19.03.2023 17:30 CET
3 : 1
(1:0)

Líder súťaže zdolal tretiu Trnavu a udržal si štvorbodový náskok

V poslednom zápase druhého nadstavbového kola Fortunaligy zvíťazil líder tabuľky FC DAC 1904 Dunajská Streda nad trnavským Spartakom 3:1 (1:0).

K prvému striedaniu v zápase došlo už v jeho piatej minúte. Z ihriska musel dole Trnavčan Ofori, ktorého nahradil Alex Iván. V 31. minúte sa Koštrna rozhodol vypáliť z pravej strany a jeho rana z ostrého uhla opečiatkovala konštrukciu domácej bránky. V 35. minúte Bukata v snahe získať späť stratenú loptu fauloval Káčera a za svoj nedovolený zákrok videl žltú kartu. V 39. minúte Káčer vysunul na pravom krídle Blackmana. Cesar odcentroval smerom na bližšiu tyč a Gavrić sa presadil hlavou - 1:0. V 40. minúte bol na polovici ihriska faulovaný Káčer. Žltú kartu teraz obdržal Taiwo. Do kabín na polčasovú prestávku schádzali tímy za jednogólového vedenia Dunajskej Stredy.

V úvode druhého dejstva došlo k niekoľkým zmenám. Z ihriska odišiel Bukata a nahradil ho Procházka. Namiesto Paura prišiel Štefánik. V tej istej minúte rozohrávku hostí vystihol Káčer. Presunul sa pred šestnástku a trafil presne k vzdialenejšej tyčke - 2:0. V 51. minúte sa po chybe hostí ocitol vo veľkej šanci Krstović, no zoči voči Vantrubovi netrafil bránku. V 53. minúte videl Káčer za nepekný faul na Ivána žltú kartu. V 64. minúte opustil hraciu plochu hráč DAC-u Gavrić a jeho miesto zastal Nebyla. V 68. minúte zápas skončil pre Daniela a nahradil ho Ristovski. Ivána zas vystriedal Azevedo. V 71. minúte vyšiel Twardzikov reparát rohového kopu. Prakticky z bránkovej čiary zakončil hlavou Taiwo a domáci tím znovu viedol - 2:1. V 82. minúte sa porúčal Blackman a na trávnik vybehol Muhamedbegović. Ramadana vystriedal Szánthó. V 85. minúte stratil loptu trnavský obranca Štetina. Prudkou strelou zo strednej vzdialenosti sa následne prezentoval čerstvý hráč na hracej ploche Szánthó. Dunajská Streda viedla v tejto chvíli už o dva góly - 3:1. V nadstavenom čase opustil futbalové bojisko kanonier Krstović a prenechal miesto špílmachrovi Kalmárovi. V tretej nadstavenej minúte zahodil tutovku Pinto, keď po prihrávke, ktorú mu adresoval Nebyla nechal vyniknúť Vantrubu. V držaní lopty v poslednom zápase kola i pred reprezentačnou prestávkou mierne dominovali hostia, no zo Žitného ostrova odchádzajú bez bodu. DAC Dunajská Streda zvíťazil nad Spartakom Trnava 3:1 a naďalej vedie fortunaligový pelotón so štvorbodovým náskokom pred Slovanom.

Autor: Dušan Guman / sport.sk