20.02.2021 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

Spartak má ďalšie body, obeťou je Nitra

Futbalisti FC Nitra podľahli v 20. kole Fortunaligy na domácom trávniku Spartaku Trnava, ktorý už má istotu prvej nadstavbovej šestky, najtesnejšie 0:1 (0:0).

Hráči spod Zobora hrali na domácom štadióne svoj prvý zápas v tomto kalendárnom roku. Prvý polčas bol vyrovnaný. Defenzívu hostí zamestnával v úvode najmä Jendrišek. Na opačnej strane v dvanástej minúte z uhla prudko pálil Bamidele Isa, ale iba do bočnej konštrukcie brány. Vyloženú gólovú šancu si však v prvom polčase napokon nevypracovalo ani jedno mužstvo. Do kabín schádzali tímy za nerozhodného stavu 0:0. Druhý polčas lepšie vyšiel malému Rímu. V 52. minúte po zrazenej lopte v malom vápne zblízka nebezpečne strieľal Bukata. Brankár Šípoš loptu zrazil na rohový kop. V 69. minúte sa do dobrej pozície dostal Ristovki, no úmysel mu v poslednej chvíli zmaril Celebi, ktorý loptu usmernil na bočnú sieť.

Jediný gól duelu prišiel v 79. minúte. Po hlavičke Ristovského z hranice päťky brankár Šípoš reflexívne vyrazil loptu pred seba, kde skóroval Grék Savvidis - 0:1. Nitra sa v ďalšom priebehu pokúšala o vyrovnanie, no v útoku jej chýbala iskra. V samom závere mohol výsledok prikrášliť Ristovski, no v dobrej pozícii prehral pomyselný súboj s gólmanom Nitry. Trnava vyhrala pod Zoborom 1:0 a naplno bodovala už v treťom tohtoročnom zápase.

Autor: Dušan Guman / sport.sk