29.09.2019 18:00 CET
1 : 3
(0:3)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:3

FC ViOn Zlaté Moravce v desiatom kole Fortunaligy na domácej tráve zaváhal a podľahol Spartaku Trnava 1:3, keď si hostia vypracovali trojgólový náskok už do polčasu.

Stretnutie tabuľkových susedov začalo pre ViOn ozaj zle. V piatej minúte využil hrubú chybu Pintéra Sobczyk, obišiel aj Pindrocha a zakončil do prázdnej brány - 0:1. V 15. minúte rozohral štandardku Ďubek, a Asanovičova hlavička tesne minula pravý horný roh trnavskej brány. V 18. minúte akciu Spartaka rozbehol Tavares. Posunul loptu na Lovata, a ten z bránkovej čiary spätnou prihrávkou našiel Sobczyka, ktorý zblízka zvýšil vedenie hostí na 2:0. V 35. minúte Dangubič vybojoval loptu v strede poľa, vysunul Tavaresa, ktorý prudkou strelou z hranice šestnástky prekonal Pindrocha tretíkrát - 0:3. V závere prvého polčasu mohol skorigovať Ďubek, ale trnavský brankár ho vychytal.

Po zmene strán sa domáci tlačili pred trnavskú bránu. V 49. minúte predviedol kúsky striedajúci Gustavo. Uvoľnil Jaroviča, ktorý však z desiatich metrov Boleka neprekvapil. V 52. minúte strieľal Richtárech. Mitrea jeho strelu zblokoval a následný Kovaľov pokus Bolek vykryl. V 64. minúte mal šancu zmeniť skóre Ďubek: zo šiestich metrov trafil len trnavského brankára. V 77. minúte obdržal druhú žltú kartu kapitán Spartaka Mitrea a musel do kabín. V 83. minúte Ďubek rozohral štandardnú situáciu, na center vyskočil Rodrigues a prudkou hlavičkou nedal Bolekovi šancu - 1:3. V nadstavenom čase vykopol loptu z bránkovej čiary jeden z obrancov hostí. Následnú tvrdú strelu Čögleya vytesnil Bolek na roh. Viac sa už nestalo, a tak Spartak Trnava vyhral na pôde ViOn-u Zlaté Moravce presvedčivo 3:1.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk