17.03.2023 18:30 CET
6 : 4
(1:2)

Žilina a Banská Bystrica zorganizovali strelecký ligový večer

V druhom kole nadstavbovej časti Fortunaligy videli diváci pod Dubňom neuveriteľných desať gólov. Domáca Žilina pretlačila Duklu Banská Bystrica pomerom 6:4 (1:2).

V siedmej minúte najlepší strelec Žiliny Kaprálik pridal svoj ôsmy gól v sezóne. Na pravej strane preletel okolo Záhumenského a zakončil ranou pod brvno - 1:0. V dvanástej minúte strelu Jambora efektným zákrokom vyrazil Hruška. V 18. minúte Balić centroval na zadnú tyč. Uhrinčať loptu nabil pred bránku na nohu Gorosita, ktorý rozvlnil Belkovu sieť - 1:1. V 23. minúte "Šošoni" prepadli v obrane. Slávik sa na ľavej strane presadil cez Kopáska i Leitnera, pripravil si pozíciu a strelou k ľavej tyči strhol vedenie na stranu Dukly - 1:2. V 32. minúte Kaprálik z prvej napálil do miest, kde bol pripravený Hruška. V 36. minúte bol Franko úspešný na pravej strane, a jeho krížnu strelu Belko dokázal dobrým zákrokom zneškodniť. V 44. minúte si zákrok pripísal Slávik, ktorý pohotovo chytil prízemnú prihrávku Rymarenka z ľavej strany.

V 50. minúte mali hostia veľkú príležitosť navýšiť vedenie. Prihrávka z ľavej strany od Rymarenka hľadala Balića, no Rymarenko bol v postavení mimo hry. Hneď v ďalšej minúte mohlo udrieť opäť. Lopta sa síce zatrepotala v Slávikovej sieti, v postavení mimo hry však bol nielen prihrávajúci Balić, ale tiež zakončujúci Franko. V 53. minúte Nemčík našiel prihrávkou na hranicu šestnástky Ďuriša, ktorý tvrdou ranou preveril Hruškovu pozornosť. V 56. minúte strieľal Jambor, a Hruška podržal svoj tím. V 58. minúte Gidi našiel v šestnástke Bystrice Kaprálika, ktorý nezištne nabil Javorčekovi a obranca Žiliny vyrovnal na 2:2. V 61. minúte Kaprálik zabojoval o loptu. Na pravej strane vysunul do šance Jambora, ktorý krížnou strelou k pravej tyči dostal MŠK do vedenia - 3:2. V 64. minúte po páde Franka v 16-ke Žiliny nariadil arbiter pokutový kop. Po preverení situácie VAR-om ho však odvolal, pretože Franko zahral rukou. V 73. minúte sa Rymarenko s loptou rýchlo otočil a prihral Balićovi, ktorý si rutinérsky počkal na pohyb Slávika a vyrovnal na 3:3. V 74. minúte Bari z ľavej strany doslova vytancoval dvoch obrancov Dukly. Vzápätí ostal na chvíľku sám pred Hruškom a znovu strhol vedenie na stranu Žiliny - 4:3. V 78. minúte Kaprálik rýchlosťou a pohybom oklamal Gorosita a ľavačkou prepálil Hrušku - 5:3. V 81. minúte za obranou Žiliny ostal Rymarenko, ktorý sa rútil sám na Slávika, no ten mu veľmi dobrým zákrokom pokazil gólovú radosť. V 83. minúte Franko prepustil prudký center Balićovi, ktorý trafil do čierneho - 5:4. V nadstavenom čase si Galčík prebral prihrávku v strede poľa. Predviedol rýchlosť, presadil sa cez Záhumenského a delovkou pod brvno pridal šiesty gól Žiliny. Žltozelení zdolali "vojakov" 6:4.

Autor: Dušan Guman / sport.sk