18.03.2023 15:00 CET
2 : 0
(0:0)

Liptáci zdolali ViOn a rázne kráčajú za víťazstvom v skupine

MFK Ružomberok ako líder nadstavbovej skupiny o udržanie sa v súťaži zvíťazil aj v jej druhom dueli, keď zdolal ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0).

V dvanástej minúte hlavičkoval Bobček a brankár vyrazil loptu na roh. V trinástej minúte po Seleckého centri od rohovej zástavky hlavičkoval Mojžiš. Hráč hostí vykopával loptu z brány a domáci žiadali uznanie gólu. Situácia však bola posúdená v prospech ViOn-u. V 30. minúte Brenkus vypálil spoza veľkého vápna a poriadne natiahol Frühwalda. Ten pokus, smerujúci k žrdi skrotil na dvakrát. V 31. minúte Macejko z vnútra šestnástky mieril k bližšej žrdi, kde bol pripravený Lukáč. V nadstavenom čase prvého polčasu Maslo vypálil z priameho kopu tesne nad brvno.

V 53. minúte si Boďa vylepšil pozíciu a spoza obrancov mieril tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 55. minúte si Bobček poradil s obrancom a strelou do horného rohu otvoril skóre - 1:0. V 58. minúte Boďov pokus z väčšej vzdialenosti vyrazil Lukáč na rohový kop. V 63. minúte si s tvrdou strelou Domonkosa spoza šestnástky k žrdi poradil Lukáč podobne. Po Seleckého rohu hlavičkoval Maslo a Lukáč ponúkol súperovi ďalší roh. V 64. minúte Boďova hlavička skončila v rukaviciach brankára hostí. V 68. minúte Gerec zužitkoval prihrávku od Zsigmunda a zvýšil náskok MFK na rozdiel dvoch gólov - 2:0. V 73. minúte Ikugar pálil z ťažkého uhla a rozvlnil bočnú sieť. V 78. minúte mal veľkú šancu Ďubek. Obranca jeho strelu pred bránou zblokoval na roh. V 88. minúte Čerepkai našiel z pravej strany Dugu, ktorého nebezpečnú strelu na dvakrát eliminoval Frühwald. Ružomberok zdolal Zlaté Moravce 2:0 a v nadstavbe je zatiaľ stopercentný.

Autor: Dušan Guman / sport.sk