05.11.2022 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

Skalica ani Michalovce divákom góly neponúkli

MFK Skalica nedokázala v 17. kole Fortunaligy zlomiť odpor Zemplína Michaloviec a na Záhorí s východniarmi iba remizovala 0:0.

V druhej minúte Vaško volejom zvnútra šestnástky poriadne vyprášil rukavice Junasa. Vo ôsmej minúte prišla ďalšia tutovka hostí. Michalovce zahrali roh nakrátko. Janošík sa snažil prihrať Marcinovi pred prázdnu bránku, ten však tiesnený nedokázal loptu správne usmerniť.

V 38. minúte mali veľkú príležitosť i domáci. Mihalík z bezprostrednej blízkosti nezakončil ideálne, Kotula ale napriek tomu musel vykopávať loptu z bránkovej čiary. V 39. minúte krátko po nepremenenej šanci domácich spadol v šestnástke po súboji s Jánošíkom Vlasko. Opakované zábery ukázali, že Jánošík v súboji použil ruky.

V 47. minúte Mendezov krátky center poslal Kanu mimo bránky. V 53. minúte došlo po štandardke pred michalovskou bránkou k menšej trme-vrme. Podhorin v kľúčovej chvíli na loptu nedosiahol. V 58. minúte sa Nagy rozhodol vyskúšať pozornosť Száraza, no so strelou z veľkej vzdialenosti do stredu bránky michalovský brankár problém nemal.

V 64. minúte hlavičkoval Fábry a lopta trafila do ruky Jeřábka. Išlo o spornú situáciu, mohol sa kopať pokutový kop. Zápas sa nadstavoval tri minúty. Domáca Skalica sa rozišla s Michalovcami deľbou bodov po výsledku 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk