02.10.2021 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Žilina sa výsledkovo trápi, nad jej sily boli aj Michalovce

Desiate kolo Fortunaligy prinieslo ďalšiu prehru donedávna úspešnej Žiliny, ktorá na pôde MFK Zemplín Michalovce prehrala 0:1 (0:0).

Domáci si tak predĺžili sériu dobrých výkonov z posledných zápasov. Hostia naopak chceli po štyroch zápasoch naplno bodovať. Práve Žilinčania mali prvú dobrú šancu zápasu, avšak Bičachčjan ani dorážajúci Gono v desiatej minúte brankára Száraza neprekonali. Po štvrťhodine sa k zakončeniu dostali domáci: Trusa hlavičkoval tesne vedľa bránky Žiliny. Rovnaký hráč mohol skóre otvoriť v 30. minúte, no zvnútra šestnástky opäť minul. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal domáci Mendez, ale brankár Petráš jeho zakončenie vytlačil na žŕdku.

Po hodine hry Magda odcentroval na Žofčáka, ktorý si pred Petrášom spracoval loptu a chladnokrvne poslal Zemplín do vedenia - 1:0. Domáci sa sústredili na dôsledné bránenie tesného náskoku a Žilinčanov dovnútra šestnástky nepúšťali. Snahu hostí o vyrovnanie mohol v 77. minúte gólom zveľadiť Nemčík, ale brankár Száraz jeho úsilie eliminoval. Hostia sa v závere nedostali do vyloženej šance. Michalovce zdolali Žilinu najtesnejším rozdielom 1:0 a majú tri veľmi cenné body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk