18.09.2021 18:00 CET
1 : 2
(0:1)

"Ruža" neuhrala ďalšiu remízu, doma o gól podľahla Dunajskej Strede

FC DAC 1904 potvrdil stúpajúcu formu a u remízového kráľa z Ružomberka vybojoval v siedmom kole Fortunaligy tri body po víťazstve 2:1 (1:0).

Hostia boli od začiatku zápasu aktívnejší a tlačili sa pred bránu domácich. Svojím snažením si vybojovali niekoľko rohových kopov. Prvý však medzi žrde trafil stredopoliar MFK Takáč; Jedlička loptu vytesnil na roh. V trinástej minúte po rohovom kope z hranice šestnástky z prvej vystrelil Konžan Andzouana a otvoril skóre - 0:1. Potom aktivita DAC-u upadla. V 32. minúte domáci založili rýchly brejk a Regáli bežal sám na Jedličku. Gólman hostí si bránku postrážil. V 38. minúte Lamkel Zé z hĺbky veľkého vápna mieril nad. Poslednú príležitosť pred prestávkou mal po akcii Madleňáka Regáli, a radosť mu znovu pokazil Jedlička.

V 49. minúte mohli hostia svoj náskok navýšiť. Schäfer zblízka minul bránu. V 55. minúte predviedol umenie Jedlička, ktorý vo veľkej šanci vychytal Takáča. V 61. minúte Liptáci spálili ďalšiu príležitosť; v tomto prípade tesne minul Mojžiš. V čase, keď ružomberské vyrovnanie viselo vo vzduchu, prišla kontra Dunajskej Stredy. Vydarená individuálna akcia Lamkela Zé znamenala v 64. minúte zvýšenie na 2:0 pre hostí. Lopta následne zasiahla konštrukciu brány hostí. O tri minúty po druhom góle znížil kontaktným gólom kapitán Ružomberka J. Maslo. V 88. minúte mohol skórovať Kostadinov a vzápätí podobnú príležitosť na druhej strane nevyužil Njie. Ružomberok prehral v sobotu s Dunajskou Stredou 1:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk