01.03.2017 17:00 CET
1 : 3
(1:1)

Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:3

V dohrávke 18. kola Fortunaligy prehrali domáce Michalovce s Ružomberkom 1:3 (1:1).

Michalovčania odohrali tento domáci duel až v Žiline. A to kvôli rekonštrukcii svojho trávnika. Prvú akciu rozbehli východniari. Žofčákovu strelu zblokoval Kružliak v piatej minúte na roh. Po jeho zahratí hostia rozvinuli rýchlu kontru, Daniel poslal z pravej strany center do 16-tky a nikým nekrytý Faško umiestnenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre - 1:0 pre hostí. Tí znova pohrozili v 15. minúte: Mareš odcentroval z ľavej strany, ale Lačný pred bránou nedostihol loptu. V 19. minúte kopali Zemplínčania roh a znovu z toho bola nebezpečná kontra hostí. Daniel volil strelu na Maceja. Zápas potom 150 divákov nezahrial. Až v 37. minúte domáci zahrali roh a lopta sa od Masla dostala za Hajdúchov chrbát - 1:1.

Tri minúty po obrátke strieľal Grič a dobre zasiahol Hajdúch. Michalovce boli aktívnejšie, hralo sa takmer výlučne na polovici Liptákov. Strely domácich z diaľky však zvládala obrana hostí blokovať. V 58. minúte sa po chybe Masla dostal do brejku Kolesár. Kružliak stihol v poslednej chvíli zblokovať jeho gólovú strelu. V 63. minúte sa prezentoval nenápadným pokusom z diaľky Gál-Andrezly a lopta prešla len o pár centimetrov vedľa ľavej žrde. V 70. minúte si naľavo narazil loptu Kupec s Takáčom, odcentroval a Mareš zblízka prekonal Maceja - 2:1 pre Liptákov. O päť minút bolo 1:3. Po rohu Mareša vyskočil najvyššie Maslo a hlavou poslal loptu za Maceja. Hostia ďalej priebeh kontrolovali. Na Takáčovu krížnu strelu v 84. minúte Macej dočiahol a vyrazil ju do hry. V 85. minúte kopali hostia po faule na Mareša penaltu, ktorú však Saparovi Macej zmaril.

Ružomberok v dohrávke prvý krát na jar vyhral, keď domáce Michalovce zdolal 3:1 (1:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk