26.05.2023 17:30 CET
3 : 1
(1:0)

Ružomberok ostal pred bránami Konferenčnej ligy, tešia sa v Žiline

Vo finále baráže o účasť v Európskej konferenčnej lige UEFA zvíťazil pod Dubňom MŠK Žilina nad víťazom nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortunalige MFK Ružomberok 3:1 (1:0).

Vo štvrtej minúte Seleckého center na zadnú tyč našiel Fabiša, ktorý z prvej pálil nepresne. V piatej minúte Ružomberok pokračoval v nápore. Domonkos zakončil z hranice 16-ky, a zastihol Belka pripraveného. Hra sa prelieval zo strany na stranu, no bolo v tom veľa taktiky a vyložené šance chýbali. V 26. minúte predviedli peknú akciu žltozelení. Rusnák si pripravil pozíciu na pravej strane. Jeho tiahla strela tesne minula Krajčírikovu bránku.

V 34. minúte Ružomberok kombinoval na polovici súpera. Výsledkom bola dobrá strela Seleckého po akcii Šefčíka. Lopta mierila pod brvno, ale Belko ju na dvakrát skrotil. V 36. minúte dlhú loptu Minárika na pravú stranu zastavil Selecký. Následne bol v súboji faulovaný Kaprálik a Žilina mala výhodu priameho kopu z celkom dobrej pozície. Galčík priamy kop zatočil technicky k pravej tyči. Krajčírik sa síce natiahol, aký je dlhý, ale na úspešný zákrok to nestačilo - 1:0.

V 50. minúte si Kaprálik po pravej strane hodil loptu do 16-ky a delovkou preveril pozornosť brankára Liptákov. Nasledoval rohový kop MŠK. V 51. minúte si Ďuriš na pravej strane zasekol Mojžiša. Ostal sám pred bránkou hostí, ale Krajčírik mu efektívnym zákrokom pokazil gólovú radosť. Žilina opäť kopala roh. V 53. minúte sa "Šošoni" v obrane dopustili veľkých chýb. Belko pokryl dve strely Gereca, ale na zakončenie Madleňáka bol žilinský gólman prikrátky - 1:1.

V 62. minúte zabrali striedajúci hráči. Addovi do priestoru nabil Kopas. Strelu Krajčírik vyrazil presne pred Kaprálika, ktorý loptu pohotovo dorazil do bránky - 2:1.

V 70. minúte Žilina skopírovala akciu pri svojom druhom góle, iba v inom hráčskom obsadení. Bari z ľavej strany tvrdo vystrelil, Krajčírik znova vyrazil a Ďuriš rozvlnil sieť. Viackrát sa skóre nezmenilo, a tak si Žilina výhrou nad Ružomberkom v pomere 3:1 zabezpečila účasť v európskom pohári.

Autor: Dušan Guman / sport.sk