21.07.2019 19:00 CET
1 : 2
(1:0)

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:2

FC ViOn Zlaté Moravce nevyužil predpokladanú únavu hráčov DAC Dunajská Streda po ťažkom pohárovom dueli v Krakove a hoci po polčase viedol 1:0, podľahol napokon 1:2.

Hosťom patril úvod zápasu. V 20. minúte po akcii Kalmára mieril tesne vedľa Vida. Vzápätí center Ďubeka po štandardke predĺžil Asanovič na Denisa Dugu a ten hlavou otvoril skóre - 1:0. Hostia potom mali loptu častejšie na kopačkách, ale museli si dávať pozor na zadné vrátka. V 34. minúte Kovaľovu strelu Jedlička vytesnil na brvno. Rovnako dopadol na druhej strane pokus Vidu. Brankár DAC-u zahviezdil aj na konci polčasu po šanci Tkáča. V druhom polčase mali opäť veľké šance domáci, ale skóre sa v ich prospech nemenilo. Tri nevyužité pokusy ViOn veľmi mrzeli. V 68. minúte Zsolt Kalmár vyrovnal na 1:1. V 88. minúte sa k tomu istému hráčovi dostala lopta po prihrávke od Kružliaka a maďarský reprezentant nemal problém dopraviť loptu do siete. DAC Dunajská Streda zvíťazil na pôde Zlatých Moraviec 2:1.

"DAC ukázal svoju silu a kvalitu. Škoda, že sme nepremenili šance, ktoré sme si vypracovali. Snažili sme sa hrať aktívne od začiatku stretnutia, po prestriedaní išiel náš výkon dole. Hostia boli naopak po prestriedaní lepší. Nakoniec dali dva góly, a preto vyhrali," povedal po zápase Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec. "Prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý, domáci výborne napádali. Polčasový rezultát bol zaslúžený. Potom sme urobili dve zmeny. Bol to futbal ako z divokého západu. Domáci mohli rozhodnúť, čo sa im však nepodarilo. Naopak, my sme dali dva góly, a preto odchádzame spokojní," uviedol tréner hostí Peter Hyballa.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk