20.08.2022 18:00 CET
2 : 2
(0:1)

Liptáci dvakrát neudržali vedenie, ViOn má aspoň bod

ViOn Zlaté Moravce vybojoval v šiestom kole Fortunaligy bod po domácej remíze s favorizovaným MFK Ružomberok 2:2 (0:1).

V siedmej minúte zaváhala domáca defenzíva. Mojžiš vyslal kolmicu na hranicu šestnástky a Gerec špičkou kopačky posunul loptu povedľa gólmana - 0:1. V trinástej minúte Gerec z otočky trafil iba obrancov Zlatých Moraviec. V 16. minúte urobil veľkú chybu Frühwald a vo veľkej príležitosti pohorel Ďubek, keď trafil obrancu, stojaceho pred čiarou. V 43. minúte minul bránu Kelemen.

V 49. minúte z asi 25 metrov strieľal nad trávnikom Madleňák a tesne minul priestor bránky Lukáča. V 52. minúte kapitán Maslo najprv zastavil center pred bránku a aj keď nabil do veľkej šance priamo Ďubekovi, obetavo sa položil do jeho rany. V 61. minúte vo veľkej šanci prekopol priestor troch žrdí nepokrytý Egy Maulana Vikri. V 62. minúte indonézsky futbalista vykúzlil zľava gólový center. Na prvej žrdi našiel Horáka, ktorý zakončil k zadnej tyči - 1:1.

V 68. minúte Kelemen zmenil smer lopty hlavou tak, že gólman ViOn-u nemal nárok na zákrok - 1:2. V 82. minúte sa pošmykol Maslo. Mondek išiel sám na bránu, ale prekopol. V 87. minúte Brenkus trafil pomedzi nohy spoluhráča k žrdi a domáci tak dokázali druhýkrát vyrovnať - 2:2. Minútu pred koncom zahodil Egy ďalšiu stopercentnú šancu - zakončil priamo do gólmana Frühwalda. V 90. minúte Malý spred malého vápna tesne minul bránu. V nadstavenom čase Egy v tutovke opečiatkoval žrď. Vo štvrtej minúte nadstaveného času sa Dopater na hranici pokutového územia uvoľnil k strele, a iba tesne minul svoj cieľ. ViOn Zlaté Moravce remizoval s Ružomberkom 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk