25.10.2020 16:00 CET
1 : 1
(1:1)

DAC si po šlágri so Slovanom udržal dvojbodový náskok

Nedeľná dohrávka jedenásteho kola Fortunaligy spojila doposiaľ dva najúspešnejšie celky súťaže. FC DAC 1904 Dunajská Streda remizoval na Žitnom ostrove s ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1).

Situáciu pred zápasom hosťom veľmi skomplikoval koronavírus, ktorý mužstvo belasých napadol v hojnom počte. Zasiahnutých bolo pred šlágrom až 14 hráčov. V povinnej karanténe skončil aj trénerský štáb na čele s hlavným koučom Darkom Milaničom a kompetentní majstrovi odklad duelu nepovolili. Tak vznikla zvláštna situácia, že na lavičke popri generálnom riaditeľovi Ivanovi Kmotríkovi mladšom sedeli aj športový riaditeľ klubu Richard Trutz, Stanislav Moravec (tréner juniorky), Szilárd Németh (asistent trénera v juniorke), Peter Boroš (tréner brankárov v Akadémii ŠK Slovan) a Matej Balun (kondičný tréner v Akadémii ŠK Slovan). V úvode nedeľnej dohrávky kola sa ani jedno mužstvo príliš neponáhľalo dopredu. Prudký pokus Divkoviča zblokovala hosťujúca defenzíva. Na druhej strane ihriska odvrátil Kružliak v šestnástke nebezpečný center De Marca na Medveda.

V 23. minúte sa chcel na hranici šestnástky uvoľniť Schäfer, no jeho krížne zakončenie preletelo vedľa Greifovej bránky. Tímy nevedeli založiť súvislejšiu akciu. Patový stav sa zlomil v 26. minúte. Na ľavom krídle Ratao posunul loptu Weissovi, ktorý vbehol do šestnástky a jeho prudkú prízemnú prihrávku si do vlastnej bránky efektne zrazil Kružliak - 0:1. O osem minút nato bolo opäť vyrovnané. Nono fauloval pred pokutovým územím Kalmára a z priameho kopu ešte aj s pomocou žrde pekne trafil Balič - 1:1. Potom Weiss vysunul Nona, ktorý po faule na seba nenamieril z priameho kopu presne. V závere prvého polčasu ešte musel Greif zasiahnuť po Pauschekovom teči Baličovej strely.

Po zmene strán mali dobrú ofenzívnu chvíľu domáci. V 68. minúte Rataovu strelu vyrazil Jedlička a hosťujúci hráč sa nedostal k dorážke. Greif sa vzápätí vytiahol po hlavičke Müllera. Balič z vnútra šestnástky napálil loptu mimo. Zakrátko v páde nezakončil po centri do priestoru troch žrdí Ramirez. V záverečnej desaťminútovke si Greif poradil s priamym kopom Kalmára. V nadstavenom čase zastavil Njieho strelu z vyrazenej lopty jeden z belasých. FC DAC Dunajská Streda remizoval s bratislavským Slovanom 1:1.

Deľba bodov znamená, že si Dunajská Streda na čele tabuľky udržala pred úradujúcim majstrom dvojbodový náskok. "Hrali sme veľmi vyspelo takticky, nedovolili sme Slovanu vypracovať si mnoho šancí. V porovnaní s mojím prvým zápasom proti Slovanu sme sa výrazne posunuli. S trochou šťastia sme mohli aj zvíťaziť, šance na to sme mali. Som spokojný s výkonom, bol to z oboch strán dobrý zápas. Ukázalo sa, že sa stretli dve najsilnejšie mužstvá v lige," zhodnotil zápas tréner DAC-u Bernd Storck.

"Myslím si, že sme videli dobrý zápas s veľkým množstvom šancí. Dali sme gól po peknej akcii, súper vyrovnal nechytateľnou strelou po trestnom kope. Obe mužstvá chceli vyhrať, skončilo sa to remízou. Mali sme veľmi ťažký týždeň. Viacero hráčov nebolo pripravených ani do tréningového procesu, čo bolo vidieť v druhom polčase kondične. V Dunajskej Strede sa hrá ťažko, sme radi, že si odvážame bod, sme s ním spokojní. Pokračujeme ďalej, budeme bojovať o prvé miesto," pridal svoje postrehy zastupujúci kouč hostí Stanislav Moravec.

Autor: Dušan Guman / sport.sk