10.04.2022 18:00 CET
1 : 3
(1:3)

Liptáci si poradili s domácou Sereďou a sú znova druhí

V piatom kole nadstavbovej skupiny o titul Fortunaligy podľahol v Trnave domáci ŠKF Orion Tip Sereď celku MFK Ružomberok 1:3 (1:3). Liptáci sa opäť dostali na druhú priečku tabuľky.

Trnava si v sobotu znovu vydobyla druhé miesto v ligovom pelotóne, a tak Ružomberok potreboval zabrať naplno. Už v druhej minúte zápasu po autovom vhadzovaní lopta preletela cez šestnástku Serede a Rymarenko ju z voleja veľmi pekne napálil od brvna do siete - 0:1. Vo ôsmej minúte mohlo byť vyrovnané, ale Košťál po prihrávke z pravej strany tesne minul bránku Ružomberka. V 16. minúte zahrávali hostia priamy kop. Rymarenko nabil Madleňákovi, ktorý prepálil múr aj brankára Chudého - 0:2. O dve minúty neskôr išiel Rymarenko do úniku sám proti Chudému, a gólman jeho pokus vyrazil na rohový kop. Rozhodca avizoval loptu pre domácich, brankár Serede sa však sympaticky priznal, že loptu tečoval. Sereď bola blízko zníženiu skóre, ale Fábryho strela v 23. minúte mierila iba do brvna. Do siete ju nedokázal doraziť ani Jureškin z druhej vlny. Päť minút pred koncom prvého polčasu vyrazili dopredu Regáli a Boďa. Prvý menovaný prihral Boďovi, a ten nedal Chudému šancu - 0:3. Gólu sa minútu pred polčasom dočkala aj Sereď: lopta sa po autovom vhadzovaní dostala k Mateusovi, ktorý spoza šestnástky mieril presne a prekonal Krajčiríka - 1:3.

Do druhého dejstva tréner Jarábek poslal na ihrisko troch nových hráčov, no naďalej nebezpečný bol Ružomberok. V 74. minúte dostal druhú žltú kartu domáci Fábry a Sereď dohrávala v oslabení, čo jej situáciu ešte sťažilo. Výsledok z prvého polčasu sa už nezmenil, Sereď podľahla na domácej pôde v Trnave Ružomberku 1:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk