01.08.2021 18:00 CET
3 : 1
(1:1)

Nováčik na Žitnom ostrove bojoval, do v druhom dejstve už nestačil s dychom

FC DAC 1904 Dunajská Streda sa rehabilitoval za vysokú prehru na Zemplíne. V druhom kole nového ročníka Fortunaligy triumfoval nad MFK Tatran Liptovský Miuláš 3:1 (1:1). Nováčik najvyššej súťaže však dlho kládol odpor.

V prvom kole aktuálnej sezóny cestoval DAC na východ republiky. MFK Zemplín Michalovce využil šancu a vari aj pohárovú vyťaženosť mužstva, ktoré v uplynulej sezóne skončilo na druhej priečke a zdolal Dunajskú Stredu suverénnym spôsobom 4:1. DAC teda na úvod sezóny obišiel bez bodu. Liptovský Mikuláš ako nováčik najvyššj slovenskej futbalovej súťaže hostil majstrovský Slovan Bratislava a v druhom polčase bolo skóre 1:1. Napokon Tatran inkasoval ešte trikrát a prehral podobne ako Dunajská Streda 1:4. Hostia mali v nedeľu večer na pôde vicemajstra parádny štart. Už v prvej minúte sa totiž dlhá lopta odrazila od Kružliaka. Jedlička stál od bránky príliš ďaleko a Andrič umiestnil loptu do siete - 0:1. Vyrovnané mohlo byť už v siedmej minúte. Strelu Divkoviča Luksch vyrazil. Po štvrťhodine spálil tutovku Vera, ktorý bránku hostí prekopol z päťky. V 32. minúte po Laurovej spätnej prihrávke chýbali Stašovmu pokusu centimetre. Hráči DAC-u boli efektívni v nadstavenom čase prvého polčasu, keď z diaľky veľmi pekne trafil Schäfer - 1:1.

V 58. minúte zasiahol vydarenou strelou Divkovič brvno. Odrazená lopta sa dostala k Taiwovi, ktorý z päťky nedal Lukschovi šancu - 2:1. Tempo hry po vedúcom góle domácich upadlo. Zvýšiť náskok tímu zo Žitného ostrova mohol Taiwo, ktorý postupoval na Lukscha. Brankár Liptákov jeho strelu zlikvidoval. V 78. minúte hlavičkoval Njie, keď po rohu tesne minul cieľ. Víťazstvo Dunajskej Stredy v nadstavenom čase ešte zvýraznil Sharani. DAC Dunajská Streda zdolal Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 a má v súťaži prvé tri body. Hostia si na prvý bodový zápis budú musieť ešte počkať.

Autor: Dušan Guman / sport.sk