15.08.2021 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

ViOn-u v "malom Ríme" nepomohla ani garda ex-Trnavčanov

Spartak Trnava využil výhodu domáceho prostredia a vo štvrtom kole Fortunaligy zdolal FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0).

Tréner Michal Gašparík po pohárovom vystúpení šetril viacerých hráčov základu. Moravce zas nastúpili až so siedmimi bývalými hráčmi Trnavy. V úvode boli nebezpečnejší hostia. Po Kyziridisovom centri na zadnú žrď chýbalo zopár centimetrov Yilmazovi. Yilmaz nechal vyniknúť brankára Takáča i o čosi neskôr. V 27. minúte odrazenú loptu zachytil Bukata a prudkou strelou zaskočil Kiru - 1:0.

Potom po ľavej strane potiahol akciu k päťke Bamidele. Prihral na zadnú tyč Boatengovi, proti ktorému veľmi dobre zasiahol Kira. Bamidele neskôr pripravil gólovú šancu Gričovi, Kira však na dvakrát vychytal aj jeho. V závere prvého polčasu odcentroval z ľavej strany Mikovič, a Boateng na úrovni päťky hlavičkoval tesne nad.

Druhý polčas otvorila strela Yilmaza, po ktorej sa efektným zákrokom predviedol gólman Takáč. Potom spoza veľkého vápna pálil Kolesár, hosťujúci v Moravciach práve z Trnavy. Mieril tesne nad. Po prudkej prihrávke Griča pálil Boateng bez prípravy vedľa. Vedenie "andelov" mohol navýšiť striedajúci Iván. Najprv jeho ranu pred čiarou zastavil Menich. Akcia pokračovala, lopta sa poodrážala späť k trnavskému krídelníkovi, pod nohy mu však dobre vybehol Kira.

Gól nepadol ani po Gričovej šanci zblízka. Skóre sa druhýkrát menilo v 72. minúte. Po ľavej strane utiekol Bamidele, našiel Ristovskeho a ten zvýšil na 2:0. Domáci mali ďalšie príležitosti, ale nebezpečné prihrávky pochytal Kira alebo lopta letela vedľa. Trnava v nedeľu porazila ViOn 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk