13.08.2022 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

Žilinu zachránil gólman, Moravciam napokon uchmatla všetky body

Horko-ťažko sa rodila v piatom kole pod Dubňom výhra favorita. MŠK Žilina napokon zdolal FC ViOn Zlaté Moravce najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

V šiestej minúte zblokovali hostia Ďurišovu strelu. Následnú razantnú strelu Rusnáka kryl Lukáč. V jedenástej minúte Mondekovu veľkú šancu zmaril Belko. V 16. minúte zakončil spoza šestnástky Galčík, ale Lukáč bol pozorný. V 23. minúte Ďuriš trafil dobre vybiehajúceho Lukáča.

V 25. minúte individuálny prienik domáceho kapitána Nemčíka zastavil až posledný obranca hostí. Kopas potom mieril do stredu bránky. V 45. minúte Mondek vyslal pokus do náruče Ľubomíra Belka.

V 53. minúte zahral rukou v šestnástke Kopas. Kapitán Ďubek mieril z pokutového kopu k pravej tyči, Belko vystihol smer strely a vyrazil. Žilina stupňovala tlak. Ďuriš vystrelil k ľavej tyči, a Lukáč pohotovo zachránil. V 63. minúte Ďubek z hranice šestnástky mieril technicky do ľavého horného rohu žilinskej bránky. Belko predviedol efektnú robinzonádu.

V 69. minúte poslal priamy kop nad bránu Myslovič. V 76. minúte našiel Gidi pred šestnástkou Ďuriša. Ten si ešte vylepšil pozíciu a zakončil presne k pravej tyči Lukáčovej bránky.

Viackrát sa už skóre zápasu nemenilo, a tak Žilina aj so šťastím zdolala Zlaté Moravce 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk