19.02.2023 15:00 CET
3 : 0
(1:0)

Mikuláš vybuchol so Skalicou a skomplikoval si záchranu

V nedeľnom zápase 20. kola Fortunaligy zdolal MFK Skalica mužstvo Liptovského Mikuláša na štadióne v Trenčíne vysoko 3:0 (1:0).

V 15. minúte dostal vo vnútri šestnásty prihrávku Fábry, ale zoči voči ho vychytal Poláček, ktorý včas vybehol. V 36. minúte po faule Tummu zahrávala Skalica priamy kop z dobrej pozície. Jeho exekútorom bol Fábry. Loptu prudko zakrútil ponad múr k ľavej žrdi Poláčkovej brány. Brankár hostí sa jej dotkol, no v ceste do siete ju nezastavil - 1:0. V 39. minúte sa kapitán Skalice Nagy pošmykol v strede poľa a vyzeralo to na zranenie. Nagy sa to napokon pokúsil rozbehať. Prvý polčas sa nadstavoval jednu minútu.

V 67. minúte Spychka v pokutovom území fauloval Krčíka a hlavný arbiter nariadil pokutový kop pre Skalicu. Loptu si vzal Medved a skóroval prudkou strelou do stredu brány - 2:0. Polaček sa hodil na ľavú stranu. V 70. minúte mohli hostia zaznamenať kontaktný gól. Dedič však z jedenástich metrov trafil žrď. Lopta sa so šťastím odrazila k Junasovi, ktorý ju schmatol. V 78. minúte nastali po akcii Šveca v šestnástke Liptákov zmätky. Vzápätí Polaček fauloval Vlaska a kopala sa ďalšia penalta. Vlasko zahral penaltu panenkovským spôsobom. Polaček ešte jednou rukou zareagoval, no znova inkasoval - 3:0. V 82. minúte Liptáci nepokryli center do pokutového územia. Pri pravej žrdi musel zasahovať Polaček, ktorý vykryl koncovku Hašu. Z následnej dorážky ho neprekonal ani Švec. Skalica zdolala Liptovský Mikuláš jednoznačne 3:0 a posledný Tatran má tak v tabuľke na tím pred sebou stratu už desať bodov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk