24.11.2022 18:30 CET
1 : 0
(1:0)

DAc zdolal Ružomberok, no zahrával sa s výsledkom

V dohrávanom dueli jedenásteho kola Fortunaligy medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a MFK Ružomberok sa radovali domáci fanúšikovia, keď DAC vyhral 1:0 (1:0) a zazimuje na druhej priečke tabuľky.

Až vo ôsmej minúte sa Ružomberok prvýkrát v zápase na dlhšie usadil na útočnej polovici ihriska. Zatiaľ nezakončil. V trinástej minúte centroval Zsigmund. Zrazený pokus defenzíva Dunajskej Stredy z pokutového územia odkopla do bezpečia. V 20. minúte sa Gavrić dostal sprava do šestnástky a z mierneho uhla prudko vystrelil. Jeho pokus trafil bočnú sieť. V 23. minúte Gavrić prihral na ľavú stranu šestnástky. Andzouana posunul loptu na biely bod a voľný Nebyla ju usmernil k žrdi, kde Krajčírik nemal šancu zasiahnuť - 1:0. Ružomberok začal byť po góle trochu aktívnejší, ale na vyrovnanie to nestačilo. V 34. minúte si Morong sprava naviezol loptu pred pokutové územie, a jeho prudké zakončenie smerovalo tesne nad bránku Petráša. V 40. minúte Krajčírik loptu neudržal a Gavrić cez Masla vo veľkej šanci trafil bočnú sieť. V 44. minúte Bobček sprava prešiel až pred malé vápno, ale jeho zakončenie našlo len Brunettiho. DAC po polčase viedol nad Liptákmi 1:0.

V 63. minúte domáci po faule na Blackmana žiadali penaltu. Tá sa síce nekopala, ale Mojžiš za svoj zákrok vo veľkej príležitosti súpera videl červenú kartu. Kalmár z priameho kopu neuspel. V 70. minúte Krstović obišiel Malého a bol blízko k druhému gólu žltomodrých, no vychytal ho Krajčírik. V 71. minúte Kružliak tesne minul priestor bránky. V 77. minúte chytil Petráš dobrý pokus Masla. V 81. minúte sa Kelemen otočil a zakončením nechal vyniknúť ľavú nohu Petráša. V 83. minúte strieľal z diaľky Zsigmund. Petráš si napriek rutinnému zákroku takmer zrazil loptu do brány. Chytil ju tesne pred ňou. DAC potom kopil chybu za chybou a zahrával sa s výsledkom. Kelemen bol úplne sám v šestnástke, no trestuhodne netrafil bránku. V 87. minúte urobil to isté vo vyloženej možnosti Ramadán. Dunajská Streda zdolala Ružomberok 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk