06.04.2019 17:00 CET
2 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Železiarne Podbrezová 2:1

ViOn Zlaté Moravce opäť zvíťazil. V treťom nadstavbovom kole Fortunaligy v súboji s Podbrezovou získal tri body za víťazstvo 2:1 (0:0).

V šesťbodovom stretnutí sa od úvodného hvizdu bojovalo. Po 15-tich minútach Ďubek rozohral štandardku na Asanoviča. Jeho dobre mierenú strelu z rohu päťky stihol Vantruba vyraziť. Po polhodine Leškov center našiel Wiezika, ale ten loptu poslal vedľa ľavej žrde Chovanovej bránky. V závere prvého polčasu boli aktívnejší hráči z Horehronia. V 40. minúte zakončil Hlohovský; s jeho polovysokou strelou k pravej žrdi si Chovan poradil. V 43. minúte vystrelil spoza šestnástky Obročník a asi o meter minul brvno domácej bránky.

Po zmene strán sledovali diváci dlhé minúty bez streleckej príležitosti. Až v 59. minúte Chovana preveril Viazanko. Jeho strele chýbali centimetre. Hostia išli čochvíľa do vedenia. V 65. minúte Leško rozohral štandardnú situáciu. Wiezikovu hlavičku stihol Chovan vyraziť, ale na dorážku Mojžiša bol prikrátky - 0:1.

V 71. minúte Mojžiš zahral rukou v pokutovom území a nariadenú jedenástku premenil Ďubek - 1:1. V 73. minúte Čögley vysunul Válovčana, ktorý s prehľadom prekonal Vantrubu - 2:1. V závere vrhli hostia všetky sily do útoku, ale vyrovnať sa im nepodarilo. FC ViOn Zlaté Moravce sa vezie na víťaznej vlne, keď FK Železiarne Podbrezová zdolal 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk