18.02.2023 15:00 CET
2 : 2
(0:2)

Dukla v Bratislave takmer obrala Slovan o všetky body

ŠK Slovan dohnal v 20. kole Fortunaligy polčasové manko a s Duklou Banská Bystrica remizoval v Bratislave 2:2 (0:2).

V 17. minúte prišiel center z ľavej strany. Zo šiestich metrov hlavičkoval Abubakari, ktorý predskočil Gorosita, a Hruška vytlačil loptu nad brvno. V 21. minúte Slovan najprv odvrátil rohový kop. Avšak špílmacher hostí Róbert Polievka poslal od postrannej čiary center do šestnástky. Gorosito sa lopty nedotkol, pohybom ale pomýlil Chovana, ktorý už nestihol adekvátne zareagovať a musel loptu vyťahovať zo siete - 0:1.

V 28. minúte Weiss hľadal centrom zo štandardky Kašiu. Ten sa k hlavičke nedostal, no následne vyslal Zmrhal jemný oblúčik na Kucku a jeho prudká hlavička skončila tesne nad brvnom. V 38. minúte sa opäť predviedol Polievka. Jedným dotykom si hodil loptu do šestnástky, druhým dotykom posadil De Marca na zadok a zakončil k vzdialenejšej pravej žrdi - Banská Bystrica vyhrávala na Tehelnom poli 2:0. Prvý polčas nadstavil hlavný arbiter o tri minúty. Dukla prekvapujúco schádzala na polčasovú prestávku s dvojgólovým vedením.

V 52.minúte Green našiel presným pasom Abubakariho, ktorý z prvej zvnútra šestnástky trafil žrď. Avšak zakončoval z ofsajdu. V 57. minúte to z idaľky skúsil Barseghjan. Strieľal technicky do pravého horného rohu, a Hruška loptu veľi dobre vytesnil mimo. Pri zákroku sa však zranil, keď narazil chrbtom do žrde. V 62. minúte Polievka vysunul Záhumenského.

Chovana, ktorému prišiel na pomoc jeden zo spoluhráčov, prekonať nedokázal. V 75. minúte Willwéber zozadu fauloval Weissa a Slovan kopal pokutový kop. Weiss penaltu rutinérsky premenil. Prudkú loptu poslal k ľavej žrdi, Hruška sa hodil vpravo - 1:2.

V 88. minúte sa odskočená lopta dostala ku Kašiovi. Ten centroval, Kucka hlavičkoval z malého vápna, a Hruška chytil. Veľkú šancu mali v ďalšej minúte i hostia. Rymarenko si hodil loptu medzi troch brániacich hráčov Slovana a pred sebou mal odkrytú bránu. Trafil iba bočnú sieť. V poslednej minúte z ľavej strany odcentroval Lovat a Green prudkou hlavičkou dostal loptu za Hrušku. Slovan remizoval na Tehelnom poli s Banskou Bystricou 2:2.

Líder tabuľky má aktuálne 43 bodov, čo je už iba o jeden bod viac, ako nahrala druhá Dunajská Streda. Celok zo Žitného ostrova v sobotu naplno bodoval v Michalovciach, čím manko na Slovan stiahol na minimum.

Autor: Dušan Guman / sport.sk