13.08.2017 18:30 CET
1 : 1
(0:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 1:1

Vo štvrtom kole Fortunaligy remizoval ŠK Slovan Bratislava s DAC Dunajská Streda 1:1 (0:0) a oba celky tak ostávajú naďalej nezdolané.

Belasí mohli v zápase rátať už aj s najnovšími posilami Vasilom Božikovom a Diamantisom Chouchomisom, ktorí nastúpili v základnej zostave. Vo ôsmej minúte prišla prvá veľká príležitosť na otvorenie skóre v podaní hostí. Pačinda z pravej strany nacentroval na voľného Pamboua, ktorému zmaril stopercentnú šancu domáci brankár Greif. O tri minúty neskôr musel z ihriska dole pre zranenie Kornel Saláta a nahradil ho Milan Rundič. V 25. minúte po kombinácii s Chouchomisom minul tesne ľavú žrď De Kamps. Následne sa hral pomerne živý futbal, ale ďalšia väčšia príležitosť prišla až v 40. minúte. Najprv hlavičku Rundiča zrazil na roh Davis, pričom hráči Slovana reklamovali u arbitra Hrčku, že Dunajskostredčan zahral rukou. Po centri sa dostala lopta k voľnému Božikovovi, ale ten slabo vystrelil iba mimo brány Maceja.

Prvú šancu druhého polčasu mali opäť hostia. Na konci rýchleho brejku bol Ľuptákov nevydarený center. Slovan odpovedal centrom Mareša, na ktorý tesne nedosiahol Savičevič. O chvíľu potiahol loptu stredom Chouchoumis, posunul ju na pravý kraj šestnástky Marešovi, a ten napálil do horného rohu Macejovej brány - 1:0. O dvanásť minút sa na pravej strane šestnástky objavil Pačinda, ktorý si loptu ešte posunul a krížnou strelou rozvlnil sieť za Greifovým chrbtom - 1:1. Zápas si remízu zaslúžil, aj keď v závere sa ešte oba celky snažili vsietiť rozhodujúci gól. ŠK Slovan Bratislava remizoval s Dunajskou Stredou 1:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk