestor troch žrdí. ŠK Slovan Bratislava po dobrom výsledku v osemfinále Konferenčnej ligy nestačil na Tehelnom poli na Žilinu, ktorej podľahol 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk